Angel of Death

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
"Angel of Death"
Reign in Blood albümünden
Slayer single
Yayımlanma Ekim 7, 1986
Kaydedilme Los Angeles, Kaliforniya
Süre 4:51
Şirket Def Jam
Yazar(lar) Jeff Hanneman
Prodüktör Rick Rubin

"Angel of Death", Slayer grubunun yaptığı en sevilen şarkılardan biridir. Şarkıyı Slayer grubunun gitaristi Hanneman yazmıştır. Şarkı bir Nazi ordusunda doktor olarak görev yapan Josef Mengele'e ithaf olarak nitelendirilmiştir.

Kompozisyonu[değiştir | kaynağı değiştir]

Jeff Hanneman Angel Of Death şarksını yazarken aynı zamanda bir Nazi doktoru Josef Mengele'nin kitaplarını okuyordu: Albümün açılış şarkısı "Angel Of Death" II. Dünya Savaşı sırasındaki ünlü Auschwitz toplama kampında masum yahudiler üzerinde insanlık dışı deneyler yapan hasta ruhlu doktor Josef Mengele'nin acımasızlıklarını anlatmaktadır.Bu şarkıyı Jeff Hanneman yazmıştır.Uzun sarı saçları olan bu gitarist Nazi Almanya'sı ile (SS-Waffen SS gibi askeri teşkilatlar) ilgilenmekteydi ve çok geniş bir Alman savaş ve Nazi madalyası koleksiyonu vardır. Bu şarkı yüzünden pek çok insan Jeff ve diğer Slayer elemanlarının nazi olduğunu düşünmeye başlamışlardı ama onlar ASLA nazi değillerdi.Slayer grup logosunda bir demir kartal yer alması ve grubun fan klübünün adının "Slaytanic Wehrmacht"( wehrmacht = Almancada askeri güç, ordu demek) olması onların senelerce nazi grubu olarak bilinmesine yol açtı.

Grup Amerika ve Kanada'da ciddi zorluklar yaşadılar. Konser salonları Slayer'a salonlarını kiralamak istemediler. Büyük müzik firmaları onları reddetti, bu yüzden Ekim 1986 yılında "Reign Of Blood" albümü Def Jam Stüdyolarından piyasaya sürüldü. Bu yüzden Avrupa'daki Slayer fanları 1997 senesinde Slayer'in konserlerini seyretme şansına sahip oldular.Burada dikkati çeken nokta ise "Reign In Blood" albümünün şarkı sözlerinin satanist ve vahşi ifadelerle kurgulu olmasaydı. Yani nazi taraftarlığı ile uzaktan yakından alakası yoktu.