Kullanıcı mesaj:212.174.135.253

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Zazaca[kaynağı değiştir]

Bunu geri alıyorum. Zira kaynağı kaldırıp kaynaksız bilgi ekledin. Hyrcanian Forest terimi kullanılıyor ama Hyrkan dilleri terimini şimdiye kadar görmedim. İstersen kaynaklarla birlikle ekleyebilirsin. Emin değilim ama Jost Gippert filan bu terimi kullanıyor olabilir. Takabeg ileti 14:34, 24 Nisan 2013 (UTC)

Hyrkan dilleri Kuzeybatı İrani dillerin üç kolundan biridir ve maddede de geçiyor zaten.

Niye burada mevcut bilgiler ve kaynakları kaldırdın ? Takabeg ileti 14:59, 24 Nisan 2013 (UTC)

O kaynak kullanılamıyordu. Kuzeybatı İrani dillerin üç kola ayrıldığı (Hyrkan, Karman, Med-Hazar) tüm filoloji ders kitaplarında yazar. Talişçe ve Antik Azeri dili Med-Hazar grubuna girer, Hyrkan grubuna değil.

Niye kullanılmadığını düşündün ? Lutwig Paul, Azerice'den de bahsediyor. Bunu kaldırma hakkın yoktur. Düzeltmelisin. Eklenen link de kontrol edilecektir. Tartışma:Zazaca'da devam edelim. Takabeg ileti 15:07, 24 Nisan 2013 (UTC)

Tartışılacak bir durum ve bilgi kirliliğine gerek yok. Ders kitaplarında yer alacak kadar net bir linguistik veriyi ekledim, yanlış bilgileri düzelttim. Neyi tartışacağız anlayamadım.

Tartışma:Zazaca'ya gelme niyetin yoksa ben bizaat düzelteceğim. Takabeg ileti 15:12, 24 Nisan 2013 (UTC)

Bu girişimin (kaynaklı bilgileri kaynaklar ile birlikte kaldırman) vandalizm olarak sayılabilir. Dikkat edersen senin için iyi olacaktır. Takabeg ileti 16:22, 24 Nisan 2013 (UTC)

Gerekçe belirtmeden kaldırmak vandalizmdir, evet. Fakat ben hangi gerekçeyle yaptığımı belirttim. Hemen hemen her konuyla ilgili binlerce kaynak var. Teker teker şu isim şunu demiş demek yerine genel kabulü olan bilgilere yer vermek, okuyanın kafasını karıştırmamak daha doğru olacaktır. Ya da münferit görüşlere girişte değil de daha alt kısımlarda yer verilebilir.

Gerekçeniz diğer kullanıcılar tarafından kabul edilmiyor. VP:3R'e de dikkat edersen iyi olacak. Artık burada tartışma yapmayacağım. Maddenin tartışma sayfasında bekleriz. Takabeg ileti 16:32, 24 Nisan 2013 (UTC)

Şikâyet[kaynağı değiştir]

Vikipedi:Şikâyet#212.174.135.253 Takabeg ileti 00:03, 25 Nisan 2013 (UTC)

Gördüm, gördüm. Keşke sizin kadar bol vaktim olsaydı...

Ahıska Türkleri[kaynağı değiştir]

 • Merhaba, genel veriler yer aldığından kaynağı "dış bağlantılar" bölümüne ekledim. "Kıpçak", özelde Ahıska Türklerine, genelde Kafkasya Türklerine verilen isimdir. Fakat "Kıpçak" olarak adlandırılan Nogayların bölgeye çok sonradan gelmiş olmaları ve öteki toplulukların bilindik Kıpçak tipine uymamaları (sarışın-mavi gözlü olma) gibi nedenler dolayısıyla Türkiye dışındaki literatürde pek kabul görmez. Daha spesifik olmak adına "Ahıska Türkleri" şeklinde bir değişiklik yapmayı uygun gördüm. Kastedilen Ahıskalılardı çünkü. Bu imzasız yazı 212.174.135.253 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  Merhabalar, malum Vikipedi'de çok sık Vandalizm ile karşılaşıyoruz. Her ne kadar maddeler yeterli seviyeye gelmemiş ve yerine oturmamış olmasa da bozma amaçlı girişimler çok sık oluyor. Siz kaynağı ekler, eklemez ben gerekli değişikliği yaptım zaten. Sevgiler.--i.e.msj 09:38, 28 Nisan 2013 (UTC)
  Ayrıca kaynakta yazan iki Türk milleti olduğu için ikisini de ekledim. --i.e.msj 09:39, 28 Nisan 2013 (UTC)
  Küçük bir gözden kaçırma olmuş. O iki isim birbirinin sinonimi olarak kullanılmış. Paranteze dikkat etmemişsiniz :)Bu imzasız yazı 212.174.135.253 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  Tamamdır, teşekkürler.--i.e.msj 09:43, 28 Nisan 2013 (UTC)

Türkiye[kaynağı değiştir]

 • Selamlar, Türkiye maddesindeki değişikliğimi geri almışsınız. Türkiye, "Doğu Avrupa" kategorisine eklenmişti; fakat bu yanlış olduğundan kaldırdım. Doğu Avrupa ülkelerinden kasıt Rusya, Ukrayna, Belarus...gibi ülkelerdir. Türkiye "Güneydoğu Avrupa" kategorisine giriyor; fakat o kategori de "Balkan ülkeleri" kategorisine yönlendirildiğinden dolayı kategorilendirmeyi o şekilde düzenledim. Türkiye'nin Balkan ülkesi olduğu da bilindiğinden kaynak ekleme gereği duymadım. Türkiye'nin Avrupa'daki toprakları Doğu Rumeli olarak da bildiğimiz Balkan topraklarıdır.Bu imzasız yazı 212.174.135.253 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.
  Merhaba, Türkiye maddesi henüz seçkin madde statüsü almadı. Fakat Doğu Avrupa maddesinde görebileceğiniz Türkiye bu ülkeler arasında yer alır. Türkiye'nin % 3'ü Balkanlar'dadır. Bunun yanı sıra Balkanlar maddesindeki kategorilere bakacak olursanız. Balkanlar'ın da Doğu Avrupa'da bulunduğunu görürsünüz. Kolay gelsin. Saygılar.--i.e.msj 14:19, 29 Nisan 2013 (UTC)

Sinir hücresi[kaynağı değiştir]

Selam,

Sinir hücresi maddesininde çok fazla eksik ve yanlış bilgi var. Teker teker düzeltemiyorum. Komple silip baştan yazmam mümkün mü? "Vandalizm"e girmez umarım. Bu imzasız yazı 212.174.135.253 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • Selamlar. Sayfanın başına {{çalışma}} şablonu eklerseniz, diğer arkadaşlar için de açıklayıcı olacaktır. Katkılarınız için teşekkürler, iyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 00:54, 30 Nisan 2013 (UTC)

Selamlar,

Nöroloji az çok benim alanıma giriyor ve ilgili maddelerde çok fazla yanlış ve eksik bilgi olduğunu gördüm. Yakın bir zamanda Sinir hücresimaddesini ve ötekileri genişletme niyetindeyim. Kaynak isteyip beni yormadığınız için teşekkür ederim; çünkü yazdıklarıma uygun kaynak aramak ve bunları eklemek kabus gibi görünüyordu. Sanırım sizin de bu tür konularla ilgili bilginiz olduğundan ya da silmeden önce emeğe saygının bir göstergesi olarak araştırma yapma gereği duyduğunuzdan beni bu külfetten kurtardınız. Dudayev maddesinde de aynı hassasiyeti göstermiştiniz. Bazen en bariz, ilkokul seviyesindeki bilgiler dahi geri alınıyor maalesef "kaynak kaynak" diyerekten. Teşekkürler tekrardan, iyi geceler. Bu imzasız yazı 212.174.135.253 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir.

 • Merhaba. Öncelikle katkılarınız için tekrar teşekkürler. Açıkçası maddede "çalışma" şablonu bulunduğu için ben kaynakları da ilerleyen süreçte ekleyeceğinizi düşünmüştüm; ancak eğer eklemeyecekseniz de fırsat buldukça bilgileri arayarak bulabildiğim kaynakları ben eklemeye çalışacağım. Güvenilir kaynaklar, Vikipedi'nin güvenilirliğini arttırmakla beraber kullanıcılara bilgilerin doğrulanması imkanını sağlıyor ne de olsa. Bazen kaynak eklemek benim için de yorucu olabiliyor ancak bir şekilde maddenin okuyucu gözünde güven kazanması gerek. O nedenle mümkün olduğunda kaynak eklemenizi nacizane tavsiye ediyorum ama eğer eklemeyecekseniz de, dediğim gibi fırsatım oldukça iş başa düşecek demektir. :) İyi çalışmalar. Utku Tanrıveremesaj 01:48, 2 Mayıs 2013 (UTC)