Sherlock Holmes: Gölge Oyunları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes Filminin Posteri
Yönetmen Guy Ritchie
Yapımcı Joel Silver
Lionel Wigram
Susan Downey
Dan Lin
Senarist Guy Ritchie
Michael Robert Johnson
Simon Kinberg
Hikâye Lionel Wigram
Uyarlama Karakterler Arthur Conan Doyle Tarafından Yaratılmıştır
Oyuncular Robert Downey Jr.
Jude Law
Rachel McAdams
Mark Strong
Kelly Reilly
Eddie Marsan
Müzik Hans Zimmer
Görüntü yönetmeni Philippe Rousselot
Kurgu James Herbert
Stüdyo Silver Pictures
Village Roadshow Pictures
Dağıtıcı Warner Bros. Pictures
Türü Macera
Renk Renkli
Yapım yılı 2011
Çıkış tarih(ler)i 11 Aralık 2011 ABD
Ülke ABD İngiltere
Dil İngilizce
Önceki film Sherlock Holmes
Diğer adları Sherlock Holmes:The Game Of Shadows
Resmî sitesi

Sherlock Holmes: A Game of Shadows, Sherlock Holmes'ün devam filmdir.16 Aralık 2011 tarihinde vizyona girmiştir. Sherlock Holmes bu filmde ezeli rakibi Profesör James Moriarty ile karmaşık dengelere uzanan bir kavgaya tutuşuyor. İlk filminde bilinmezde bıraktığı birçok soruya cevap verirken yeni sorularda yaratıyor.Filme Sherlock Holmes'ün kardeşi gibi yeni dahil olmuş karakterlerde sizi Sherlock Holmes atmosferine sokuyor.129 dakikalık film bittiğinde yine kafalarda sorular bırakarak (artık çıkması kaçınılmaz olduğu anlaşılan) bir sonraki filme sırasını savıyor.

Oyuncu Kadrosu[değiştir | kaynağı değiştir]


Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ a b c Sciretta, Peter (27 May 2010). "Sherlock Holmes 2 Gets December 2011 Release Date, Rachel McAdams Will Return". /Film. http://www.slashfilm.com/2010/05/27/sherlock-holmes-2-gets-december-2011-release-date-rachel-mcadams-will-return. 
  2. ^ Melrose, Kevin (23 Kasım 2010). "Noomi Rapace to play Sim the Gypsy in ‘Sherlock Holmes 2′". Spin Off Online. http://spinoff.comicbookresources.com/2010/11/23/a-first-look-at-sherlock-holmes-2-plus-photos-from-six-other-wb-films. 
  3. ^ a b c Ffrench, Andrew (4 November 2010). "Sherlock movie stars steam into Didcot". The Oxford Times. Newsquest. http://www.oxfordtimes.co.uk/news/8493243.Sherlock_movie_stars_steam_into_Didcot. Erişim tarihi: 28 November 2010. 
  4. ^ "Jared Harris discusses 'fun' Sherlock Holmes 2". Total Film. http://www.totalfilm.com/news/jared-harris-discusses-fun-sherlock-holmes-2. Erişim tarihi: 22 March 2011. 
  5. ^ "Stephen Fry talks Sherlock Holmes 2". Total Film. http://www.totalfilm.com/news/stephen-fry-talks-sherlock-holmes-2. Erişim tarihi: 22 March 2011. 
  6. ^ Bierly, Mandi (4 February 2011). "Rachel McAdams cameo confirmed for 'Sherlock Holmes' sequel". Time Inc.. http://insidemovies.ew.com/2011/02/04/rachel-mcadams-sherlock-holmes-2. Erişim tarihi: 12 February 2011. 
  7. ^ "Eddie Marsan reprising Sherlock Holmes role". Collider.com. http://www.collider.com/2010/11/23/sherlock-holmes-2-movie-images-the-hangover-part-2-horrible-bosses. Erişim tarihi: 2 December 2010. 
  8. ^ Sherlock Holmes: A Game of Shadows Movie Review - ComingSoon.net
  9. ^ Thompson, Jody (19 October 2010). "Take that, you bounder: Jude Law takes swing at a gypsy in new Sherlock Holmes film (after quick practice on Guy Ritchie)". Daily Mail (UK: Associated Newspapers). http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-1321581/Jude-Law-Robert-Downey-Jr-film-Sherlock-Holmes-sequel-Londons-Richmond-Park.html. Erişim tarihi: 28 November 2010. 
  10. ^ Leffler, Rebecca (26 November 2010). "Gilles Lellouche Joins 'Sherlock Holmes 2' Cast". The Hollywood Reporter (Nielsen Business Media). http://www.hollywoodreporter.com/news/gilles-lellouche-joins-sherlock-holmes-49372. Erişim tarihi: 28 November 2010.