Şablon tartışma:Akide

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Tartışma sayfasının anlamı[kaynağı değiştir]

Qwlcım eline sağlık. Bunu hemen geri alalım demiyorum. Ancak büyük değişiklik yaparken tartışma sayfasında konu açmaya özen gösterirsen ve alışkanlık haline getirirsen iyi olacak. Aski halde tartışma sayfasının anlamı kalmayacak. Kolay gelsinTakabeg 11:18, 30 Aralık 2007 (UTC)

Şablonun şu anki hali kıpkırmızı olduğundan çirkin duruyor. Ya hemen maddeleri açarsın ya kapak yaparsın ya da eski hale geri getirirsin. Maddeler açılırsa sorun yok bence. Kolay gelsin. Takabeg 11:22, 30 Aralık 2007 (UTC)
Bu şablonların kullanılan maddelere baktım. Olmamış yaaaa. İlgili maddelerde islam şablonunun yerine konulamaz. İlgili maddelerde hem İslam şab. Hemde Namaz şab olmalı bence. O yüzden şimdilik önceki hal daha iyi. Bir düşün çözümü bulmaya çalış. Kolay gelsin. Takabeg 11:26, 30 Aralık 2007 (UTC)

itirazını anlamadım. burada yaptığım sadece yatay şablonu dşkey şablona çevirmek. bunun nesine itiraz ettin anlamadım. diğer islam şablonuna benzer hale getirdim.--Qwl mesaj at 11:36, 30 Aralık 2007 (UTC)

Aynı standard hale getirmemiz gerekmiyor. Sen ilgili maddelerin görüntüne baktın mı (senin yaptığın dikey şablonlu görüntü) hiç? Ahenk bozulmuştu. Ayrıca ilgili maddelerde hem İslam şablonu olmalı hem de namaz şablonu. Bunları gözönünde turarsan hemen anlayacağına inanıyorum. Kolay gelsin. Takabeg 11:40, 30 Aralık 2007 (UTC)

nasıl bir ahenk bozulmasından bahsediyoruz. bence ötekilerle benzer olması daha ahenkli. bence islam şablonunun bunların yer aldığı sayfalarda olmasına gerek yok. çünkü bunlar detay noktalar. maddeleri de zenginleştirilebilir. bu şekilde gelişmeye açık değil. öbür tarafta silinen abdest maddeleri de bu maddelere eklenmeli. --Qwl mesaj at 11:48, 30 Aralık 2007 (UTC)

Önemli olan maddeler ve içeriğidir. Belki sen şablonlar arasında ahengi sağlamış olabilirsin. Ancak maddenin ahengini mütiş bir şekilde buzmuşsun. İyice düşün ve okuyacak insanları düşünerek değişiklik yap. Kolay gelsin. Takabeg 12:06, 30 Aralık 2007 (UTC)

şu ahengi biraz açarsan memnun olurum. şu andaki hali geyet güzel ve uyumlu. bağlantılı sayfaları da düzelttim. lütfen yapıcı yardımcı ol.--Qwl mesaj at 12:10, 30 Aralık 2007 (UTC)

QWLcim. Sadece teknik açısından bir şeyi soracağım. Kelime-i Şehadet bölümün hemen sağındaki göster-gizle düğümesi çalışmıyor. Şimdilik bunun gereği var mı? Takabeg 07:02, 31 Aralık 2007 (UTC)

onu düzeltemedim uyumlu olarak. teknik bir sorun yani:) düzeltirsen gayet güzel olur--Qwl mesaj at 07:18, 31 Aralık 2007 (UTC)

Ana Maddesinin Alt Şablonu[kaynağı değiştir]

Selam. Bence bu açıklama gereksizdir. Şablonlar sadece olsun. Fazla süsleme yapılarak çirkinleşmesin. İyi çalışmalar. Takabeg 10:30, 31 Aralık 2007 (UTC)

Bismillah....[kaynağı değiştir]

Selam. Bence bu yazı bile gereksiz. Okuyuculara herhangi imajı bırakmadan (zaten bilinen cümle) yorumları okuyuculara bırakmamız daha güzel. Takabeg 11:12, 31 Aralık 2007 (UTC)

bence gayet şık duruyor. niye bu kadar engelleyici duruyorsun anlamadım. ilçeler şablonlarında bile bayraklar var. ilgi çekmek için gayet verimli. ayrıca yazı da diğer şablonlar olduğunu anımsatan ing. versiyonlarındakine benzer bir yazı.--Qwl mesaj at 11:14, 31 Aralık 2007 (UTC)

Sade olsun[kaynağı değiştir]

Herhangi önyargı ve vurgulara yol açacak süslemeler kaldıralım. Ayrıca bu şablonları gizle göster sistemi uygulamaya karar vermemizin haraket noktasını unutmayalım. Şablonlar gereksizce uzun ve büyüktü. Diğer dillerde hala öyle. Bunu çözelim dedik. Şablonlar çocukların oyuncakları değildir. Sade olsun, okuyuculara gereksiz imajı ve vurgu vermeyelim. Gereksiz süslemeler kaldırılmalı. Aslında Alevilikte Ali'nin fotosu bile gerek yok bence. İyi çalışmalar. Takabeg 11:20, 31 Aralık 2007 (UTC)

Başlığın düzenlenmesi[kaynağı değiştir]

bu şablonun başlığının düzenlenmesi konusunda bir kaç değişiklik yapmıştım. bu konuda başlık nasıl olmalıdır sorusuna burada bakalım. burada uyguladığımız sistemi diğer başlıklarada uyarlayacağım. diğerlerinde daha önce yaptığım ama şu anda imaj itirazları dolayısıyla eski haline getirilen konuda ne yapalım. mevcut durumda cami sembolü var. alevi şablonuna geçince sıkıntılar olması diye bunun yerine şablonu enine doğru olan besmele kullanmıştım. alternatif olarak da Arapça Allah olabilirdi ancak Kare ve şablonu aşağı doğru büyüttüğü için tercih etmedim.

burada sembol olması demek bunu herkesin kabul ettiği manasına gelmez benim kanaatimce. bir de ne sembol ne değil o da tartışmalı. ancakburdaki versiyonların diğer dinlere de paralel uygulanabileceğini de unutmamak lazım. yani haç sembolünü koyduğumuzda tarafsız mı oluyoruz. bu konuyu değerlendirelim.--Qwl mesaj at 18:27, 31 Aralık 2007 (UTC)