İçeriğe atla

Hammer Müzik: Revizyonlar arasındaki fark

k
düzenleme özeti yok
(Yeni sayfa: "'''''Hammer Müzik''''', 1991 yılında İstanbul'da kurulmuş olan bağımsız bir müzik şirketidir. Öncelikle metal tarzında müzik albümlerinin Türkiye getirilerek...")
 
kDeğişiklik özeti yok
'''''Hammer Müzik''''', 1991 yılında İstanbul'da kurulmuş olan bağımsız bir [[müzik şirketi]]dir. Öncelikle [[metal]] tarzında müzik albümlerinin Türkiye getirilerek satılması için kurulmuş olan şirket daha sonra [[heavy metal]], [[hardcore]], [[death metal]] tarzlarında Türk ve yabancı grupların albümlerinin yayınlanmasına vesile olmuştur. Daha sonra [[rap]] ve diğer müzik türlerindeki albümlerin yayınlanmasına da ön ayak olarak Türkiye'deki popüler müzik dışındaki türlerin gelişimine katkıda bulunmuştur. Bunun yanında konser organizasyonları da düzenleyen şirket, uzun yıllardır [[Kadıköy]], [[Akmar Pasajı]]'ndaki 12 numaraları dükkanda hem kendi bünyesindeki albümlerin hem de temsilcisi olduğu diğer plak firmalarının ürünlerini parekende satışını gerçekleştirmektedir.
 
Şirket bünyesinden albümü çıkan grup ve müzisyenler içerisinde [[Cenotaph]], [[Radical Noise]], [[Comma]], [[Catharsis]], [[Antisilence]], [[Kuvvetmira]], [[Nefret (müzik grubu)|Nefret]], [[Ceza (müzisyen)|Ceza]], [[Sagopa Kajmer]], [[Dr. Fuchs]] yer almaktadır.
 
Şirket, albüm yayımlama ve parekende albüm satışı ve konser organizasyonları yanında ihracat, dağıtım ve toptan satış, lisanslı grup ürünü basımı ve satımı ile de uğraşmaktadır.
10.967

düzenleme