Newell Brands

Vikipedi, özgür ansiklopedi
17.20, 13 Aralık 2020 tarihinde Huunta (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 24403818 numaralı sürüm (Bilgi kutusu etiketleri düzenlendi.)
Newell Brands
Tip Halka açık
Endüstri Tüketici elektroniği ve ticaret
Kuruluş 1903, Ogdensburg, New York
Kurucu Edgar Newell
Genel merkezi ,
Hizmet verilen alan(lar) Dünya çapında
Kilit kişiler Michael T. Cowhig (Yön. kur. başkanı),
Michael B. Polk (İcra kur. başkanı)
Gelir US$14.74 milyar (2017)
Çalışan sayısı 53,400 (Mayıs 2017)
Web sitesi newellbrands.com

Newell Brands, Hoboken, New Jersey merkezli, Rubbermaid gıda depolama, ev organizasyonu ve yeniden kullanılabilir konteyner ürünleri de dahil olmak üzere bir marka portföyüne sahip, dünya çapında bir Amerikan üreticisi, tüketicisi ve ticari ürünü distribütörüdür.[1] Contigo ve Bubba su şişeleri; Coleman Company dış mekan ürünleri; Diamond Match Company maçlar; Sharpie, Sanford L.P. Markerleri, Paper Mate, DYMO, Elmer's Products, Krazy Glue, Mr. Sketch, Parker Pen Company Kalemleri, uni-ball, Prismacolor, Rotring, X-Acto, Liquid Paper, Jarden, Waterman ve Berol kırtasiye ürünleri; United States Playing Card Company; Aprica, Nuk, Tigex, Babysun, Bebek Jogging, Rexair, ve Graco çocuk ürünleri; Irwin Industrial Tools ve First Alert alarm sistemleri; Calphalon Tencere ve Mutfak Elektriği; Sunbeam Products, The Rival Company, Crock-Pot, Holmes Products, FoodSaver, Oster, Osterizer, Breville ve Mr. Coffee küçük mutfak aletleri; Campingaz gazları, Marmot spor ürünleri, Yankee Candle, Goody, Chesapeake Bay Candle, Millefiori Milano ve WoodWick ev kokuları markaları şirketin bünyesindedir.[2]

1903 yılında Ogdensburg, New York şehrinde kuruldu. Şirketin küresel merkezi Atlanta'nın hemen kuzeyinde, Çevre Merkezi kenarındaki kentte bulunuyordu. Şirket, 2016 yılında genel merkezini New Jersey, ABD'ye devretme planlarını açıkladı.

Kaynakça

Dış bağlantılar