Mr. Mister

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Mr. Mister 1980 lerin ünlü Amerikan pop rock grubu. grubun adı whether report albümü olan Mr. Gone bir başka adıyla Mr. this veya Mr. That son olarak Mr. Mister olarak seçilmiştir.1980 lerin melodi seslerini temsil ettiği düşünülebilir. Grup,ses ve bas gitar Richard Page,org Steve George,electronik bateri ve akustik Pat Mastelotto, ve elektro gitar Steve Farris den oluşuyordu.


En ünlü parçalarından Broken Wings - Kyrie - We Belong To No One - Waiting In My Dreams - Stand And Deliver 80'lerin efsanevi dizisi Miami Vice 'ın The Best Of Miami Vice albümünde yer almaktadır.. Miami Vice sayesinde ününe daha bir ün katmıştır.. Grup 2010 yılında tekrar toplanma kararı almış ve youtube'da Mr.Mister Pull albümü adlı bir video yayınlamıştır..

Ayrıca Power Over Me parçası Allah'ın gücünden ve yalnızca Allah'a sığınmak sözlerinden kurulmuştur.

Günümüz gençlerinin de grup kurarken en önemli idollerindendir,ayrıca parçaları Grand Theft Auto Vice City - Grand Theft Auto Vice City Stories ve Miami Vice dizileri sayesinde günümüzde de ayrıcalıklı yerlerini korumaktadır.

Grand Theft Auto Vice City oyununda bakınız 1986,New York Şehri(Liberty City) dönemin en büyük mafya ailelerinden Forellilerin kamufile olmak için paravan olarak kullandıkları lokantanın gizli mafya toplantı odasında Mr.Mister'ın - Broken Wings adlı parçası çalmaktadır.Ayrıca oyun içerisinde de Emotion 98.3 adlı radyo istasyonunda da çalarken bulabilirsiniz,hatta Miami Vice'ın yine soundtrack'i olan dizinin baş karakteri Dedektif James Sonny Crockett için (org)Jan Hammer-(gitar)Tim Truman ve (bateri)John Petersan üçlüsünün yaptığı Crockett's Theme'da yine aynı oyunda diziye güzel bir hatırlatma ve gönderme olarak bulunabilir.

Bir konserde sanıyoruz ki Şili konseriydi,kendisinden daha önce sahne alan gruba yapılan tepkilerden sonra Mr.Mister'ın da siyaset yaptığını ve yapacağını sanan izleyiciler Mr.Mister'a da tepki göstermeye başlayınca grubun solisti Richard Page eline mikrofonu alıp I'm not politician,I'm musician and I love all of the world demesi oraya gelen ve sahne dışında olan yüzlerce seyircinin I LOVE YOU MR.MISTER - YOU ALWAYS GONNA BE FOREVER çığlıkları atması da grubun şuandaki System Of Down gibi ahlaksız-Türk düşmanı ve Irkçı gruplara da bir anlamda Müzisyensen müziğine bak,ırkçı saçmalıklarını müziğe alet etme ayarında Richard Page grubu adına güzel bir ayar vermiştir o konserde!