2019 UCI Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2019 UCI Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası
Ev sahibi şehir Pruszków, Polonya
Tarih 27 Şubat - 3 Mart
Velodrom BGŻ Arena
Katılan ülke sayısı 47
Etkinlik sayısı 20

2019 UCI Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası, 27 Şubat - 3 Mart 2019 tarihleri ​​arasında Polonya, Pruszków'da gerçekleştirildi.[1]

Program[değiştir | kaynağı değiştir]

20 etkinlik düzenlendi:[2]

Madalya özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Madalya tablosu[değiştir | kaynağı değiştir]

  *   Ev sahibi ülke ( Polonya)

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1 Hollanda (NED)64111
2 Avustralya (AUS)63110
3 Hong Kong (HKG)2002
4 Almanya (GER)1236
5 Fransa (FRA)1225
6 Büyük Britanya (GBR)1214
7 Rusya (RUS)1124
8 İtalya (ITA)1113
9 Yeni Zelanda (NZL)1023
10 Danimarka (DEN)0123
11 İrlanda (IRL)0112
12 Ukrayna (UKR)0101
 Japonya (JPN)0101
 İspanya (ESP)0101
15 Belçika (BEL)0022
16 ABD (USA)0011
 Polonya (POL)*0011
Toplam (17 ülke)20202060

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Sprint[3]
ayrıntılar
 Harrie Lavreysen (NED)  Jeffrey Hoogland (NED)  Mateusz Rudyk (POL)
1 km zamana karşı[4]
ayrıntılar
 Quentin Lafargue (FRA)  Theo Bos (NED)  Michaël d'Almeida (FRA)
Bireysel takip[5]
ayrıntılar
 Filippo Ganna (ITA)  Domenic Weinstein (GER)  Davide Plebani (ITA)
Takım takip[6]
ayrıntılar
 Avustralya
Sam Welsford
Kelland O'Brien
Leigh Howard
Alexander Porter
Cameron Scott
 Büyük Britanya
Ethan Hayter
Ed Clancy
Kian Emadi
Charlie Tanfield
Oliver Wood
 Danimarka
Niklas Larsen
Lasse Norman Hansen
Rasmus Pedersen
Casper von Folsach
Julius Johansen
Takım sprint[7]
ayrıntılar
 Hollanda
Roy van den Berg
Harrie Lavreysen
Matthijs Büchli
Jeffrey Hoogland
 Fransa
Grégory Baugé
Sébastien Vigier
Michaël D'Almeida
Quentin Lafargue
 Rusya
Denis Dmitriyev
Aleksandr Şarapov
Pavel Yakuşevskiy
Keirin[8]
ayrıntılar
 Matthijs Büchli (NED)  Yudai Nitta (JPN)  Stefan Bötticher (GER)
Çizgi yarışı[9]
ayrıntılar
 Sam Welsford (AUS)  Roy Eefting (NED)  Thomas Sexton (NZL)
Puan yarışı[10]
ayrıntılar
 Jan-Willem van Schip (NED)  Sebastián Mora (ESP)  Mark Downey (IRL)
Madison[11]
ayrıntılar
 Almanya
Roger Kluge
Theo Reinhardt
 Danimarka
Lasse Norman Hansen
Casper von Folsach
 Belçika
Kenny De Ketele
Robbe Ghys
Omnium[12]
ayrıntılar
 Campbell Stewart (NZL)  Benjamin Thomas (FRA)  Ethan Hayter (GBR)

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Etkinlik Altın Gümüş Bronz
Sprint[13]
ayrıntılar
 Lee Wai Sze (HKG)  Stephanie Morton (AUS)  Mathilde Gros (FRA)
500 m zamana karşı[14]
ayrıntılar
 Darya Şmelyova (RUS)  Olena Starikova (UKR)  Kaarle McCulloch (AUS)
Bireysel takip[15]
ayrıntılar
 Ashlee Ankudinoff (AUS)  Lisa Brennauer (GER)  Lisa Klein (GER)
Takım takip[16]
ayrıntılar
 Avustralya
Annette Edmondson
Ashlee Ankudinoff
Georgia Baker
Amy Cure
Alexandra Manly
 Büyük Britanya
Laura Kenny
Katie Archibald
Elinor Barker
Ellie Dickinson
 Yeni Zelanda
Kirstie James
Holly Edmondston
Bryony Botha
Michaela Drummond
Rushlee Buchanan
Takım sprint[17]
ayrıntılar
 Avustralya
Kaarle McCulloch
Stephanie Morton
 Rusya
Darya Şmelyova
Anastasiya Voynova
 Almanya
Miriam Welte
Emma Hinze
Keirin[18]
ayrıntılar
 Lee Wai Sze (HKG)  Kaarle McCulloch (AUS)  Darya Şmelyova (RUS)
Çizgi yarışı[19]
ayrıntılar
 Elinor Barker (GBR)  Kirsten Wild (NED)  Jolien D'Hoore (BEL)
Puan yarışı[20]
ayrıntılar
 Alexandra Manly (AUS)  Lydia Boylan (IRL)  Kirsten Wild (NED)
Madison[21]
ayrıntılar
 Hollanda
Kirsten Wild
Amy Pieters
 Avustralya
Georgia Baker
Amy Cure
 Danimarka
Amalie Dideriksen
Julie Leth
Omnium[22]
ayrıntılar
 Kirsten Wild (NED)  Letizia Paternoster (ITA)  Jennifer Valente (USA)
  • Gölgeli etkinlikler Olimpiyat dışı

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]