1949 Avrupa Basketbol Şampiyonası: Revizyonlar arasındaki fark
[kontrol edilmiş revizyon] | [kontrol edilmiş revizyon] |
k <İngilizce Vikipedi ilgili eşdeğer kategoriler ekleyen bot.> Kategori:1949'da basketbol |
k şablon düzenleme |
||
1. satır: | 1. satır: | ||
{{FIBA turnuvası bilgi kutusu |
|||
{{Infobox FIBA tourney |
|||
| continent = Europe |
| continent = Europe |
||
| year = 1949 |
| year = 1949 |
Sayfanın 10.56, 30 Eylül 2012 tarihindeki hâli
Turnuva detayları | |
---|---|
Ev sahibi ülke | Mısır |
Tarih | 15 Mayıs - 22 Mayıs |
Takım | 7 (25 federasyondan) |
Salon | 1 (1 ev sahibi şehirde) |
Final sıralaması | |
Şampiyon | Mısır (1. kez) |
Madalyalar
Mısır | Şablon:Bk | Yunanistan |
Sıralama
Sıra | Takım | P | G | Y | A | Y | Fark |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mısır | 12 | 6 | 0 | 346 | 216 | +130 |
2 | Şablon:Bk | 11 | 5 | 1 | 281 | 199 | +82 |
3 | Yunanistan | 10 | 4 | 2 | 269 | 241 | +28 |
4 | Şablon:Bk | 9 | 3 | 3 | 247 | 256 | -9 |
5 | Şablon:Bk | 8 | 2 | 4 | 174 | 255 | -81 |
6 | Suriye | 7 | 1 | 5 | 219 | 287 | -68 |
7 | Lübnan | 6 | 0 | 6 | 183 | 265 | -82 |
Yunanistan | 46 - 28 | Şablon:Bk |
Suriye | 71 - 44 | Suriye |
Lübnan | 36 - 45 | Yunanistan |
Fransa | 58 - 35 | Şablon:Bk |
Hollanda | 40 - 37 | Suriye |
Fransa | 43 - 26 | Lübnan |
Yunanistan | 54 - 41 | Şablon:Bk |
Fransa | 47 - 33 | Şablon:Bk |
Lübnan | 28 - 38 | Suriye |
Hollanda | 23 - 54 | Mısır |
Fransa | 41 - 36 | Yunanistan |
Lübnan | 30 - 57 | Mısır |
Suriye | 33 - 43 | Şablon:Bk |
Lübnan | 22 - 34 | Şablon:Bk |
Türkiye | 44 - 57 | Mısır |
Suriye | 45 - 49 | Yunanistan |
Türkiye | 38 - 24 | Şablon:Bk |
Mısır | 50 - 39 | Yunanistan |
Fransa | 56 - 22 | Suriye |
Türkiye | 48 - 41 | Lübnan |
Fransa | 36 - 57 | Mısır |
Eurobasket 1949 Şampiyonu: Mısır |
Kadrolar
1.Mısır: Youssef Mohammed Abbas, Youssef Kamal Abouaouf, Fouad Abdelmeguid el-Kheir, Gabriel Armand "Gaby" Catafago, Nessim Salah el-Dine, Abdelrahman Hafez Ismail, Hussein Kamel Montasser, Mohammed Ali el-Rashidi, Wahid Chafik Saleh, Mohammed Mahmud Soliman, Albert Fahmy Tadros, Medhat Mohammed Youssef, (Team Captain: Ahmed Hassaan) (Antrenör: Carmine "Nello" Paratore)
2.Fransa: André Buffière, Robert Busnel, René Chocat, Jacques Dessemme, Maurice Desaymonnet, Louis Devoti, Jacques Favory, Fernand Guillou, Jean Perniceni, Jean-Pierre Salignon, Jean Swidzinski, André Vacheresse, Jacques Freimuller, Marc Quiblier (Antrenör: Robert Busnel)
3.Yunanistan: Alekos Apostolidis, Stelios Arvanitis, Nikos Bournelos, Thanasis Kostopoulos, Giannis Lambrou, Fedon Mattheou, Nikos Nomikos, Missas Pantazopoulos, Nikos Skylakakis, Alekos Spanoudakis, Takis Taliadoros, Sokratis Apostolidis (Antrenör: Georgios Karatzopoulos)
4.Türkiye: Hüseyin Öztürk, Samim Göreç, Avram Barokas, Vitali Benazus, Haşim Tankut, Ali Uras, Mehmet Ali Yalım, Tevfik Tankut, Sacit Seldüz, Erdoğan Partener, Ayduk Koray, Candai Tekeli
Kaynaklar