Alzheimer Derneği ve Vakfı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara

Alzheimer Derneği ve "Alzheimer Vakfı", günümüzde birbirlerinden bağımsız olarak çalışan iki sivil toplum kuruluşudur.

Alzheimer Derneği'nin logosu
Alzheimer Vakfı'nın logosu

Alzheimer Derneği ve Vakfı, İstanbul'da yerleşik olup, ulusal ve uluslararası alanda etkinlik göstermektedir. Vakıf, Alzheimer Derneği tarafından kurulmuş, Alzheimer hastalığıyla mücadele amacını gütmektedir.

Etkinlikleri[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Alzheimer Derneği, çeşitli illerde şubeler açarak, bu şubelerin de katkılarıyla bunama (Demans) çeşitli yayınlar, ücretsiz telefon bilgi hattı, web sitesi, eğitici toplantı ve sempozyum ve seminerler düzenlenmektedir. Ayrıca dernek, Uluslararası Alzheimer Federasyonu (ADI; Alzheimer Disease International) ve Avrupa Alzheimer Federasyonu (AE; Alzheimer Europe) ile organik bağ içinde çalışmalar yapmakta olup, tüm etkinliklerini kitap, broşür ve dergiler gibi çeşitli yayınlarla desteklemektir. Derneğe ait Şişli'de bir gündüz bakım evi bulunmaktadır.
  • Alzheimer derneği her yıl Ulusal Alzheimer Kongresini yapmaktadır.
  • Alzheimer Haber ve Pozitif Bakış adlı süreli yayınlarıyla, sportif ve kültürel etkinlikleriyle, medyadan yararlanma çabalarıyla onbinlerce kişiye ulaşarak bilgilendiren Alzheimer Derneği ve Vakfı, 10 - 15'er kişiden oluşan gönüllü sosyal komite üyeleriyle de ülke çapında aktiviteler düzenlemekte, Yunanistan Alzheimer Derneği`nden destek görmektedir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

İç bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]