İçeriğe atla

"Rolling Stone" sayfasının sürümleri arasındaki fark

(Türkçe Vikipedi'de Rolling Stones dergisi ile ilgili yazılanların henüz taslak halinde olduğunu gördüm ve dergi hakkında daha geniş bilgiye sahip olmak isteyenler için daha ayrıntılı bir Vikipedi sayfası düzenledim.)
1970'lerde Rolling Stone, [[Hunter S. Thompson]]'un dergide yazdığı yazılarla politik duruşunu belli etmeye başladı. Thompson, en ünlü çalışması olan "Las Vegas'ta korku ve nefret" isimli yazısını ilk kez Rolling Stone dergisinin sayfaları arasında yayımladı. 70'lerde dergi aynı zamanda [[Cameron Crowe]],[[Lester Bangs]],[[Joe Klein]] ve [[Patti Smith]] gibi pek çok yazarın kariyerlerinde yükselmeleri için bir sıçrama tahtası görevi gördü.
 
1977'de dergi merkez bürosunu [[Sab Francisco|San Francisco]]'dan [[New York City]]'e taşıdı. Editör [[Jann Wenner]], [[San Francisco]]'nun sıkıcı ve tekinsiz bir yer olmaya başladığını söyledi.
 
1980'ler boyunca dergi geniş çaplı bir "eğlence" dergisi olarak adını iyice duyurmaya başladı.Müzik hala derginin baskın olaolan içeriğiydi ancak televizyon, sinema ve pop kültür konularında da geniş çaplı yazılar barındırıyordu.
 
Rolling Stone, başlarda müzikal içeriği ve [[Hunter S. Thompson]]'un politik makaleleriyle ünlüydü. 1990'larda dergi yönünü, genç kuşağın ilgisini çekecek popüler konulara kaydırdıkça derginin okuyucu kitlesi artış gösterdi. Zamanla politik konuların yanında para ve finans konularında bile yazılar yazmaya başlayan dergi zamanla okuyucularında bir düşüş yaşadı.
2

değişiklik