Bad Religion

Vikipedi, özgür ansiklopedi
03.07, 18 Ekim 2020 tarihinde InternetArchiveBot (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 23829636 numaralı sürüm (1 kaynak kurtarıldı ve 0 kaynak ölü olarak işaretlendi.) #IABot (v2.0.7)
Bad Religion
Bad Religion, 2004
Genel bilgiler
Başladığı yer Woodland Hills, Kaliforniya, ABD
Tarzlar Punk rock, hardcore punk, melodic hardcore
Etkin yıllar 1979-1984
1986-günümüz
Müzik şirketi Epitaph, Atlantic
İlişkili hareketler Bad4Good, Black President, Circle Jerks, Daredevils, Dag Nasty, Infectious Groove, Minor Threat, Suicidal Tendencies, The Vandals
Resmî site www.badreligion.com
Üyeler Greg Graffin
Brett Gurewitz
Greg Hetson
Brian Baker
Jay Bentley
Brooks Wackerman
Eski üyeler Jay Ziskrout
Davy Goldman
Tim Gallegos
Pete Finestone
John Albert
Lucky Lehrer
Bobby Schayer
Paul Dedona

Bad Religion, 1979 yılında Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuş bir punk rock müzik grubudur. Grup (albüm kitapçıklarında “oozin’ aahs” olarak adlandırdıkları) 3 parçalı tırmanan vokalleri, gitar soloları ve çoğunlukla politik veya dini yorumlar içeren entelektüel şarkı sözleri ile tanınır. Şarkı sözleri çoğunlukla sosyal sorumluluk konularına değinir. Geçen seneler boyunca grup üyeleri vokalist Greg Graffin haricinde, birkaç kez değişmiştir. Şu an kuruluştaki dört kişinin üçü grupta çalmaya devam etmektedir. (Greg Graffin, Brett Gurewitz ve Jay Bentley)

Bad Religion on altı stüdyo, iki canlı, üç toplama albümü, 2 EP ve 2 DVD (her ikisi de canlı kayıt) yayınlamıştır. Bad Religion ilk albümlerinin birçoğu ile sıkı bir takipçi kitlesi kazanmış olsa da, 1994’te sekizinci stüdyo albümleri olarak yayınlanan ve ünlü parçaları “Infected” ve “21st Century (Digital Boy)’un yeni bir kaydını içeren Stranger Than Fiction’a kadar dünya çapında ticari bir başarı sağlayamamıştır. Bu albüm hem ABD’de hem de Kanada’da altın plak almıştır. Son albümleri, True North 22 Ocak 2013 tarihinde yayınlanmıştır. Bad Religion dünya çapında 5 milyonu aşkın albüm satışına ulaşmıştır.

Grup Üyeleri

Albümleri

Dış bağlantılar