Ah! Tanrıçam karakterleri listesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Ah! Tanrıçam (Oh My Goddess!, Ah! My Goddess, ああっ女神さまっ - Aa! Megami-sama!), Kosuke Fujişima tarafından hazırlanan bir seinen manga serisidir. Karakterleri şu şekildedir:

Ana karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Keiichi Morisato[değiştir | kaynağı değiştir]

Keiichi Morisato (Japonca: 森里 螢一 - Morisato Kei'ichi), animede Masami Kikuchi (菊池正美) tarafından seslendirilmektedir. İsmi ara ara "K1" (1 Japoncada "ichi" diye okunur) olarak kısaltılır.

Belldandy[değiştir | kaynağı değiştir]

Belldandy (ベルダンディー - Berudandī), animede Kikuko Inoue (井上喜久子) tarafından seslendirilmiştir. Dünyaya bir öğrenciyle birlikte yaşamak için gelen üç tanrıçadan biridir. Keiichi Morisato adlı bir öğrencinin yanlışlıkla "Tanrıça Dilek Hattı"nı araması ve gelen Tanrıça'dan onun gibi bir kız arkadaş istemesi sonucu Tanrıça onunla kalır. Hikayenin bazı sürümleri, Keiichi'nin Belldandy'i kazara mı çağırdığını, yoksa Kami-sama tarafından mı bir araya getirildiğini sorgular. Bu hikâyenin üzerine kurulu manganın, yardıma gelen tanrıçası Belldany'dir. Açık kahverengi saçlı, mavi gözlü olarak çizilmiştir. Kontrol ettiği element havadır.

Belldandy, Keiichi ve kızkardeşleriyle, Tokyo yakınlarındaki Chiba bölgesinde bulunan Nekomi şehrindeki Tariki Hongan Tapınağı'nda yaşar. Tapınak, Belldandy'nin ruhunun masumiyetinden, tapınağın mihrabını parlatmada, yemek pişirmede ve Zazen meditasyonundaki ustalığından etkilenmiş bir Budist rahip olan resmi koruyucusu Koshian'dan Belldandy'ye geçmiştir. Tapınağı, gerçek doğasının tanrıçalık olduğunu fark etmediği bu mükemmel hanımefendiye bırakarak, ruhsal kusursuzluğa erişmek için hac yolculuğuna çıkar.

Göründüğü bölümler şu şekildedir: Holy Bellin göründüğü bölümler.

# Bölüm
1x03 Ah! Studying, My Family, and a Goddess!
1x12.5 Ah! An Exchange Diary with the Goddess?
1x21 Ah! The One I Yearn For Is A White-Winged Angel!
1x23 Ah! The Savior, Together With the Sound of a Flute?

Urd[değiştir | kaynağı değiştir]

Urd (Japonca: ウルド - Urudo), Belldandynin büyük kız kardeşidir.

World of Elegancein göründüğü bölümler.

# Bölüm
1x21 Ah! The One I Yearn For Is A White-Winged Angel!
1x25 Ah! Urd's Small Love Story?

Skuld[değiştir | kaynağı değiştir]

Skuld (Japonca: スクルド - Sukurudo), Belldandy'nin küçük kız kardeşidir.

Cennet[değiştir | kaynağı değiştir]

The Almighty[değiştir | kaynağı değiştir]

The Almighty (Japonca: 神様 - Kami-sama, God), cennetin lordu (tanrı).

Göründüğü bölümler şu şekildedir:

# Bölüm
1x08 Ah! Taking An Examination of Love, Starting with A Deviation Value of 30!
1x23 Ah! The Savior, Together With the Sound of a Flute?

Cehennem[değiştir | kaynağı değiştir]

Hild[değiştir | kaynağı değiştir]

Hild (Japonca: ヒルド - Hirudo), The Almighty'nin düşmanı olan şeytan.

Diğer[değiştir | kaynağı değiştir]

Morgan Le Fay (Japonca: モルガン・ル・フェ - Morugan Ru Fe), Ah! My Goddess The Movie anime/filminden bir karakterdir. Bir peri prensesi olmasının yanı sıra, Celestin'in yardımcı suikastçisidir. Kelt efsanelerinde karşımıza çıkan Morgan le Fay gibi bir efsane perisine benzemektedir.

Morgan, Celestin'i Ay Hapishanesinden kurtararak onun biyolojik partneri olur - bedensel bir forma bürünemediği için Celestin, Morgan'la sembiyotik bir ilişki kurmuştur. Celestin'in planları doğrultusunda, Belldandy'ye virüs bulaştırmak için ona daha yakın olmak isteyen Morgan, NIT Motosiklet Kulübüne sızar. Bunu takiben, Keiichi Morisato ve Belldandy'nin arasına girmeye çalışır. Böylece Belldandy'nin aklî dengesini bozacaktır ki bu, Celestin'in planlarının ana etmenini oluşturmaktadır. Morgan'ın nihai amacı, geçmişte onu ölümlü aşkından ayırmış olan Hüküm Kapısını yok etmektir. İlk başlarda Belldandy ve Keiichi'nin ilişkisini kıskanmış olsa da, ikilinin son duruşmadan galip çıkmasının ardından Morgan Hüküm Kapısında kalmayı seçer; böylece onları takip edecek herkese bu ikisinin hikâyesini anlatabilecektir.