Torch Song (film, 1993)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(Aşk Şarkısı (film) sayfasından yönlendirildi)
Jump to navigation Jump to search
Aşk Sarkısı
Torch Song
Film DVD Kapağı
Yönetmen Michael Miller
Yapımcı Stephanie Austin
Senarist Öykü:
Judith Krantz
Senaryo:
Janet Brownell
Leonora Thuna
Oyuncular Raquel Welch
Jack Scalia
Alicia Silverstone
George Newbern
Laura Innes
Müzik Lee Holdridge
Görüntü yönetmeni Kees Van Oostrum
Kurgu Paul Rubell
Cinsi TV filmi
Türü Drama
Renk Renkli
Yapım yılı 1993, ABD
Çıkış tarih(ler)i 23 Mayıs 1993 (ABD)
Süre 89 dk.
Dil İngilizce
Diğer adları Judith Krantz's 'Torch Song'

Aşk Şarkısı (özgün adı: Torch Song) 1993 yapımlı dramatik türde bir televizyon filmidir. Michael Miller'in yönettiği filmin başrollerini Raquel Welch, Jack Scalia ve Alicia Silverstone paylaşmaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Paula Eastman (Raquel Welch) bir Hollywood aktrisidir. Menajeri Frank öldüğünden sonra yeni bir menajerle çalışmaktadır. Aslında hayatı kötü gitmektedir, istemediği projelerde yer almaktadır, ve kızı Delphine (Alicia Silverstone) ile arası iyi değildir. Paula'nın bazı alkol problemleri vardır ve ayrıca sürekli değişen sevgililerinden Delphine hiç hoşlanmamaktadır. Bir gün Delphine kendisi sarhoşken onun resimlerini çeker ve ertesi gün ona sarhoş olduğunda onun nasıl olduğunu belgelemek için ona gösterir. Buna dayanamayan Paula içkiyi bırakmak için bir rehabilitasyon merkezine uğrar, burada Michael "Mike" Lanahan (Jack Scalia) isimli itfaiyeci ile arkadaş olur, daha sonra arkadaşlıkları aşka dönüşür. Ancak içkiyi bıraktıktan sonra tekrar geri dönen ikilinin hayatları eskisi gibi huzurlu olmayacaktır. Öncelikle Paula tesadüfen Mikenin ailesi ile tanışınca huzursuzluk çıkar, daha sonra bir tören de Paula'ya eşlik eden Michaelin ortamdan hoşlanmaması üzerine orayı terk etmesi ayrı problem olur. Delphine ise Mikeyi yine o annesinin sevgililerinden zann etmektedir fakat daha sonra yavaş yavaş araları tam düzeliyordu ki her ikisi ayrıldılar. Tam Paula tekrar içkiye başlıyordu, Delphine ondan içkiyi alıp Mike'a gider hatta kendisi şişedeki tüm viskiyi içer. Mike onu Paula'nın yanına getirir. Paula yardımcısı Ronnienin ona yalan söylediğini anlayıp, onu işten kovar fakat daha sonra Delphine'nin çektiği resimleri medyaya verince işler karışır. Aynı zamanda Delphine Mike ile annesinin bir araya gelmesini istemektedir.

Yaş sınırı[değiştir | kaynağı değiştir]

Avustralya'da "M" ile işaretlenen Torch Song, ABD'de "R" almıştır. Çünkü film sevişme sahnesi, bazı argo içerikli konuşmalar ve uyuşturucu/alkollü içeriğe sahiptir. Bahsi geçen sebeplerden dolayı film 16 yaş ve üzeri yaş grubuna hitap etmektedir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

IMDb'de Torch Song