2 Broke Girls

Vikipedi, özgür ansiklopedi
2 Broke Girls
2 Broke Girls Logo.png
Tür Sitkom
Proje tasarımcısı Michael Patrick King
Whitney Cummings
Başrol Kat Dennings
Beth Behrs
Garrett Morris
Jonathan Kite
Matthew Moy
Jennifer Coolidge
Açılış müziği Peter Bjorn and John'den Second Chance
Ülke ABD
Dili İngilizce
Sezon sayısı 6
Bölüm sayısı 138 (bölümleri listesi)
Yapım
Gösterim süresi 22 dakika
Yayın bilgileri
Kanal CBS
Yayın tarihi 19 Ekim 2011 - 17 Nisan 2017 (2017-04-17)
Durumu Bitti

2 Broke Girls, 2011-2012 sezonunda Amerikan CBS televizyonunda yayınlanmaya başlayan televizyon dizisi. Dizi sit-com türünde bir komedi dizisidir.

Michael Patrick King ve Whitney Cummings tarafından Warner Bros. Television için yaratılmıştır. Başrollerinde, Kat Dennings ve Beth Behrs oynamaktadır.

Max (Kat Dennings) ve Caroline (Beth Behrs) maddi durumu iyi olmayan iki arkadaştır ve New York, Brooklyn'de Williamsburg bölgesinde bir restoranda garson olarak çalışmaktadırlar.

Türkiye'de bu diziyi TLC Türkiye yayınlamaktadır; bir dönem, ComedyMax'ta da yayınlanmıştır. Şu ana kadar seyirciden olumlu tepkiler almıştır.

Konu Özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi, yirmili yaşlarının ortasında yoksul bir aileden gelen Max Black (Kat Dennings) ile zengin bir aileden gelen ama şimdilerde babası, Martin Channing'in, Bernard Madoff-esque Ponzi dolandırıcılık davası yüzünden beş parasız kalan Caroline Channing'in (Beth Behrs) Brooklyn'de bir restoranda çalışmasını konu edinmektedir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Max Black (Kat Dennings): Alt sosyal sınıftan gelen bir kadındır. Genelde düzenli bir sevgilisi yoktur, çoğu kişiyle öylesine takılır.
  • Caroline Wesbox Channing (Beth Behrs): Daha önceleri zengin olan bir kadındır. Babasının hapse girmesiyle servetini yitirmiştir. Andy Relationship'le çıkmışlar, ayrılmışlar sonra tekrar barışmışlardır. Andy'nin şeker dükkânı vardır. Wharton Business School'da okumuştur.
  • Sophie Kachinsky (Jennifer Coolidge): Polonyalı bir iş kadınıdır. Max ve Caroline'in üst komşusu ve en yakın arkadaşlarındandır. Max ve Caroline'la aynı restoranda çalışan Oleg'le birliktedir.
  • Han Lee (Matthew Moy): Williamsburg Diner Restoranı’nın sahibidir. Asyalı olduğundan boyuyla dalga geçer ve pek takmazlar. 29 yaşındadır fakat Max ve Caroline onu daha büyük sanmışlardır.
  • Oleg (Jonathan Kite): Restoranın baş aşçısıdır. Aslen Ukraynalıdır fakat çalışabilmek için ABD'ye yerleşmiştir. Sophie ile bir ilişki içerisindedirler. Dizide çapkın oluşuyla tanınır.
  • Earl (Garrett Morris): Earl 75 yaşında olup dizideki en yaşlı karakterdir ve restoranda kasiyer olarak çalışmaktadır.