Amerika Birleşik Devletleri Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza

Vikipedi, özgür ansiklopedi
CommonsDelinker (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 16.00, 9 Ocak 2017 tarihli sürüm (Badge_of_a_Homeland_Security_Investigations_special_agent.svg dosyası Badge_of_a_U.S._Homeland_Security_Investigations_special_agent.svg ile değiştirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Şablon:Hükümet kurumu bilgi kutusu ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (İngilizce: United States Immigration and Customs Enforcement, kısaca ICEABD İç Güvenlik Bakanlığına bağlı bir federal kolluk kuruluşudur. Ülkenin sınır, ekonomi, ulaşım ve altyapı güvenliğini sağlamak için tehditleri belirleme, soruşturma ve olası güvenlik açıklarını kapatmakla sorumludur.

Teşkilatın iki temel birimi vardır: İç Güvenlik Soruşturmaları (Homeland Security Investigations (HSI)) ile Muhafaza ve Nakletme Operasyonları (Enforcement and Removal Operations (ERO)). Merkezi Washington, DC'de bulunur.

ICE, ABD BaşkanıncaSenatonun tavsiyesi ve onayıyla atanan bir müdür tarafından yönetilir. Doğrudan İç Güvenlik Bakanına sorumludur.[1][2] ICE, ABD'de FBI'dan sonra adli soruşturma yapan en büyük ikinci teşkilattır.[3]

Organizasyon

ICE'ın 400 iç ve 50 uluslararası ofiste 15,000 personeli vardır,[4] aynı zamanda başka bir resmî sayım 20,000 personel demektedir.[5]

ICE ERO memurları Meksika'da iki cinayetten aranan zanlıyı sınır dışı ederken.

Yapı

 • Müdür
  • Müdür Yardımcısı
   • Muhafaza ve Nakletme Operasyonları
    • Nakletme Birimi
    • Güvenli Toplum ve Muhafaza Birimi
    • Göçmenlik Sağlık Hizmetleri Birimi
    • Görev Desteği Birimi
    • Gözaltı Yönetimi Birimi
    • Yerel Saha Ofisleri
   • Anavatan Güvenliği Soruşturmaları
    • İç Operasyonlar Birimi
    • İstihbarat Birimi
    • Uluslararası Operasyonlar Birimi
    • Görev Desteği
    • Ulusal Fikrî Mülkiyet Hakları Eşgüdüm Merkezi
    • Ulusal Güvenlik Soruşturmaları Birimi
   • Yönetim ve İdare

İç Güvenlik Soruşturmaları (HSI)

HSI Özel Ajanlarıinsan hakları ihlali,insan ticareti, tarihi eser hırsızlığı, uyuşturucu kaçakçılığı, silah kaçakçılığı, uluslararası çeteler, ilaç kaçakçılığı, çocuk pornografisi dahil siber suçlar, finansal suçlar gibi ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit eden olayları soruştururlar.

Muhafaza ve Nakletme Operasyonları (ERO)

ERO, Ulus'un göçmenlik yasalarını uygulamakla ve kaçak göçmenleri ortaya çıkarmak ve sınır dışı etmekle görevlidir. ERO, ABD Göçmenlik Yasası'nı çiğneyen kaçak göçmenleri tespit etmek ve tutuklamak için Göçmenlik Muhafaza Ajanlarını kullanır. 

HSI özel ajanları 2010 Haiti depreminde kurtarma yardımı yaparken

 

ICE Göçmenlik Muhafaza Ajanları baskın sonrası mahkumları naklederken

Ekipman

Bir UH-60 Black Hawk, HSI operasyonuna destek verirken
Dosya:US Immigration and Customs Enforcement SWAT.jpg
ICE Özel Baskın Timi (SRT) operatörleri baskına hazırlanırken

HSI Özel Ajanları ve ERO Memurları ve Ajanları, ana silahları olarak SIG Sauer P229R tabanca kullanırlar. İkincil silahları organizasyonları tarafından ajanlarına ve memurlarına yetkiye göre kısıtlanmıştır bir listeye göre belirlenir. Bir Remington Model 870 pompalı tüfek veya Colt M4 karabina kullanabilirler. Ajanlara aynı zamanda Heckler & Koch MP5 hafif makineli tüfek de verilir, veyahut FN P90[6]

Ayrıca bakınız

Kaynakça

 1. ^ "Leadership: Assistant Secretary John T. Morton". U.S. Immigration and Customs Enforcement. May 21, 2009. 27 Mayıs 2010 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: August 9, 2009. 
 2. ^ "Leadership". U.S. Immigration and Customs Enforcement. June 21, 2014. 7 Eylül 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: June 21, 2014. 
 3. ^ Morton, John T. (22 August 2009). "Interview". Business of Government Hour. IBM Center for the Business of Government. 17 Ekim 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 20 August 2012. 
 4. ^ "Careers". U.S. Immigration and Customs Enforcement. 28 Nisan 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: February 8, 2009. ICE has approximately 15,000 employees working in 400 offices nationwide and over 50 locations internationally. 
 5. ^ "Programs". U.S. Immigration and Customs Enforcement. 28 Nisan 2014 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: February 8, 2009. With more than 17,200 employees and an annual budget of nearly $5 billion, ICE has broad law enforcement powers and authorities, with responsibility for enforcing more than 400 federal statutes within the United States. 
 6. ^ Office of Investigations-National Security[dead link]