İçeriğe atla

"Baba Ocağı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gerekçe: Gerekçesiz çıkartma
(Gerekçe: Gerekçesiz çıkartma)
 
Bir süre sonra Halil Efe, çocukların iki senedir devamsızlıktan kaldığını öğrenince Murat ve Güven’i önüne katarak köyün yolunu tutar. Şehir hayatına alışmış Murat ve Güven’in başına köyde birçok trajikomik olay gelir.
 
Ardından sevgilileri ve arkadaşları da gelince olanlar olur. Bu arada çocukluk arkadaşları ve babalarının baş düşmanı Seyfi Efe'nin kızi İsmet, Güven'e bir süre sonra aşık olur. İsmet'in kardeşi Cemile ise Murat'a aşık olduğu için herşeyi göze almıştır bile! Çocukların teyzesi Gülsüm, bir arkadaşlık sitesinden Murat'in sevgilisi Seda'nin Murat'tan 3 yaş büyük olduğunu öğrenir ve bu yüzden ona "Gart (Kart) Papatya" der.
 
Seda Cemile'nin Murat'ta gözü olduğunu anlamıştır. Ancak Seda ve Özge aile baskısı yüzünden İstanbul'a dönmek zorunda kalırlar. Yani Güven ile İsmet'i yalnız bırakırlar. Bir kaç gün sonra, Seda ve Özge sevgililerini kaybedeceklerini anladikları için ailelerine rest çekip köye geri dônerler. Fakat çok geçtir: İsmet ile Güven birbirine aşik olduklarini sonunda itiraf ederler. Cemile ise Murat ve Güvenin grubunda şarkıcı olarak dahil olur, fakat Alev isminde menajerlerinin Murat'ta gözü olduğunu anlayinca kavga çıkarır ve Alev tarafından gruptan atılır. Halil Efe Aslanlarin basini baglamak icin, cocuklari Özge ve Seda'yla evlendimeye kalkar. Güven ve Murat ise kizlarla evlenmekten kurtulmak için ve bu işin içinden çıkabilmek için çok zorlanacaklar.
 
İsmet ile Güven arasında Özge'nin sayesinde yine sert rüzgarlar esmeye başlar. İsmet ile Güven evlenme karari alirlar. Fakat Güven Nikah günü Özgenin hastalanmasiyla nikah dairesine gelemez. İsmet'e bunu anlatamayan Güven çaresiz kalır ve İsmet ile Güven ayrılır. Murat da Cemile'nin onu Seda'dan ayırmak için yapığı büyünün ters tepmesiyle Seda'ya iyice bağlanmıştır ve bir an önce Seda'yla evlenmeyi beklemektedir. Ama nişandan sonra büyünün etkisi geçer.
 
Halil Efe çocukların arkasından ne dolap çevirdiklerini öğrenince onları İstanbul'a göndermeye karar verir. Köye istimlak kararı gelince işler değişir ve Murat ve Güven köyde babalarına yardım etmeye karar verirler. İsmet ve Cemile ise aileleri ile birlikte İstanbul'a doru yol alırlar.
 
== Oyuncular ==