Tartışma:Kurban

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Hristiyanlık (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hristiyanlık maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hristiyanlık kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje İslam (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki İslam maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje İslam kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Felsefe (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Felsefe maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Felsefe kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Adak>Kurban yönlendirmesi hakkında:[kaynağı değiştir]

Adak kavramı kurbandan çok farklı bir kavramdır. Örneğin adak orucu, adak sadakası gibi kavramlar İslamiyette mevcuttur. Hristiyanlarda mum dikme adağı vardır. Bu yönlendirmenin yanlış olduğu kanaatindeyim. Adak maddesini Kurban maddesine yönlendirmek anlamı çok fazla daraltmak olur. Ve bunun sonucunda yanlış bilgilendirmeye sebebiyet verir.

Buzancar 09:49, 22 Kasım 2011 (UTC)

İletişim[kaynağı değiştir]

Savaş zamanlarında vb. düzenlenen düşman sunağı, yamyamlıkta öyle, fazla kıyımı önlemek amacıyla genel olarak hoş karşılanmayan bir averter. Gülten suverene göre ise genel anlamda adak muhtaçlık getirir.