3 Türken und ein Baby

Vikipedi, özgür ansiklopedi
3 Türken und ein Baby
3 Türken und ein Baby
3 Turken und ein Baby film posteri
YönetmenSinan Akkuş
YapımcıDaniel Ehrenberg, Judy Tossell
YazarSinan Akkuş, Daniel Ehrenberg, Thorsten Wettcke
OyuncularKida Khodr Ramadan, Eko Fresh, Kostja Ullmann
Görüntü yönetmeniArmin Franzen
KurguMartin Wolf
DağıtıcıWild Bunch (Germany, theatrical), EuroVideo (Almanya, DVD ve Blu-ray), Netflix (Australia, video and VOD)
Çıkış tarih(ler)i22 Ocak 2015 (2015-01-22)
Süre95 dakika
ÜlkeAlmanya
DilAlmanca

3 Türken und ein Baby veya 3 Türken & ein Baby (Türkçe: 3 Türk ve bir Bebek ), Sinan Akkuş'un yazıp yönettiği 2015 Alman komedi filmidir Başrollerini Alman rapçi Eko Fresh ile oyuncular Kida Khodr Ramadan ve Kostja Ullmann'ın paylaştığı film, tek çatı altında yaşayan ve kaotik bir bekar hayatı yaşayan üç kardeş Celal, Sami ve Mesut'un hikayesini anlatıyor. Bütün düzenleri bakmaları gereken küçük bir bebek hayatlarına girdiğinde aniden değişir. 2015 yılında 3 Türken und ein Baby, Civis Media Entegrasyon Ödülü'ne aday gösterildi.[1]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Üç farklı Alman-Türk kardeş Celal, Sami ve Mesut otuzlu yaşlarında ve hala ebeveynlerinin Frankfurt am Main'deki küçük apartman dairesinde birlikte yaşamakta ve miras kalan gelinlik moda mağazasını başarılı bir şekilde işletmektedirler. Züppe Celal eski kız arkadaşı Anna'dan ayrılığın üstesinden gelemez ve cep telefonu dükkanı açmak ister, ancak kalan mirastan kumar oynamıştır. Sami iyi bir eş bulup evlenmek için can atmaktadır. Bununla birlikte, çabuk öfkelenen yapısı nedeniyle kızlarla ilk randevuları genellikle hep başarısız olur. En küçük erkek kardeş Mesut ise, umutsuz bir romantik ve başarılı bir müzisyen olarak kariyer hayal etmektedir. Ancak bu, onun Kuran'a olan inancı nedeniyle bağdaşmaz.

Üç erkek kardeşin sorunlu durumu, Anna'nın hastaneye kaldırıldığı için bir anda bebeğine bakmak zorunda kalmalarıyla daha da kötüleşir. Celal, kardeşleri Sami ve Mesut'un yardımıyla taşıyıcı baba olarak görevlerini yerine getirmeye çalışır. Kaotik bir başlangıcın ardından üç kardeş, bir telaş içinde sorumluluk almayı ve bir babanın görevlerini öğrenirler. Zaman ilerledikçe küçük evlatlıklarının arkadaşlığından zevk almaya başlarlar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Gösterime girmesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Almanya'daki sinema gösterimi 22 Ocak 2015'te gerçekleşti.[2] Netflix, filmi ilk kez 15 Aralık 2016'da Amerika Birleşik Devletleri'nde,[3] 1 Eylül 2018'de Almanya'da[4] ve diğer bazı ülkelerde yayınlamaya başladı.[5]

Övgüler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • 2015: CIVIS Avrupa Sinema Ödülü kategorisinde Civis Medya Ödülü adaylığı

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "CIVIS Kinopreis für kulturelle Vielfalt Publikumspreis für europäische Filmproduktionen - mitmachen und abstimmen: bis 20. April" (Almanca). Presseportal.de. 16 Nisan 2015. 12 Nisan 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2020. 
  2. ^ "3 Türken & 1 Baby". Filmportal.de (İngilizce). 11 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2020. 
  3. ^ "3 Türken & ein Baby - (2015) - Netflix". flixlist.co. 3 Ocak 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2020. 
  4. ^ Ullrich, Jennifer (23 Ağustos 2018). "Neu auf Netflix im September 2018 - Diese Filme & Serien sind im Angebot". Moviepilot (Almanca). Webedia GmbH. 15 Eylül 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 1 Nisan 2020. 
  5. ^ "IMDb-entry of 3 Türken und ein Baby - Release Dates". 3 Ocak 2023 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 3 Ocak 2023. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]