2018 Akdeniz Oyunları'nda basketbol - Erkekler

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

2018 Akdeniz Oyunları'nda erkekler basketbol karşılaşmaları 27-29 Haziran'da Auditori Camp de Mart'ta oynandı. 3x3 formatındaki müsabakalarda 13 ülke madalya için mücadele verdi. Finalde İtalya'yı mağlup eden Fransa şampiyon oldu

Katılımcılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Konfederasyon Ülke
FIBA Afrika  Tunus
FIBA Avrupa  Andorra
 Fransa
 Hırvatistan
 İspanya (ev sahibi)
 İtalya
 Kıbrıs Cumhuriyeti
 Kuzey Makedonya
 Portekiz
 Sırbistan
 Slovenya
 Türkiye
 Yunanistan

Grup aşaması[değiştir | kaynağı değiştir]

A Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım O G M A Y Av P
 Slovenya 2 2 0 40 35 +5 6
 Yunanistan 2 1 1 36 39 -3 3
 İspanya 2 0 2 35 39 0 0


27 Haziran Yunanistan  16 - 21  Slovenya
28 Haziran Slovenya  19 - 17  İspanya
28 Haziran İspanya  18 - 20  Yunanistan

B Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım O G M A Y Av P
 İtalya 2 1 1 27 22 +5 3
 Hırvatistan 2 1 1 36 38 -2 3
 Tunus 2 1 1 23 26 -3 3


28 Haziran İtalya  9 - 3  Tunus
28 Haziran Tunus  20 - 17  Hırvatistan
29 Haziran İtalya  18 - 19  Hırvatistan

C Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım O G M A Y Av P
 Sırbistan 2 2 0 43 20 +23 6
 Kuzey Makedonya 2 1 1 30 38 -8 3
 Andorra 2 0 2 27 42 -15 0


27 Haziran Andorra  10 - 22  Sırbistan
28 Haziran Sırbistan  21 - 10  Kuzey Makedonya
28 Haziran Andorra  17 - 20  Kuzey Makedonya

D Grubu[değiştir | kaynağı değiştir]

Takım O G M A Y Av P
 Fransa 3 3 0 60 29 +31 9
 Kıbrıs Cumhuriyeti 3 2 1 48 45 +3 6
 Portekiz 3 1 2 45 56 -11 3
 Türkiye 3 0 3 40 63 -23 0


28 Haziran Portekiz  11 - 16  Kıbrıs Cumhuriyeti
28 Haziran Fransa  22 - 4  Türkiye
28 Haziran Türkiye  19 - 21  Portekiz
28 Haziran Kıbrıs Cumhuriyeti  12 - 17  Fransa
29 Haziran Türkiye  17 - 20  Kıbrıs Cumhuriyeti
29 Haziran Fransa  21 - 13  Portekiz

Final aşaması[değiştir | kaynağı değiştir]

Çeyrek finaller Yarı finaller Final
                   
29 Haziran        
  Slovenya  19
29 Haziran
  Kuzey Makedonya  10  
  Slovenya  3
29 Haziran
    Fransa  21  
  Fransa  20
29 Haziran
  Hırvatistan  18  
  Fransa  16
29 Haziran
    İtalya  15
  İtalya  21
29 Haziran
  Kıbrıs Cumhuriyeti  9  
  İtalya  21 Üçüncülük maçı
29 Haziran
    Yunanistan  17  
  Sırbistan  13   Slovenya  18
  Yunanistan  19     Yunanistan  11
29 Haziran

Çeyrek final[değiştir | kaynağı değiştir]


29 Haziran Sırbistan  13 - 19  Yunanistan


29 Haziran Fransa  20 - 18  Hırvatistan

Yarı final[değiştir | kaynağı değiştir]

29 Haziran Slovenya  3 - 21  Fransa
29 Haziran İtalya  21 - 17  Yunanistan

Bronz madalya maçı[değiştir | kaynağı değiştir]

29 Haziran Slovenya  18 - 11  Yunanistan

Altın madalya maçı[değiştir | kaynağı değiştir]

29 Haziran Fransa  16 - 15  İtalya