Çılgınlığın Ötesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Çılgınlığın Ötesi
Rose Madder
Kitabın Türkçe baskısının kapağı
YazarStephen King
ÇevirmenGönül Suveren
ÜlkeAmerika Birleşik Devletleri
Dilİngilizce
TürRoman
YayımHaziran 1995 (özgün)
1996 (Türkçe)
YayımcıViking Press (özgün)
Altın Kitaplar Yayınevi (Türkçe)
Sayfa464
ISBN975-405-607-2

Çılgınlığın Ötesi (İngilizce özgün adı: Rose Madder), Stephen King'in Haziran 1995 tarihinde Viking Press tarafından ABD'de yayımlanan gerilim romanı.

King, bu gerilim romanında önce Rose adlı karakterin hayatının en korkulu dönemini anlatıyor. Rose, çılgınlığa doğru giden kocasından kaçmaktadır. Yazarın, bu romanı gerilim türünün en iyi örnekleri arasında gösterilmektedir. Orijinali İngilizce olan kitap, Gönül Suveren tarafından Türkçeye çevrilerek 1996 yılında Altın Kitaplar Yayınevi tarafından Türkiye'de yayınlandı.

Korunmasız bir kadın için böylesi dehşetli bir dünyada yaşamanın zorluğunu bilen vardır mutlaka. Siz de Rose gibi kötülük timsali bir kocaya sahipseniz çıkış yollarınız tek bir noktada birleşecektir. Kaçışta!.. Ne var ki Rose diğer kader arkadaşlarından farklı olarak, peşine düşen kocasının artık aklının sınırlarını çoktan aştığını ve çılgınlığın ötesine geçtiğini biliyordu. Her solukta tehlikeli bir dönmedolaba binmiş gibi yaşamla ölüm, hayalle gerçek arasında dönüp duruyordu...