2004 Yaz Olimpiyatları'nda tenis - Çift kadınlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
2004 Yaz Olimpiyatları'nda
tenis
Tennis pictogram.svg
Tekler   erkekler   kadınlar
Çiftler   erkekler   kadınlar

2004 Yaz Olimpiyatları tenis Çift Bayanlar müsabakaları Atina Athens Olympic Tennis Centre 'da yapıldı.

Madalyalar[değiştir | kaynağı değiştir]

Altın: Çin Li Ting ve Sun Tiantian (Çin)
Gümüş: İspanya Conchita Martínez ve Virginia Ruano Pascual (İspanya)
Bronz: Arjantin Paola Suárez ve Patricia Tarabini (Arjantin)

Seri başları[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. Rusya Svetlana Kuznetsova / Elena Likhovtseva (İkinci Tur)
  2. İspanya Conchita Martínez / Virginia Ruano Pascual (Finalistler)
  3. Amerika Birleşik Devletleri Martina Navratilova / Lisa Raymond (Çeyrek Finalistler)
  4. Avustralya Alicia Molik / Rennae Stubbs (Çeyrek Finalistler)
  1. Japonya Shinobu Asagoe / Ai Sugiyama (Yarı Finalistler)
  2. İsviçre Myriam Casanova / Patty Schnyder (İkinci Tur)
  3. Arjantin Paola Suárez / Patricia Tarabini (Yarı Finalistler)
  4. Çin Li Ting / Sun Tiantian (Şampiyonlar)

Elemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Finaller[değiştir | kaynağı değiştir]

  Yarı Final Final
                         
  7  Arjantin Suárez / Tarabini 2 6 7  
8  Çin Li / Sun 6 2 9  
  8  Çin Li / Sun 6 6
  2  İspanya Martínez / Ruano Pascual 3 3
5  Japonya Asagoe / Sugiyama 3 0
  2  İspanya Martínez / Ruano Pascual 6 6     Bronz Madalya Maçı
  7  Arjantin Suárez / Tarabini 6 6
  5  Japonya Asagoe / Sugiyama 3 3

Önceki turlar[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Bölüm[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   Çeyrek final   Yarı final
1  Rusya Kuznetsova / Likhovtseva 6 3 6  
 Çek Cumhuriyeti Prusová / Strýcová 2 6 1     1  Rusya Kuznetsova / Likhovtseva 6 65 3  
 Fransa Dechy / Testud 7 6    Fransa Dechy / Testud 2 7 6  
 Slovenya Križan / Srebotnik 5 3        Fransa Dechy / Testud 4 6 4  
 Japonya Morigami / Obata 3 7 6       7  Arjantin Suárez / Tarabini 6 1 6  
 Macaristan Czink / Kapros 6 5 3      Japonya Morigami / Obata 4 2
 İspanya Medina Garrigues / Sánchez Vicario 7 5 2   7  Arjantin Suárez / Tarabini 6 6  
7  Arjantin Suárez / Tarabini 68 7 6       7  Arjantin Suárez / Tarabini 2 6 7
4  Avustralya Molik / Stubbs 6 6       8  Çin Li / Sun 6 2 9
 Estonya Ani / Kanepi 4 1     4  Avustralya Molik / Stubbs 6 6  
 Lüksemburg Kremer / Schaul 67 6 7    Kolombiya Castaño / Zuluaga 4 2  
 Kolombiya Castaño / Zuluaga 7 2 9       4  Avustralya Molik / Stubbs 3 2
 İtalya Farina Elia / Schiavone 6 6       8  Çin Li / Sun 6 6  
 Slovakya Kurhajcova / Suchá 2 4      İtalya Farina Elia / Schiavone 1 61
 Amerika Birleşik Devletleri Rubin / Williams 5 6 3   8  Çin Li / Sun 6 7  
8  Çin Li / Sun 7 1 6  

2. Bölüm[değiştir | kaynağı değiştir]

1. Tur   2. Tur   Çeyrek final   Yarı final
5  Japonya Asagoe / Sugiyama 5 7 6  
 Rusya Dementieva / Myskina 7 5 3     5  Japonya Asagoe / Sugiyama 6 7  
 Endonezya Prakusya / Widjaja 3 2    Hırvatistan Kostanić / Šprem 3 5  
 Hırvatistan Kostanić / Šprem 6 6       5  Japonya Asagoe / Sugiyama 6 4 6  
 Yunanistan Daniilidou / Zachariadou 5 1       3  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova / Raymond 4 6 4  
 Fransa Mauresmo / Pierce 7 6      Fransa Mauresmo / Pierce
 Ukrayna Beygelzimer / Perebiynis 0 2   3  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova / Raymond w/o  
3  Amerika Birleşik Devletleri Navratilova / Raymond 6 6       5  Japonya Asagoe / Sugiyama 3 0
6  İsviçre Casanova / Schnyder 6 6       2  İspanya Martínez / Ruano Pascual 6 6
 Slovakya Hantuchová / Husárová 3 4     6  İsviçre Casanova / Schnyder 3 3  
 Slovenya Matevžič / Pisnik 2 1    Çin Yan / Zheng 6 6  
 Çin Yan / Zheng 6 6        Çin Yan / Zheng 1 1
 İtalya Garbin / Vinci 6 6       2  İspanya Martínez / Ruano Pascual 6 6  
 Avustralya Pratt / Stosur 0 1      İtalya Garbin / Vinci 3 3
 Macaristan Mandula / Nagy 4 0   2  İspanya Martínez / Ruano Pascual 6 6  
2  İspanya Martínez / Ruano Pascual 6 6  

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]