Şablon:Pinfo4

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ambox warning pn.svg

Vikipedi, katkıda bulunan her kişinin, eğer isterse bütünüyle anonim kalabilme hakkı olduğu prensibiyle çalışır. Vikipedi'nin bu gizlilik politikası çok sıkıdır. Bir kullanıcı hakkında bilgi açıklamak (özellikle gerçek ismi veya kişisel bilgileri gibi) o kişiyi rahatsız eder ve bu tacizi yapanların Vikipedi'de değişiklik yapmaları hemen engellenir.

Bu tip mesajlar kurbanı sıkıntılı bir duruma sokar; çünkü artık isimlerin, kişisel bilgilerin ve/veya kişisel eleştirilerin Internette yapılan aramalarda ortaya çıkma ihtimali var demektir. Eğer böyle bir bilgi yazdıysanız, lütfen acilen bunu kaldırın. Sonra bu sayfaya gidin ve buradaki insanları, yazdığınız mesaj hakkında bilgilendirin. Fakat bu sayfaya "silinmesi gereken mesajı" tekrar yazmayın. Bir hizmetli o mesajı Vikipedi'nin arşivlerinden silecektir.

Eğer ifşa ettiğiniz başkasına ait kişisel bilgileri kaldırmıyor ya da kaldırılmasına yanaşmıyorsanız, Vikipedi'de değişiklik yapmanız engellenebilir.

Unutmayın ki, Vikipedi gizlilik politikası siz dahil her kullanıcıyı korumak içindir. ~~

Exquisite-khelpcenter.png Şablon kullanım notları
  • Kullanıcı mesaj sayfalarında kullanıcıları uyarmadan önce lütfen uyarı şablonları ile ilgili sayfayı okuyunuz. En uygun şablonu seçmeniz, gönderdiğiniz mesaj nedeniyle çıkabilecek karışıklığı en aza indirir.
  • Şablonları kopyala: ile eklemeyi lütfen unutmayınız: {{Pinfo4}} yerine {{kopyala:Pinfo4}} şeklinde kullanınız.