Killing Your Number (Prison Break bölümü)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
"Killing Your Number"
Büyük Kaçış bölümü
Bölüm no.4. sezon
22. bölüm
YönetmenKevin Hooks
SenaristMatt Olmstead & Nicholas Wootton
Yayın tarihi15 Mayıs 2009
Büyük Kaçış (4. sezon)

Killing Your Number, Prison Break dizisinin 4.sezonun final bölümüdür. Bu bölüm Türkiye'de 5 Temmuz 2009'da CNBC-e kanalında yayınlanmıştır.

Bölüm Özeti[değiştir | kaynağı değiştir]

Michael ve Lincoln özgürlük için son durakta Christina ve General'le yüzleşir. Bölüm Christina'nın Scylla'nın silindiğini anlamasıyla başlar. Mahone Scylla'nın içindeki bombayı çalıştırır ve içeri koşar. Bomba Downey'yi öldürür. Ancak Christina'nın elinin kımıldadığı görülür. Michael, Lincoln, Sara ve Mahone depoya giderler. Ekip Scylla'yı yok etmeye karar verir. Ancak Kellerman Scylla'nın Birleşmiş Milletlere tek parça hâlinde teslim edilirse tüm ekibin temize çıkacağı teklifini etmek üzere arar. Michael cevaplamadan telefon kapanır.

Lincoln kan kusmaya başlar, bu yüzden ekip onu hastaneye götürür. Hastanede Mahone Sara'yı kollarken Federal Ajanlar tarafından tutuklanır. Sara, Michael ve Lincoln park yerinden çıkmak üzereyken, Ralph arabanın camını vurarak kırar. Michael, Lincoln ve Sara Krantz'ın evine götürülür. Krantz Sofia'yı rehin almıştır. Sucre ve C-Note gelir ve onları kurtarırlar. Onlar kaçarken Sucre Miami Polisi tarafından tutuklanır. C-Note, Michael, Lincoln ve Sara depoya vardıklarında, Christina'yı orada bulurlar. Christina Michael'a ateş etmek üzeredir ama Sara onu arkasında vurur. Fakat Christina düşerken bir el ateş etmeyi başarır ve Michael'ın yaralanmasına neden olur. Scylla sonra yetkililere teslim edilir ve herkes normal yaşantısına döner. Michael ve Sara sahilde yürürken Michael'ın burnu tekrar kanamaya başlar. Sonunda, herkes 4 yıl sonraki yaşantılarında görülür. Mahone Lang'le ilişkiye başlamıştır, Lincoln Sofia ile devam eder ve L.J'ye okul finallerine devam edeceğini anlatacağından söz eder. T-Bag Fox River'a geri döner, C-Note KGK için çalışır ve sade yaşantısında mutludur, Sucre kızının hayatının sorumluluğunu üstlenmiştir ve Don Self hastanede felçli bir biçimde sakinleşmiştir ya da belki de bitkisel hayattadır, Kellerman bir milletvekili olmuştur ve General Krantz elektrikli sandalyeye gönderilir. Sara çiçek satın alırken Michael diyerek seslenip geç kalcaklarını söylerken görülür, bu sonradan anlaşılır ki oğluna, küçük Michael'a seslenmektedir, sonra oğluna babasına gideceklerini söyler. Gidecekleri yere vardıklarında Lincoln, Sucre ve Mahone onları bekliyordur, oranın bir mezarlık olduğu ortaya çıkar ve hepsi bir mezartaşının etrafına toplanır, sonra mezar taşının üstünde Michael yazdığı görülür, bu onun önceki bir zamanda öldüğü anlamına gelir. Küçük Michael çiçekleri babasının taşının üzerine bırakıp diğerleri giderken onları izler ve Lincoln origamiyle yapılmış bir kuğuyu çiçeklerin yanına koyar. Sara hafifçe taşa dokunur ve sonra diğerlerini yanına yürürler, dizinin sonu. Kapanış montajında kullanılan müzik Spiritualized'dan "Lay it Down Slow"'dir. Ayrıca daha faza bilgi içeren The Final Break'e bakın.