2016 Yaz Olimpiyatları'nda kano - Erkekler K-2 1000 metre

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2016 Yaz Olimpiyatları'nda kano
Kano (sprint), Rio 2016.png
YerLagoa Stadyumu
Tarih17-18 Ağustos
Ülke sayısı12
Sporcu sayısı24
Takım sayısı12
Madalya sahipleri
Altın madalya   Almanya
Gümüş madalya   Sırbistan
Bronz madalya   Avustralya
2012 2020
2016 Yaz Olimpiyatları'nda
kano
Slalom
Canoeing (slalom) pictogram.svg
C-1 erkekler
C-2 erkekler
K-1 erkekler kadınlar
Sprint
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
C-1 200 m   erkekler  
C-1 1000 m erkekler
C-2 1000 m erkekler
K-1 200 m erkekler kadınlar
K-1 500 m kadınlar
K-1 1000 m erkekler
K-2 200 m erkekler
K-2 500 m kadınlar
K-2 1000 m erkekler
K-4 500 m kadınlar
K-4 1000 m erkekler

Erkekler sprint K-2 1000 metre mücadeleleri Rio de Janeiro'de 17-18 Ağustos tarihlerinde Lagoa Stadyumu'nda yapıldı.[1]

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İlk sırayı alan botlar direk final diğer kanocular yarı finale yükseldiler.

Seri 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Atlet Ülke Süre Notlar
1 Max Rendschmidt
Marcus Gross
 Almanya 3:19.258 Q
2 Erik Vlček
Juraj Tarr
 Slovakya 3:24.728
3 Tibor Hufnágel
Benjámin Ceiner
 Macaristan 3:25.580
4 Arnaud Hybois
Étienne Hubert
 Fransa 3:25.654
5 Jorge Antonio Garcia
Reinier Torres
 Küba 3:25.711
6 Daniel Havel
Jan Štěrba
 Çek Cumhuriyeti 3:53.907

Seri 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Atlet Ülke Süre Notlar
1 Marko Tomićević
Milenko Zorić
 Sırbistan 3:15.298 Q
2 Ken Wallace
Lachlan Tame
 Avustralya 3:23.019
3 Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
 Litvanya 3:24.246
4 Emanuel Silva
João Ribeiro
 Portekiz 3:26.284
5 Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
 İtalya 3:30.429
6 Yevgeniy Alexeyev
Alexey Dergunov
 Kazakistan 3:30.433

Yarı finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

Yarı final 1[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Atlet Ülke Süre Notlar
1 Ken Wallace
Lachlan Tame
 Avustralya 3:16.635 FA
2 Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
 İtalya 3:17.942 FA
3 Tibor Hufnágel
Benjámin Ceiner
 Macaristan 3:18.474 FA
4 Yevgeniy Alexeyev
Alexey Dergunov
 Kazakistan 3:18.858 FB
5 Arnaud Hybois
Étienne Hubert
 Fransa 3:21.100 FB

Yarı final 2[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Atlet Ülke Süre Notlar
1 Emanuel Silva
João Ribeiro
 Portekiz 3:18.099 FA
2 Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
 Litvanya 3:18.526 FA
3 Erik Vlček
Juraj Tarr
 Slovakya 3:19.372 FA
4 Daniel Havel
Jan Štěrba
 Çek Cumhuriyeti 3:21.569 FB
5 Jorge Antonio Garcia
Reinier Torres
 Küba 3:23.466 FB

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

Final B[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Atlet Ülke Süre Notlar
1 Jorge Antonio Garcia
Reinier Torres
 Küba 3:18.768
2 Arnaud Hybois
Étienne Hubert
 Fransa 3:19.415
3 Yevgeniy Alexeyev
Alexey Dergunov
 Kazakistan 3:20.827
4 Daniel Havel
Jan Štěrba
 Çek Cumhuriyeti 3:25.966

Final A[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra Atlet Ülke Süre Notlar
1., altın madalya sahibi Max Rendschmidt
Marcus Gross
 Almanya 3:10.781
2., gümüş madalya sahibi Marko Tomićević
Milenko Zorić
 Sırbistan 3:10.969
3., bronz madalya sahibi Ken Wallace
Lachlan Tame
 Avustralya 3:12.593
4 Emanuel Silva
João Ribeiro
 Portekiz 3:12.889
5 Ričardas Nekriošius
Andrej Olijnik
 Litvanya 3:14.748
6 Nicola Ripamonti
Giulio Dressino
 İtalya 3:14.883
7 Tibor Hufnágel
Benjámin Ceiner
 Macaristan 3:15.387
8 Erik Vlček
Juraj Tarr
 Slovakya 3:15.916

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Canoeing at the 2016 Summer Olympics – Men's K-2 1000 metres". Rio 2016. 13 Ekim 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Ağustos 2016.