Şablon:Albüm kapağı AK

Vikipedi, özgür ansiklopedi


Bu şablon aşağıdaki gibi kullanılmalıdır:

{{kopyala:Albüm kapağı AK
|Madde_adı=
|Kaynak=
}}
  • Unutmayınız ki bu etiketle birlikte, resmin bir de geçerli lisans etiketi ile işaretlenmesi gerekmektedir.


[[{{{Madde_adı}}}]] adlı maddedeki adil kullanım gerekçesi[kaynağı değiştir]

- MADDE ADI GEREKLİ -
Bu şablonu kullanmadan önce, lütfen Vikipedi:Adil kullanım gerekçelendirme yönergesini okuyunuz.
Açıklama

Bu resim [[{{{Madde_adı}}}]] adlı madde için bir kapak resmidir ve telif hakları ya kaydı yapan firmaya ya da resmin orijinal yaratıcısına aittir.

Kaynak

{{{Kaynak}}} / Bu kapak resmi albüm kaydının yer aldığı medya ürününden de (DVD,CD,LP gibi) elde edilebilir ve telif hakkı muhtemelen albümün yapımcısında ya da kapak resminin tasarımcısındadır.

Madde

[[{{{Madde_adı}}}]]

Kullanılan miktar

Kapağın tamamı kullanılmıştır, çünkü: bu kapak tasarımı bir ticari ürünün paketinin kendisidir ve o ürünün tanımlamak için resmin tamamının görüntülenmesine gereksinim vardır. Bu sayede yanlış anlaşılmaların da önüne geçilmektedir.

Düşük çözünürlük?

Resim konusunu anlatabilecek düzeyde yeterli ve telif hakkı sahibinin haklarını zedelemeyecek oranda düşük çözünürlüğe sahiptir. Kopyaları ilgili materyalin ticari olarak korsanlık biçiminde ya da sanatsal biçimde kullanılmasını sağlamaya yetmeyecektir.

Değiştirilebilirlik?

Bir albüm kapağının görüntüsü olduğu için, telifsiz bir eşiyle değiştirilebilmesi olanaksızdır. Aynı materyalin tüm resimleri telifli olacaktır ve orijinalinden alınmamış kopyaları maddede bahsi geçen konuyu betimlemekte etkili olamayacaktır.

Vikipedi kurallarına uyum?

Bu albüm kapağı görüntüsünün ilgili maddedeki kullanımı Vikipedi Adil Kullanım Gerekçelendirme Yönergesine uygun olarak yapılmıştır ve yukarıda belirtildiği gibi, adil kullanım şartlarına uyduğu düşünülmektedir.