Waverly Büyücüleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Waverly Büyücüleri
Waverly Büyücüleri logosu.png
Dizinin Türkçe logosu
Format Sitkom
Yaratan Todd J. Greenwald
Oyuncular Selena Gomez
David Henrie
Jake T. Austin
David Deluise
Maria Canals Barrera
Jennifer Stone
Açılış müziği Everything Is Not What It Seems
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 110 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yönetici yapımcı Todd J. Greenwald
Peter Murrieta
Gösterim süresi 25 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Disney Channel
Yayın tarihi 12 Ekim 2007 (2007-10-12) – -
Durumu Alex vs.Alex adlı 5. sezon sayılan bölümleriyle devam ediyor
Harici linkler
Website

Waverly Büyücüleri Dizide Justin, Alex ve Max adındaki 3 büyücü konu edilir. Bu 3 kardeş sihirlerini kullanmayı öğrenmek zorundadır. Bir gün bir yarışma yapacaklar ve en güçlü olan kazanacaktır. Dizi Alex vs. Alex adlı bölümle 15 Martta Amerika'da gösterime girmiştir. Türkiye'de yazın vizyona gireceği konuşuluyor. Dizi Türkiye'de son bulmuştur ancak ABD'de özel sezon olarak devam etmektedir. 5 sezon (special season) 15 Mart 2013'de gösterime girmiştir.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Alex Russo / Selena Gomez: Havalı, sinsi, zeki (ama okulda değil), moda düşkünü. Ortanca olan çocuk. 14 yaşında. En iyi arkadaşı Harper. O ve Harper sürekli popüler Gigi ve arkadaşlarıyla kavga ederler. Alex genellikle asasını ayakkabısının içinde taşır. Uzun adı Alexandra Margarita "Alex" Russo. Resim yapmayı sever ancak diğer derslerle hiç ilgisi yoktur. Sorumsuz ve kendini beğenmiştir. Wizard of Waverly Place The Movie 'de Alex ailesini kurtarmak için babasının güçlerini alıp tam bir büyücü olur fakat yine öyle bir dilek dilerki güçleri yine eski haline döner.
  • Justin Russo David Henrie: Russo ailesinin en büyük çocuğu. 16 yaşında. Zeki, havalı ama popüler değil, olgun ve sorumluluk sahibi. En başarılı büyücü. Spor izlemeyi sever, Mets ve Jets hayranıdır, Zindan ve Ejderha oynamayı sever ama spor yapmayı sevmez. Alex'in arkadaşı Harper ona aşık.Asasını sırtında taşır. Alex ve o sürekli kavga ederler. Matematik ve büyü konusunda çok başarılı. Fazla arkadaşı yok. Çok kız arkadaşı vardır. Daha sonra bunlar Justinden ayrılmışlardır.
  • Max Russo / Jake T. Austin: Ailedeki en küçük çocuk. 12 yaşında.Asasını arka cebinde taşır ve sık sık kırar. Gigi'ye aşık.Genellikle sır saklayamıyor. Çok çabuk taraf değişebiliyor. Çoğunlukla saçmalıyor. Bir bölümde kendine bir vicdan yaratmıştır.
  • Jerry Russo / David Deluise: Alex, Justin ve Max'in babası. Sinirli ve disiplinli. Çocuklarının ufak bir hatası olduğunda ceza verir. Theresa ile evli. Gençken bir büyücüydü ama Theresa ile evlenebilmek için büyü güçlerini kötü biri olan kardeşine verdi.
  • Theresa Russo / Maria Canals Barrera:Alex, Justin ve Max'in annesi. Büyücü değil ama büyücülükle ilgili her şeyi biliyor. Gitar çalmayı seviyor fakat çocukları doğduktan sonra gitar çalmayı bırakmıştır.
  • Harper Finkle / Jennifer Stone: Alex'in yakın arkadaşı. Elbiselerini kendisi tasarlıyor.Çoğu izleyici tarafından beğenilmeyen şeyler tasarlıyor. Justin'e aşıktır. Russoların büyücü olduğunu farklı bir şekilde öğrendi. Alex'in kendisinden başkasıyla takılmasına tahammül edemiyor.Ve Alex in en iyi arkadaşı
  • Juliet Van Heusen / Bridgit Mendler : Justin'in son kız arkadaşıdır. Bir vampirdir. Wizards vs. Vampires on Waverly Place adlı bölümde çıkmıştır. Night of the Lazerama adlı bölümde mumyanın kölesi olur.Fakat sonra Wizards vs. Werewolfs adlı bölümde ise geri dönmüştür. Fakat bu bölümde Bridgit Mendler İyi Şanslar Charlie'de Teddy Duncan rolünü oynadığı için ayrılmıştır.

Seslendirme[değiştir | kaynağı değiştir]

Karakter Özgün ses
Alex Damla Babacan
Justin Sercan Gidişoğlu
Max Emrah Özertem
Harper Selen Öztürk
Jerry Uğur Taşdemir
Teresa Zeynep Özden Ayyıldız
Matthew Barış Özgenç
Dublaj Stüdyosu İMAJ

Rol alınan Bölüm Sayıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Oyuncu Karakter Sezon 1'de Rol Aldığı Bölüm Sayısı Sezon 2'de Rol Aldığı Bölüm Sayısı Sezon 3'de Rol Aldığı Bölüm Sayısı
Selena Gomez Alex 21 30 11
David Henrie Justin 21 30 11
David DeLuise Jerry 19 25 8
Jake T. Austin Max 20 29 10
Maria C. Berrera Theresa 19 23 8
Jennifer Stone Harper 12 27 8

Bölümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Selena Gomezin Radio Citydeki Açıklamasına Göre... 5.sezon kısmı düzenlenmiştir

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Sezon Bölüm # İlk Yayın Tarihi Son Yayın Tarihi
Sezon 1 21 Ekim 12, 2007 Ağustos 31, 2008
Sezon 2 30 Eylül 12, 2008 Ağustos 21, 2009
Sezon 3 30 Ekim 9, 2009 Ekim 15, 2010
Sezon 4 29 Kasım 12, 2011 Ocak 6, 2012
Sezon 5 3 2013 Ocak 2013 Ocak