Şüphe (film, 2007)

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Rihanna şarkısı için Disturbia (şarkı) sayfasına bakınız.

Disturbia
Film Posteri
Yönetmen D.J. Caruso
Yapımcı Ashley Brucks
Jeremy Kramer
Jericho Jazz Herrera
Jackie Marcus
Joe Medjuck
Tom Pollock
Ivan Reitman
Steven Spielberg
E. Bennett Walsh
Senarist Carl Ellsworth
Christopher B. Landon
Oyuncular Shia LaBeouf
Sarah Roemer
David Morse
Carrie-Anne Moss
Aaron Yoo
Matt Craven
Müzik Geoff Zanelli
Görüntü yönetmeni Rogier Stoffers
Kurgu Jim Page
Dağıtıcı DreamWorks SKG/Paramount
Cinsi Sinema filmi
Renk Renkli
Çıkış tarih(ler)i 3 Ağustos 2007
Süre 104 dakika
Dil İngilizce
Resmî sitesi

Disturbia, 2007 yılı Amerikan yapımı gerilim filmi. Film Alfred Hitchcock'un klasik filmi Rear Window'un modernize edilmiş sürümüdür.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Kale bir balık avı sonrası dönüş yolculuğunda babasını trafik kazasında kaybeder. Bu olay sonrası gergin bir tavır sergileyen Kale bir gün İspanyolca öğretmenine yumruk atar. Mahkeme sonucunda ev hapsi verilir. Ayak bileğine takılan bir alet nedeni ile ev sınırlarından dışarı ayrılamayacaktır.

Bu arada komşu eve Ashley adında yaşıtı bir kızları olan aile taşınır. Tüm vaktini evde çevreyi gözetleyerek geçiren Kale bir süre sonra diğer bir komşusu Robert Turner'ın davranışlarından şüphelenir. Tarifide o sıralar haberlerde yayınalan bir seri katil tarifine uymaktadır. Ashley ile yakınlaşmalarından sonra Robert Turner'ı daha sıkı takip ederler. Bu arada diğer bir arkadaşları da onlara yardımcı olmaktadır. Bir gece Robert'in garaja büyük siyah poşet içinde bir şeyler taşıması şüphelerini artırır.

Takip olayı ve Kale'in evinden ayrılamaması gerilimi artırır. Bir süre sonra katil gerçek yüzünü göstermeye başlar ve heyecanlı bir kovalamaca başlar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]