"13 (Zakkum albümü)" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
değişiklik özeti yok
Dört yıllık uzun bir aranın ardından yeni stüdyo albümü "13" ile dönüş yapan [[Zakkum]], sahnelerdeki 13'üncü yılına 13 yeni şarkıyla girdi.
 
[[Yusuf Demirkol]], Cem Senyücel, Eren Parlakgümüş ve Emre Yılmaztürk'den oluşan [[Zakkum]]'un DMC Müzik etiketi taşıyan, Şubat 2011 tarihli yeni albüm çalışmasında "Biraz Uyu" parçasında Cem Adrian ve "Koma" parçasında [[Hayko Cepkin]] ile yapılan birer de düet bulunuyor.
Albümde, grubun son yıllarda sahne repertuarında da yer verdiği "Ah bu şarkıların gözü kör olsun" isimli Türk Sanat Müziği bestesine [[Zakkum]] tarafından yapılan yeni bir düzenleme dışında, tüm söz ve müzikler [[Zakkum]]'a ait… Grup, ilk albümünde yarattığı rock sound'unu buzuki, kahon, ud, bendir gibi enstrümanlar ile bileşime sokarak, yeni albüm "13" ile birlikte yeni bir açılım da sergiliyor.
 
Prodüksiyonu Volkan Yırtıcı tarafından yapılan ve Detay Müzik Stüdyoları'nda kaydedilen albüm için ilk videoklip, Buzuki Orhan Osman'ın da konuk sanatçı olarak gruba eşlik ettiği "Yüzük" şarkısına çekildi. Yönetmenliğini Yiğit Şener'in yaptığı videoklibin üç gün süren çekimleri, Ankara'da beş farklı mekanda gerçekleştirildi.
2011 Eylül ayında [[Zakkum]], albümün ikinci video çalışmasını "Anason" şarkısı için gerçekleştirdi. Yönetmenliğini Burak Çaldır'ın gerçekleştirdiği videoklibin çekimleri, Ankara'da iki farklı mekanda üç günde gerçekleştirildi. DT sanatçısı Kurtuluş Şakirağaoğlu da, "Anason" için çekilen videoda Zakkum'a eşlik etti.
 
 
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü