CN Blue

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
CNBLUE
2011 Mayıs ayında CNBLUE Bangkok'ta ki bir basın konferansında
(Soldan sağa : Lee Jung Shin, Lee Jong Hyun, Jung Yong Hwa, Kang Min Hyuk)
Genel bilgiler
Köken Seoul,Güney Kore
Tarzlar Rock, pop rock, alternative rock
Plak şirketi FNC Music/Entertainment(Güney Kore)
Warner Music Group(Japonya)
Resmî sitesi Official website Korea
Official website Japan
Üyeler Jung Yong Hwa
Lee Jong Hyun
Kang Min Hyuk
Lee Jung Shin
Eski üyeler Kwon Kwang Jin

CNBLUE (Korece: 씨엔블루 Japonca: シーエヌブルー ), Güney Kore'de 2009 yılında FNC Entertainment şirketi adı altında çıkış yapan 4 üyeli bir rock grubudur. Üyeleri; Jung YongHwa (Lider, ana vokalist, gitarist), Lee JongHyun (gitarist, vokalist), Kang MinHyuk (baterist, vokalist) ve Lee JungShin (bas gitarist, vokalist)'dir. "CN" Code Name’in bir kısaltması iken "BLUE" ismi her bir üyenin temsil ettiği profil isimlerinin baş harflerinden oluşur. Burning Lee JongHyun’un, Lovely Kang Min Hyuk’un, Untouchable Lee JungShin’in ve Emotional Jung YongHwa’nın temsil ettiği isimlerdir. CNBLUE Japonya’daki ilk çıkışını 19 Ağustos 2009’da ilk mini albümleri Now or Never ile yaptı. Grup, ilk mini albümleri Bluetory için 6, 8, 11 ve 13 Ocak 2010’da Jonghyun, Minhyuk, Jungshin ve son olarak, Yonghwa sıralamasıyla her videoda sadece bir üyenin göründüğü 4 farklı teaser yayınladı. CNBLUE Kore’deki ilk çıkışını 14 Ocak 2010’da çıkış şarkıları "I'm a Loner" (Korece: 외톨이야) olan ilk mini albümleri ile yaptı.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

2009: Japonya’da Bir Bağımsız Grup, Now or Never ve Voice[değiştir | kaynağı değiştir]

2009 yılı Haziran ayı ortalarında CNBLUE, Japonya’da canlı müzik kulüplerinde ve sokaklarda performans sergilemeye başladı. Grup, bağımsız grup olarak ilk resmi çıkışını 19 Ağustos’ta Now or Never albümüyle yaptı. Bu mini albümün kaydı tamamen İngilizce yapılmıştı ve Oricon listesine girmeyi başaramadı. Eylül ayı sonlarına doğru grubun ilk bas gitaristi Kwon Kwang Jin gruptan ayrıldı ve aynı yıl içinde yerine Lee Jung Shin geldi. Kasım ayında ikinci albümleri Voice yayınlandı. Hem İngilizce hem Japonca şarkılar içeren Voice, Oricon listesinde 227. sıraya ulaştı ve 2 hafta listede kaldı.

2010: Kore çıkışı, ThankU ve diğer aktiviteler[değiştir | kaynağı değiştir]

FNC Müzik, Ocak ayında CNBLUE Kore çıkışı teaser fotoğraflarını yayınladı. Bluetory albümü 14 Ocak 2010'da yayınlandı ve iki hafta boyunca Gaon Listesi'nin zirvesinde kaldı. "I'm a Loner" (외톨이 야) şarkısı çıkış parçası olarak tanıtıldı. Grup, ekranlardaki ilk canlı sahnesini 15 Ocak'ta KBS Music Bank programında gerçekleştirdi. 29 Ocak'ta ise Music Bank'te birinciliği kazanan grup, ilk müzik şovu başarısını elde etti ve 31 Ocak'ta da ilk Inkigayo mutizen ödülünü kazandı. I'm a Loner ile çıkış yapmasından yalnızca 15 gün sonra ilk başarısını elde eden CNBLUE halen Kore televizyon müzik listelerinde en kısa zamanda 1.sıraya ulaşma rekorunu elinde bulundurmaktadır. 10 Mart tarihinde ise Mnet kanalında "CNBluetory" isimli şov programını yayınladılar.

Grup Mart ayında Japonya'da yayınlayacakları ilk büyük albüm Thank U için hazırlıklara başladı. Albüm iki yeni şarkıyla birlikte 20 Mart 2010'da yayınlandı. Bu albümle CNBLUE Oricon listelerinde 90. sıraya yerleşerek o ana kadar Japonya'daki en büyük başarısını elde etmiş oldu. Nisan ayında, "blue" ve "voice" kelimelerinin birleşimiyle oluşturulmuş "Boice", CNBLUE'nun resmi fan kulüp ismi ilan edildi. CNBLUE, Mayıs ayında Kore'ye geri dönerek 10 Mayıs'ta yeni single'ı "Love Light"(사랑 빛)'ı yayınladı. Şarkı Kore ulusal listesinde 10. sıraya yerleşti ve gelecek başarılarının habercisi oldu. 19 Mayıs'ta ikinci albüm Bluelove yayınlandı. Ertesi gününde CNBLUE, M!Countdown'da geri dönüş performansını gerçekleştirdi. Bu albümün çıkış parçası "Love", ikinci sıraya yükselerek "I'm a Loner"ın başarısını yakalamış oldu. Bluelove albümü 3. sıraya yükseldi ve haftalar boyunca listede kalmayı başardı. Love şarkısıyla CNBLUE, 10 Temmuz'da M!Countdown'u ve 20 Temmuz'da Inkigayo'yu kazanmayı başardı.

Kore'de elde ettikleri başarıdan sonra üyeler Japonya'ya geri döndüler. 23 Temmuz'da ilk single'ları "The Way"i yayınladılar. İlk kez Oricon Top 40 listesinde 26.sıraya çıkmayı başardılar. Bunu takiben 16 Eylül'de ise "I Don't Know Why" yayınlandı. Bu şarkı da Oricon günlük listesinde 8. sıraya yükseldi ve grup ilk kez bu başarıyla Top 10'a girmiş oldu. Haftalık tabloda ise 15. sıraya yükseldiler. Japon bağımsız listesinde CNBLUE 1. sıraya yükseldi. Grup single'ın tanıtım etkinlikleri çerçevesinde Japonya'da küçük bir tur başlattı.

Bu sırada CNBLUE üyeleri Kang Min Hyuk ve Lee Jong Hyun, Kore filmi "Acoustic"te rol aldılar. 7 Ekim'de ise bu filmin soundtrack'i olan "High Fly" şarkısını yayınladılar.

2011: Re-maintenance, First Step, 392 ve In My Head[değiştir | kaynağı değiştir]

CNBLUE, 9 Ocak’ta 3. Japon single’ı Re-maintenance’ı yayınladı ve 2011 Japonya promosyonuna 3-16 Ocak tarihleri arasında Osaka, Fukuoka, Nagoya ve Tokyo’yu içeren Zepp Turu’yla başladı.

Güney Kore’deki şirketleri FNC Müzik, CNBLUE’nun Şubat 2011’deki geri dönüşü için teaserlar yayınladı. Ancak bu tarih daha sonra 21 Mart olarak değiştirildi. Teaser, “pop rock sound’undan daha sert bir konsepte geçiş” olarak anıldı. CNBLUE, çıkış parçası Intuition (Korece ismi: 직감) olan ilk büyük albümü First Step’i 21 Mart’ta yayınladı. Gecikmeye rağmen hayranlar muhteşem dörtlüye doymamış gibi görünüyordu. Intuition Kore’nin tüm müzik listelerini sarsarak büyük bir başarıya ulaştı.

Albüm, o hafta içinde internet üzerinde ve diğer kanallarda albüm satış listesinde zirveye yerleşti. Çıkıştan bir hafta sonra Mnet kanalının M! Countdown, KBS’nin Music Bank ve bir hafta sonra da SBS’nin Inkigayo programlarında K-Chart’ı kazandı. İlk kez bir grup Mnet M! Countdown ve KBS Music Bank’ten üçlü ödül kazanıyordu. Promosyonlar 24 Nisan’da Inkigayo’da sona erdi. Bunu takiben 29 Nisan’da First Step+ 1 Thank You özel yayınında yer alan “Love Girl” şarkısının promosyonları başladı. Bu şarkının ve albümün promosyonları da 22 Mayıs’ta tamamlandı.

Kore’deki promosyonlar bittikten sonra CNBLUE, ikinci ve son bağımsız albümü “392” ile 1 Eylül 2011’de Japonya’da geri dönüş yaptı. Aynı zamanda grup, 19 Ocak’ta Warner Music Japan şirketi ile ilk büyük Japonya çıkışını yapacağını açıkladı. CNBLUE, son bağımsız albümü “392” ile Oricon Haftalık Albüm Listesinde 6. sıraya yerleşti. Grup, 19 Ocak’ta “In My Head” isimli ilk büyük single’ını yayınladı ve albümün çıktığı hafta 70,000’den fazla satmasıyla Oricon Günlük Listesinde 3. ve Oricon Haftalık Listesinde 4. sırayı aldı. Kasım ayında “In My Head”, RIAJ kayıtlarına göre altın plak ödülünü kazandı; yani satışa sunulduğu ilk ayda 100.000 adetten fazla satan albüm rekoruna sahip oldu.

2012: Where You Are, Denizaşırı Etkinlikler, Ear Fun , Come On, Code Name Blue[değiştir | kaynağı değiştir]

Grup 1 Şubat’ta Japonya'da "Where You Are" adlı yeni bir single çıkardı. Bu single, Oricon’un hem günlük, hem de haftalık listesinde 1 numaraya yükseldi ve bununla grup Japonya’da ilk birinciliğini elde etmiş oldu.

CNBLUE ve aynı şirketin bir diğer grubu olan FTISLAND, 9 Mart’ta Los Angeles Nokia Theatre'da, Amerika'da ilk kez sahne aldılar.

Denizaşırı etkinliklerini bitirdikten sonra CNBLUE, geri dönüşüne hazırlanmak için Kore'ye döndü. 26 Mart’ta grup, 3. mini albümü Ear Fun'ı yayınladı. Albümün satışa sunulmasından önce "Still in Love" (아직 사랑한다) şarkısı yayınlandı. Çıkış şarkısı “Hey You” da “Still in Love” da hayranlardan pozitif tepkiler aldı ve yayınlandıkları günlerde ikisi de Kore'nin online müzik listelerinde zirveye yerleşti. CNBLUE geri dönüş sahnesini 29 Martta M! Countdown'da yaptı. İlerleyen günlerde diğer müzik programlarında da sahne aldılar. "Still in Love" ilk hafta, haftalık Kore yurt içi single listesine 10. sıradan giriş yaptı. Sonraki hafta ise "Hey You"nun yayınlanması ve 1. olmasıyla, Still in Love 3. sıraya yükseldi. Ear Fun albümü o haftanın albüm satışları online ve offline listelerine 1. sıradan giriş yaptı. CNBLUE albümün ve şarkının promosyonlarını dört haftada bitirdi ve zorlu rakipleri olmasına rağmen son sahnelerinde, 20 Nisan'da KBS Music Bank'te ve 22 Nisan'da SBS Inkigayo'da sırasıyla K-chart ve mutizen ödülleriyle promosyonlarını başarılı bir şekilde tamamladılar.

Mini albüm tanıtımlarını tamamladıktan sonra CNBLUE, Kore'deki aktivitelerine üyelerin dizilerdeki bireysel çalışmalarıyla ve 5 Mayıs’ta ve 17 Haziranda Seul'de yaptıkları hayran buluşmalarıyla devam etti. 1 Ağustos’ta tüm şarkılarını Jung Yong Hwa’nın yazdığı 3. single’ları Come On yayınlandı. Satışa çıktığı ilk gün Oricon Günlük Liste’de 4. sıraya ve ilk haftasında Oricon Haftalık Liste’de 5. sıraya yerleşti. Grup, Come On promosyonlarında, 31 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında Japonya’da düzenlenen imza günlerinde binlerce hayranıyla bir araya geldi.

Grup, 29 Ağustos tarihinde ilk büyük Japonca albümleri olan 3. albümleri Code Name Blue’yu yayınladı. Albüm yayınlanır yayınlanmaz günlük ve haftalık Oricon satış listelerinde 1 numaraya yerleşti. CNBLUE, Oricon Haftalık Liste’de 1. olmasıyla, FTIsland'ın "Five Treasure Island" ve Jang Keun-suk'un "Just Crazy" albümünden sonraki Oricon Haftalık Albüm listesinde 1. olan üçüncü Kore’li sanatçı ünvanını kazanmış oldu.

CNBLUE, 22 Eylül tarihinde ilk Avrupa konseri olan “CNBLUE Live in London”ı gerçekleştirdi. Londra Indigo2’de düzenlenen konser yaklaşık 3000 kişinin katılımıyla başarılı bir şekilde tamamlandı. Grup, 2-21 Ekim tarihleri arasında Japonya’nın 6 şehrinde gerçekleşecek ilk Arena turuyla aktivitelerine devam edecek.

Üyeler[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Doğum Tarihi Pozisyon
Latin Alfabesi Korece Çince
Jung Yong Hwa 정용화 鄭容和 22 Haziran 1989 (1989-06-22) (26 yaşında) Lider, Ana Vokalist, Rapçi, Gitarist
Lee Jong Hyun 이종현 李宗泫 15 Mayıs 1990 (1990-05-15) (25 yaşında) Ana Gitarist, Vokalist
Kang Min Hyuk 강민혁 姜敏赫 28 Haziran 1991 (1991-06-28) (24 yaşında) Baterist, Arka Vokal
Lee Jung Shin 이정신 李正信 15 Eylül 1991 (1991-09-15) (24 yaşında) Bas gitarist, Rapçi, Arka Vokal
Eski Üye
 • Kwon Kwang Jin (권광진, 權光珍) - 12 Ağustos 1992 (1992-08-12) (23 yaşında) - Bas gitarist, Arka vokal (2009)

Diskografi[değiştir | kaynağı değiştir]

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Albüm Adı Çıkış Tarihi Çıkış Yeri Şirket Adı Şarkı Listesi
1) Now or Never (Mini Abüm-İlk Çıkış) 19.08.2009 Japonya A&I Records 1. Now or Never

2. Let’s Go Crazy

3. Love Revolution

4. Just Please

5. Teardrops in the Rain

2) Voice (Mini Albüm) 25.11.2009 Japonya A&I Records 1. Voice

2. Wanna Be Like You

3. Never Too Late

4. Y, Why…

5. One of A Kind

3) Bluetory (Mini Albüm - Kore’de İlk Çıkış) 14.01.2010 Güney Kore FNC Music 1. I’m A Loner(외톨이야)

2. Love Revolution

3. Y, Why

4. Now or Never

5. I will Forget You(그럴 겁니다... 잊을 겁니다...)

4) Thank U (Albüm) 20.03.2010 Japonya A&I Records 1. Intro

2. Let’s Go Crazy

3. Love Revolution

4. Wanna Be Like You

5. Never Too Late

6. Now or Bever

7. Voice

8. Just Please

9. Y, Why…

10. Teardrops in the Rain

11. One of A Kind

12. A.Ri.Ga.To.U

5) Blue Love (Mini Albüm) 19.05.2010 Güney Kore FNC Music 1. Love

2. Sweet Holiday

3. Black Flower

4. Tattoo

5. Love Light(사랑 빛)

6. Let’s Go Crazy

6) The Way (Single) 23.06.2010 Japonya A&I Records 1. One Time

2. Ready N Go

3. Eclipse

7) I Don’t Know Why (Single) 16.09.2010 Japonya A&I Records 1. I Don’t Know Why

2. Lie

8) Re- Maintenance (Single) 09.01.2011 Japonya A&I Records 1. Try Again, Smile Again

2. Don’t Say Goodbye

3. Kimio

4. Try Again, Smile Again (instrumental)

9) For First Time Lovers (Single Özel -Jung Yong Hwa) 14.01.2011 Güney Kore - 1. For First Time Lovers(처음 사랑하는 연인들을 위해) (Banmal Song-반말송)

2. For First Time Lovers (inst)

10) First Step (Albüm) 21.03.2011 Güney Kore FNC Music 1. Intuition (직감)

2. L.O.V.E Girl

3. Imagine

4. I Don’t Know Why

5. Love Rides the Rain (사랑은 비를 타고)

6. Lie

7. One Time

8. Just Please

9. Wanna Be Like U

10. Ready N Go

11. 고마워요 (Thank You)

12. One of A Kind (Bonus Track)

11) First Step (Sınırlı sayıda özel baskı) 08.04.2011 Güney Kore FNC Music First Step
12) First Step + 1 Thank You (Mini Albüm) 26.04.2011 Güney Kore FNC Music 1. L.O.V.E Girl (Remix)

2. Try Again, Smile Again

3. Don’t Say Goodbye

4. Yes (그래요)

13) 392 (Albüm) 01.09.2011 Japonya A&I Records 1. Ready N Go

2. One Time

3. Man in front of the Mirror

4. Try Again, Smile Again

5. Lie

6. Eclipse

7. Illusion

8. Don’t Say Goodbye

9. I Don’t Know Why

10. Coward

11. Kimio

14) In My Head (Single - Büyük çıkış) 19.10.2011 Japonya Warner Music Japan 1. In My Head

2. Mr.KIA (Know It All)

3. Rain of Blessing

4. In My Head (Instrumental)

15) Where You Are (Single) 01.02.2012 Japonya Warner Music Japan 1. Where You Are

2. Get Away

3. Feeling

4. Where You Are (Inst)

16) Ear Fun (Mini Albüm) 26.03.2012 Güney Kore FNC Entertainment 1. Hey You

2. Still In Love(아직 사랑한다)

3. Dream Boy

4. Rock N Roll

5. Run

6. In My Head

17) Friday (T.G.I.Friday`s Brand Song)(2. Dijital Single) 31.07.2012 Güney Kore FNC Entertainment 1. Friday (T.G.I.Friday’s Brand Song)
18) Come On (Single) 01.08.2012 Japonya Warner Music Japan 1. Come On

2. Wake Up

3. My Miracle

4. Come On (Inst)

19) Code Name Blue (Full Albüm) 29.08.2012 Japonya Warner Music Japan 1. Intro 2

2. In My Head

3. Where You Are

4. Time Is Over

5. Have A Good Night

6. Wake Up

7. No More

8. These Days

9. Blue Sky

10. Mr. KIA (Know It All)

11. With Me

12. Get Away

13. Come On

14. Where You Are (L.E versiyonunda)

20) Robot (Single) 19.12.2012 Japonya Warner Music Japan 1. Robot

2. Ring

3. Starlit Night

4. Robot (Instrumental)

21) Re:Blue (Mini Albüm) 14.01.2013 Güney Kore FNC Entertainment 1. I’m Sorry

2. Coffee Shop

3. 나 그대보다

4. 나란 남자

5. 라라라

6. Where You Are (English ver.)

22) Blind Love (Single) 24.04.2013 Japonya Warner Music Japan 1. Blind Love

2. With Your Eyes

3. Greedy Man

4. Blind Love (Ins.)

23) Lady (Single) 31.07.2013 Japonya Warner Music Japan 1. Lady

2. Don't Care

3. Monday

24) Feel Good (3. Dijital Single) 23.08.2013 Güney Kore FNC Entartainment 1. Feel Good

2. Feel Good (Ins.)

25) What Turns You On (İkinci Japon Major LP Albümü) 28.08.2013 Japonya Warner Music Japan 1. Lady

2. One More Time

3. CHANGE

4. Blind Love

5. Don’t Care

6. Greedy Man

7. Robot

8. Crying Out

9. I can’t believe

10. Starlit Night

11. Let me know


< Version A Exclusive Bonus track >

Robot (English Version)

26) PRESENT (Japan Best Album) 26.11.2013 Güney Kore FNC Entertainment 1. One More Time

2. Lady

3. Blind Love

4. Robot

4. Time Is Over

5. Come On

6. Let Me Know

7. I Can't Believe

8. Greedy Man

9. My Miracle

27) PRESENT (Korea Best Album) 05.02.2014 Japonya Warner Music Japan Disc 1 CD Tracklist

1. Hitori Botchi (ひとりぼっち; I'm a Loner)

2. LOVE

3. Aikou (愛光; Love Light)

4. Chokkan (直感; Intuition)

5. LOVE GIRL

6. Imagine

7. Hey You

8. I'm Sorry

9. Coffee Shop

10. LOVE GIRL (ACOUSTIC VER.)


Disc 2 CD Tracklist

1. Sweet Holiday

2. Black Flower

3. Tattoo

4. Ai wa Ame ni Notte (愛は雨に乗って; Love Follows the Rain)

5. Mada Aishiteiru (まだ愛している; Still in Love)

6. Rock n' Roll

7. Run

8. Boku wa Kimi Yori (僕は君より; More Than You)

9. Boku Mitaina Otoko (僕みたいな男; A Guy Like Me)

10. La La La

28) Can't Stop (Mini Albüm) 23.02.2014 Güney Kore FNC Entertainment 1. Can't Stop

2. Diamond Girl

3. 독한 사랑 (Cold Love)

4. 잠 못 드는 밤 (Sleepless Night)

5. Love is...

6. 아이의 노래 (Children's Song)

29) Truth (Single) 23.04.2014 Japonya Warner Music Japan 1. Turth

2. Still

3. HEART Song

4. Truth (Instrumental) (Regular Edition and 'BOICE' Limited Edition only)

5. Still (Instrumental) (Limited Edition A only)

6. HEART song (Instrumental) (Limited Edition B only)

30) Go Your Way ( Japon Single Albüm ) 20.08.2014 Japonya Warner Music Japan 1.Go Your Way

2.Control

3.Monster

4.Control ( Inst )

31)Wave ( Japon Major Albüm ) 17.09.2014 Japonya Warner Music Japan 1.Intro

2.Radio

3.Go Your Way

4.Truth

5.Foxy

6.Lonely Night

7.Still

8.Paradise

9.Angel

10.Control

11.How Awesome

Soundtrack Albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Albüm Adı Çıkış Tarihi Şarkı Listesi
1) Acustic OST 07.10.2010 1.High Fly
2) Heartstrings OST Part 1 29.06.2011 1. You’ve Fallen For Me(넌 내게 반했어)
3) Heartstrings OST Part 2 06.07.2011 1. Star(별)
4) Heartstrings OST Part 3 13.07.2011 1. Because I Miss You(그리워서...)

2. Because I Miss You (Guitar Ver.)

5) Heartstrings OST Özel 10.08.2011 1. Because I Miss You(그리워서...)(Grup Versiyon)
6) Heartstrings OST (Japonca versiyonu) 07.12.2011 1. Comfort Song
7) A Gentleman’s Dignity OST 08.07.2012 1. My Love(내 사랑아)

Konser DVD'leri[değiştir | kaynağı değiştir]

Konser Adı Konser Yeri Konser Tarihi DVD Çıkış Tarihi
1.Listen To the CNBLUE (CNBLUE 2. Single Tanıtımı) Shibuya- AX (Japonya) 11.06.2010 09.02.2011
2.Re-maintenance CNBLUE Zepp Tour 2011 Zepp Tokyo (Japonya) 12.02.2011 25.04.2011
3.Listen To the CNBLUE A-X Korea (Güney Kore) 30.07.2010 22.06.2011
4. CNBLUE Özel - - 01.08.2011
5. 392 (CNBLUE 2. Albüm Tanıtımı) Yokohama Arena (Japonya) 25.09.2011 28.12.2011
6. BLUE STORM Olympic Park Olympic Hall Seoul (Güney Kore) 17-18.09.2011 30.01.2012
7. Here, In My Head (CNBLUE Winter Tour 2011) Gymnastic Stadium (Japonya) 17.12.2011 14.03.2012
8. MTV Unplugged Billboard Live Tokyo(Japonya) 31.01.2011 27.06.2012
9. COME ON!!! (Arena Tour 2012) SAITAMA SUPER ARENA(Japonya) 20-21.10.2012 20.03.2013
10. BLUE NIGHT (Live in Seoul 2012 Limited Edition) SK Olympic Handball Gymnasium(Güney Kore) 15-16.12.2012 08.05.2013
11. Lady (Zepp Tour 2013) Zepp Tokyo(Japonya) 06-07.08.2013 02.10.2013
12. BLUEMOON (2013 World Tour Live In Seoul) Jamsil Indoor Stadium(Güney Kore) 26.05.2013 27.12.2013
13. ONE MORE TIME (Arena Tour 2013) Nippon Gaishi Hall(Japonya) 18-19.12.2013 05.03.2014

Canlı Performansları, Konserleri ve Turları[değiştir | kaynağı değiştir]

 • Guest performer at F.T. Island Men’s Stories Concert in Seoul (2009)
 • CN Blue Debut Showcase - Textile Center in Samsung-dong, Seoul (2010)
 • CN Blue Guerilla Concert - Seoul Hongdae (2010)
 • CN Blue Street Live Performance - COEX, Seoul Plaza (2010)
 • Feel the CN Blue - South Korea (2010)
 • Japan 1st Album Release Live "ThankU" (2010)
 • Japan 1st Single Release Event "The Way" (2010)
 • Japan 2nd Single Release Live Tour "Listen to the CN Blue" (2010)
 • Listen to the CN Blue - 1st Live Concert at AX Hall, Gwangjang-dong on 31 July (2010)
 • Listen to the CN Blue Asia Tour (2010)
 • Holika Holika presents Magic party with CN Blue in Thailand (2011)
 • Japan Zepp Tour 2011 - "Re-maintenance" (2011)
 • 1st album released Live Guerilla Concert "CN Blue First Step" - Seoul Times Square (2011)
 • Linkin Park Japan concert opening - Makuhari Messe (2011)
 • Japan 2nd Album Release Live "392" - Yokohama Arena (2011)
 • Otodama Koyasai Live Festival Japan (2011)
 • Japan 1st Major Debut Single "In My head" Release Event (2011)
 • CN Blue Winter Tour 2011 "Here, In My Head" (2011)
 • CN Blue Asia Tour Concert "Blue Storm" (2011–2012)
 • Rockin'on presents Countdown Japan - Makuhari Messe (2012)
 • Ontama Carnival 2012 - Yokohama Arena, Japan (2012)
 • MTV Unplugged - Billboard Live Tokyo (2012)
 • Japan 2nd Major Single "Where you are" Release Event (2012)
 • CN Blue Japan Fanclub Tour (2012)
 • F.T. Island & CN Blue “Stand Up” by MLive in Los Angeles - Nokia Theater L.A. Live (2012)
 • CN Blue in London - Indig02 @ The 02 Arena (2012)
 • CNBLUE Arena Tour COME ON (2012)
 • Blue Night in Seoul (2012)
 • CNBLUE Zepp Tour Lady (2013)
 • CNBLUE Arena Tour ONE MORE TIME (2013)
 • Rock in Japan Festival - Hitachi Beach Park, Ibaraki (2013)
 • Summer Sonic Rock Festival - QVC MARINE FIELD & MAKUHARI MESSE, Tokyo (2013)
 • Summer Sonic Rock Festival - Maishima, Osaka (2013)
 • FNC Kingdom Concert - Nippon Budokan (2014)
 • SPRING LIVE 2014 “Truth” (2014)

Reklam İlişkileri[değiştir | kaynağı değiştir]

 • 2014: Bang Bang
 • 2013: K-Food products (Korea Agro-Fisheries & Food Trade Corporation (aT))
 • 2013: Samsung Galaxy
 • 2013: Prospecs W
 • 2013: Bang Bang
 • 2012: Samsung Galaxy Note 10.1
 • 2012: T.G.I. Friday's
 • 2012: Bang Bang
 • 2012: CJ Olive Young
 • 2011: Scotch Puree
 • 2011: Hazzys Acc (Jung Yong Hwa)
 • 2011: BangBang
 • 2010 - 2011: Suit House (Jung Yong Hwa)
 • 2010: NII
 • 2010: Holika Holika
 • 2010: Sony Ericsson Xperia (X10)
 • 2010: Skool Looks

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]