Tartışma:Afro-Asyatik diller

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje Afrika (Taslak-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Afrika maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Afrika kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Taslak  Bu madde Taslak-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 En  Bu madde En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

ingilizce sayfadan içeriğine bakılmadan çeviri yapılmış, bu diller bizim dilimizde hami-sami dil ailesidir. ingilizce vikidede "also known as Hamito-Semitic" ifadesi yer alıyor. gerekli birleşme hami-sami adına uygun şekilde yapılmalı ve "Afro-Asyatik diller" ismi kaldırılmalı--Ollios 11:27, 3 Temmuz 2011 (UTC)

yukardaki yorumu eski bilgime göre yapmıştım. şu ifade "Afro-Asyatik" terimi, Joseph Greenberg tarafından, daha önce kullanılan "Hamito-Semitik" terimi yerine Hami dilinin geçerli bir dil ailesi olmadığının gösterilmesinden sonra üretilmiş bir terimdir (Greenberg 1950, 1966:42-65)", türk otariteler tarafından da kabul görüyorsa hami sami dil ailesinin kaldırılması gerekir. ikisi birden vikide olamaz--Ollios 09:45, 4 Temmuz 2011 (UTC)