7 Saniye

Vikipedi, özgür ansiklopedi
7 Saniye
7 Seconds
7 Seconds DVD Kapağı
Yönetmen Simon Fellows
Yapımcı Andrew Stevens
Pierre Spengler
Senarist Martin Wheeler
Oyuncular Wesley Snipes
Tamzin Outhware
Pete Lee-Wilson
Deobia Operai
Serge Soric
Müzik Barry Taylor
Görüntü yönetmeni Michael Slovis
Kurgu Kant Pan
Dağıtıcı Sony
Cinsi Direkt DVD
Türü Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2005
Süre 92 dakika.
Ülke  ABD
Dil İngilizce
Bütçe 10,000,000 (tahmini)
Diğer adları Seven Seconds,Yedi Saniye (Farklı okunuş)

7 Seconds, bir ABD aksiyon filmi. Direkt piyasaya sürülmüştür.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Jack Tuliver (Wesley Snipes) artık normal işleri bırakmıştır.Artık o profesyonel bir hırsızdır. Tolliver ve ekibi yeni bir iş için hazırlanırlar. Bu sefer çok pahalı Van Gogh çalacaklardır. Fakat eski Delta Gücü Komandosu olan Jackin işleri tamamen yanlış gider. Ve işe Rus gangsteride karışmıştır. Bu da yetmezmiş gibi Jack yanlışlıkla arabasını kullandığı bir çavuşa rastlar. Daha sonra çavuşdan onunla iş birliğinde olduğundan dolayı polisler şüphelenirler ve Tuliveri bir cinayet ile suçlarlar. Fakat Çavuş Kelly Anders kendisini kurtarmak için çalışır ve Tolliverinde o cinayeti işlemediğini kanıtlamaya çalışır.

Yaş sınırı[değiştir | kaynağı değiştir]

13 yaş ve üzerine tavsiye olunmaktadır. (Cinsellik, şiddet ve küfürler)

Baş karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Jack Tuliver

  • Oynayan:Wesley Snipes
  • Karakter:Jack Tulliver eski bir Delta Gücü Komandosudur başına gelenlerden sonra bir süre işleri bırakmıştır fakat bir gün Suzayla karşılaşınca hırsızlığa başlar. Kendisine iyi bir ekip toplayan Tuliver bu sefer Van Gogh çalacaktır, elbette ki garip cinayetler,zamanlama vesaire hakkında düşünmemekte ve kendisini sadece soyguna planlamaktadır. Fakat bir anda sanki kötü şans gelir ve ortalık bir birine girer. Suza ise kaçırılır,Tulliver artık onu kurtarmak için tek amacı intihar niyetinde bir operasyondur fakat bu zaman kimin ondan yana olmadığınıda öğrenmiş olacakdır.
Jack Tulliver (Wesley Snipes)


Suza

  • Oynayan:Georgina Rylance
  • Karakter:Suza Tuliverin sevgilisi ve ekip üyelerinden biridir.Fakat Tuliverin soygunluğunda kaçırılmıştır fakat onun da kendisine göre bazı planları vardır.

Çavuş Kelly Anders

  • Oynayan:Tamzin Outhwaite
  • Karakter:Jack Tuliverin soygunu sırasında Çavuş Kelly Anders oradaydı ve yanlışlıkla ateş açıldığı sırada Tuliverin kime ateş ettiğini gördü ve şimdiyse polisler Tuliveri cinayetle suçlarlar ve Kelly Andersinde Jack Tuliverin kaçmasına yardım ettiğini düşünmektedirler çünkü Tuliver kaçmak için Kelly Andersin arabasını kullanmıştır.Kelly Anders şimdi kendi ismini temize çıkarmak için bir araştırmaya başlar ve kendisinin bile bilmediği bir sebepten dolayı Tuliverinde cinayetini işlemediğini kanıtlamak ister.

İlginç Bilgi[değiştir | kaynağı değiştir]

Filmin çekimleri 00:07'de başlamıştı ve filmin ismini 7 saniye koymak bu anda akıllarına geldi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]