Sörfçüler (Tv serisi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Stoked
Stoked ca-show.jpg
Soldan sağa doğru Lo, Emma, Broseph, Johnny, Finn ve Reef
Tür Animasyon
Macera
Komedi
Drama
Proje tasarımcısı Jennifer Pertsch
Tom McGillis
Başrol Terry McGurrin
Kristin Fairlie
Katie Crown
Mazin Elsadig
Anastasia Phillips
Arnold Pinnock
Corey Doran
Açılış müziği "Summer's On"
Bitiş müziği "Summer's On" (Enstrümental)
Ülke Kanada
Dili İngilizce
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 52 (bölümleri listesi)
Yapım
Gösterim süresi 23-24 dakika
Yapım şirketi Fresh TV
Canadian Television Fund
Teletoon
Yayın bilgileri
Yayın tarihi 25 Haziran 2009 - 26 Ocak 2013

Stoked, 6teen ve Total Drama çizgi dizilerinin de yapımcıları olan Jennifer Pertsch ve Tom McGillis tarafından yapılmıştır. Kanadalı bir üretim kanalı olan Fresh Tv yapımcı şirketidir. İlk gösterimini Kanada'da Teletoon kanalında 25 Haziran 2009'da yayına girmiş, 26 Ocak 2013 tarihinde son bulmuştur. Türkiye'de Jojo kanalında gösterime girmiştir. Türkçe dublajı da Jojo tv yapmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Bir grup sörfçü hem çalışmak hem de sörf yapmak için Gün Batımı Plajına gelirler. Ancak oranın müdürü Bummer sörfçülerin sadece çalışmasını istiyor. Bizim sörfçülerde sörf yapmak için maceralara atılıyor...

Ana Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Reef : Reef'in en büyük hayali Güneş Batımı Plajında sörf yapmaktı ve hayali gerçekleşti. Ama orada bir sörf öğretmeni olarak çalışmak zorunda kalıyor. Yine de arada sırada sörf yapabiliyor. Kolunda bir dövmesi var. Çizgi filmin ilk sezonunda Finn'e aşıktır. 2.sezon bölümlerinde ise Lo ile çıkarlar.
  • Finn McCloud : Finn ; sert, eğlenceli bir kız. Reef'e aşıktır, ancak aşık olduğunu belli etmez. Aslında Gün Batımı Plajında sörf öğretmeni olmak istiyordu ama gıcık müdür Bummer onu hizmetçi yaptı ve de sörf öğretmeni Reef oldu.
  • Emma (Alberta) : Emma Lo'nun ağabeyi Ty 'a aşıktır. Aşkını Ty'a belli ettirmek ister ama her seferinde hata yapar. Ty'ı tavlamak için Lo'dan fikirler alır. Ancak Ty, Emma'yı sadece bir arkadaş gibi görür.
  • Lauren (Lo) Ridgemount : Lo, Plajın sahibinin kızıdır. Lo ancak bu zenginliği pek kullanamaz. Çünkü babası onun kendi kendine bir yaşam kurabilmesi için onu kendi otelinde çalıştırıyor. İşten kurtulmayı ve çatıkatında yaşamayı çok istemektedir.
  • Broseph : Broseph 'un, sarı kıvırcık saçları bulunmaktadır. Çok yardım severdir. Emma kendini sörf yapamam diye hissettiğinde ona sörf yapmayı öğretir. İşi otele gelen müşterilerin bavullarını taşımaktır.
  • Johnny : Johnny, otelin resepsiyonunda çalışmaktadır. Johnny, Emma'ya aşıktır ve Emma'nın Ty'a aşık olduğunu bilir. Bu yüzden Ty'a gıcık olur. Pek iyi sörf yapamaz ancak Emma'ya yakın olabilmek için sörf öğrenmeye çalışır.