Fransa Ulusal Meclisi üyeleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Fransa Ulusal Meclisi üyeleri , Fransa Parlamentosu'nda hizmet etmeleri için seçilen 577 milletvekilinden her birine verilen unvandır. Seçilen milletvekilleri, 348 senatörle birlikte 925 kişilik Fransa Parlamentosu’nu oluştururlar.[1]

Seçim yöntemleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Fransa’da milletvekili seçimleri 5 senede bir iki turlu olarak yapılmaktadır. Son seçimler 10 ve 17 Haziran 2012’de gerçekleştirilmiştir.

2007-2012 Fransa Milletvekilleri Listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

2007-2012 yılları arasında milletvekilliği görevi yapacakların listesi şu şekildedir:[2]

A[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Jean-Pierre Abelin Yeni Merkez Vienne (4e)
Élie Aboud Halk Hareketi Birliği Hérault (6e)
Bernard Accoyer Halk Hareketi Birliği Haute-Savoie (1re)
Patricia Adam Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Finistère (2e)
Manuel Aeschlimann Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (2e)
Yves Albarello Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (7e)
Alfred Almont Halk Hareketi Birliği Martinique (2e)
Abdoulatifou Aly Mayotte (1re)
Nicole Ameline Halk Hareketi Birliği Calvados (4e)
Marie-Hélène Amiable Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Hauts-de-Seine (11e)
Jean-Paul Anciaux Halk Hareketi Birliği Saône-et-Loire (3e)
Sylvie Andrieux-Bacquet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Bouches-du-Rhône (7e)
Benoist Apparu Halk Hareketi Birliği Marne (4e)
François Asensi Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Seine-Saint-Denis (11e)
Jean Auclair Halk Hareketi Birliği Creuse (2e)
Martine Aurillac Halk Hareketi Birliği Paris (3e)
Jean-Marc Ayrault Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire-Atlantique (3e)

B[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Jean-Paul Bacquet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Puy-de-Dôme (4e)
Dominique Baert Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (8e)
Pierre-Christophe Baguet Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (9e)
Patrick Balkany Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (5e)
Jean-Pierre Balligand Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Aisne (3e)
Gérard Bapt Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (2e)
Jean Bardet Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (3e)
Brigitte Barèges Halk Hareketi Birliği Tarn-et-Garonne (1re)
François Baroin UMP Aube (3e)
Claude Bartolone Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Saint-Denis (6e)
Jacques Bascou Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Aude (2e)
Sylvia Bassot Halk Hareketi Birliği Orne (3e)
Christian Bataille Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (22e)
Delphine Batho Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Deux-Sèvres (2e)
François Bayrou   Pyrénées-Atlantiques (2e)
Patrick Beaudouin Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (6e)
Jean-Claude Beaulieu Halk Hareketi Birliği Charente-Maritime (4e)
Pierre Bédier Halk Hareketi Birliği Yvelines (8e)
Huguette Bello Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Réunion (2e)
Jacques-Alain Bénisti Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (4e)
Thierry Benoit   Ille-et-Vilaine (6e)
Jean-Louis Bernard Halk Hareketi Birliği Loiret (3e)
Marc Bernier Halk Hareketi Birliği Mayenne (2e)
Chantal Berthelot Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Guyane (2e)
Véronique Besse   Vendée (4e)
Jean-Yves Besselat Halk Hareketi Birliği Seine-Maritime (7e)
Gabriel Biancheri Halk Hareketi Birliği Drôme (4e)
Jean-Louis Bianco Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Alpes-de-Haute-Provence (1re)
Gisèle Biémouret Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gers (2e)
Jérôme Bignon Halk Hareketi Birliği Somme (3e)
Martine Billard Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Paris (1re)
Jean-Marie Binetruy Halk Hareketi Birliği Doubs (5e)
Claude Birraux Halk Hareketi Birliği Haute-Savoie (4e)
Étienne Blanc Halk Hareketi Birliği Ain (3e)
Émile Blessig Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (7e)
Serge Blisko Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (10e)
Patrick Bloche Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (7e)
Roland Blum Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (1re)
Alain Bocquet Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Nord (20e)
Claude Bodin Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (4e)
Philippe Boënnec Halk Hareketi Birliği Loire-Atlantique (9e)
Daniel Boisserie Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Vienne (2e)
Marcel Bonnot Halk Hareketi Birliği Doubs (3e)
Maxime Bono Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Charente-Maritime (1re)
Jean-Yves Bony Halk Hareketi Birliği Cantal (2e)
Jean-Michel Boucheron Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ille-et-Vilaine (1re)
Jean-Claude Bouchet Halk Hareketi Birliği Vaucluse (2e)
Marie-Odile Bouillé Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire-Atlantique (8e)
Christophe Bouillon Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Maritime (5e)
Monique Boulestin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Vienne (1re)
Gilles Bourdouleix Halk Hareketi Birliği Maine-et-Loire (5e)
Pierre Bourguignon Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Maritime (3e)
Chantal Bourragué Halk Hareketi Birliği Gironde (1re)
Danielle Bousquet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Côtes-d'Armor (1re)
Loïc Bouvard Halk Hareketi Birliği Morbihan (4e)
Michel Bouvard Halk Hareketi Birliği Savoie (3e)
Valérie Boyer Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (8e)
Françoise Branget Halk Hareketi Birliği Doubs (1re)
Patrick Braouezec Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Seine-Saint-Denis (2e)
Jean-Pierre Brard Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Seine-Saint-Denis (7e)
Xavier Breton Halk Hareketi Birliği Ain (1re)
Françoise Briand Halk Hareketi Birliği Essonne (7e)
Philippe Briand Halk Hareketi Birliği Indre-et-Loire (5e)
Bernard Brochand Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (8e)
François Brottes Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Isère (5e)
Chantal Brunel Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (8e)
Marie-George Buffet Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Seine-Saint-Denis (4e)
Michel Buillard Halk Hareketi Birliği Polynésie française (1re)
Yves Bur Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (4e)

C[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Alain Cacheux Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (3e)
Jérôme Cahuzac Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Lot-et-Garonne (3e)
Dominique Caillaud Halk Hareketi Birliği Vendée (2e)
Patrice Calmejane Halk Hareketi Birliği Seine-Saint-Denis (8e)
François Calvet Halk Hareketi Birliği Pyrénées-Orientales (3e)
Jean-Christophe Cambadélis Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (20e)
Jean-Jacques Candelier Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Nord (16e)
Bernard Carayon Halk Hareketi Birliği Tarn (4e)
Thierry Carcenac Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Tarn (2e)
Pierre Cardo Halk Hareketi Birliği Yvelines (7e)
Christophe Caresche Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (18e)
Olivier Carré Halk Hareketi Birliği Loiret (1re)
Gilles Carrez Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (5e)
Martine Carrillon-Couvreur Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nièvre (1re)
Laurent Cathala Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Val-de-Marne (2e)
Bernard Cazeneuve Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Manche (5e)
Joëlle Ceccaldi-Raynaud Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (6e)
Yves Censi Halk Hareketi Birliği Aveyron (1re)
Guy Chambefort Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Allier (1re)
Jean-Paul Chanteguet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Indre (3e)
Gérard Charasse Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Allier (4e)
Hervé de Charette Halk Hareketi Birliği Maine-et-Loire (6e)
Jean-Paul Charié Halk Hareketi Birliği Loiret (5e)
Jérôme Chartier Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (7e)
André Chassaigne Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Puy-de-Dôme (5e)
Gérard Cherpion Halk Hareketi Birliği Vosges (2e]])
Jean-François Chossy Halk Hareketi Birliği Loire (7e)
Jean-Louis Christ Halk Hareketi Birliği Haut-Rhin (2e)
Dino Cinieri Halk Hareketi Birliği Loire (4e)
Éric Ciotti Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (1re)
Alain Claeys Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Vienne (1re)
Jean-Michel Clément Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Vienne (3e)
Pascal Clément Halk Hareketi Birliği Loire (6e)
Marie-Françoise Clergeau Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire-Atlantique (2e)
Philippe Cochet Halk Hareketi Birliği Rhône (5e)
Yves Cochet Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Paris (11e)
Gilles Cocquempot Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (7e)
Pierre Cohen Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (3e)
Georges Colombier Halk Hareketi Birliği Isère (7e)
Geneviève Colot Halk Hareketi Birliği Essonne (3e)
Jean-François Copé Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (6e)
François Cornut-Gentille Halk Hareketi Birliği Haute-Marne (2e)
Louis Cosyns Halk Hareketi Birliği Cher (3e)
René Couanau Halk Hareketi Birliği Ille-et-Vilaine (7e)
Charles de Courson Yeni Merkez Marne (5e)
Édouard Courtial Halk Hareketi Birliği Oise (7e)
Alain Cousin Halk Hareketi Birliği Manche (3e)
Jean-Yves Cousin Halk Hareketi Birliği Calvados (6e)
Catherine Coutelle Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Vienne (2e)
Jean-Michel Couve Halk Hareketi Birliği Var (4e)
Pascale Crozon Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Rhône (6e)
Henri Cuq Halk Hareketi Birliği Yvelines (9e)
Frédéric Cuvillier Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (5e)

D[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Marie-Christine Dalloz Halk Hareketi Birliği Jura (2e)
Claude Darciaux Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Côte-d'Or (3e)
Olivier Dassault Halk Hareketi Birliği Oise (1re)
Marc-Philippe Daubresse Halk Hareketi Birliği Nord (4e)
Patrice Debray Halk Hareketi Birliği Haute-Saône (1re)
Bernard Debré Halk Hareketi Birliği Paris (15e)
Jean-Pierre Decool Halk Hareketi Birliği(app.) Nord (14e)
Bernard Deflesselles Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (9e)
Lucien Degauchy Halk Hareketi Birliği Oise (5e)
Pascal Deguilhem Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Dordogne (1re)
Rémi Delatte Halk Hareketi Birliği Côte-d'Or (2e)
Michèle Delaunay Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (2e)
Guy Delcourt Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (13e)
Michel Delebarre Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (13e)
Richard Dell'Agnola Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (12e)
Sophie Delong Halk Hareketi Birliği Haute-Marne (1re)
Stéphane Demilly Yeni Merkez Somme (5e)
Yves Deniaud Halk Hareketi Birliği Orne (1re)
Bernard Depierre Halk Hareketi Birliği Côte-d'Or (1re)
Bernard Derosier Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (2e)
Jacques Desallangre Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Aisne (4e)
Vincent Descoeur Halk Hareketi Birliği Cantal (1re)
Michel Destot Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Isère (3e)
Nicolas Dhuicq Halk Hareketi Birliği Aube (1re)
Éric Diard Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (12e)
Michel Diefenbacher Halk Hareketi Birliği Lot-et-Garonne (2e)
Jean Dionis du Séjour Yeni Merkez Lot-et-Garonne (1re)
Marc Dolez Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Nord (17e)
Jacques Domergue Halk Hareketi Birliği Hérault (1re)
Jean-Pierre Door Halk Hareketi Birliği Loiret (4e)
Dominique Dord Halk Hareketi Birliği Savoie (1re)
René Dosière Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Aisne (1re)
Julien Dray Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Essonne (10e)
Tony Dreyfus Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (5e)
Jean-Pierre Dufau Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Landes (2e)
William Dumas Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gard (5e)
Jean-Louis Dumont Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Meuse (2e)
Laurence Dumont Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Calvados (2e)
Jean-Pierre Dupont Halk Hareketi Birliği Corrèze (3e)
Nicolas Dupont-Aignan   Essonne (8e)
Jean-Paul Dupré Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Aude (3e)
Raymond Durand Yeni Merkez Rhône (11e)
Yves Durand Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (11e)
Odette Duriez Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (11e)
Philippe Duron Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Calvados (1re)
Olivier Dussopt Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ardèche (2e)

E[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Christian Eckert Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Meurthe-et-Moselle (3e)
Henri Emmanuelli Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Landes (3e)
Corinne Erhel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Côtes-d'Armor (5e)
Marie-Hélène des Esgaulx de Nolet Halk Hareketi Birliği Gironde (8e)
Christian Estrosi UMP Alpes-Maritimes (5e)
Gilles d'Ettore Halk Hareketi Birliği Hérault (7e)

F[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Laurent Fabius Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Maritime (4e)
Albert Facon Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (14e)
Daniel Fasquelle Halk Hareketi Birliği Pas-de-Calais (9e)
Martine Faure Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (9e)
Yannick Favennec Halk Hareketi Birliği Mayenne (3e)
Hervé Féron Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Meurthe-et-Moselle (2e)
Jean-Michel Ferrand Halk Hareketi Birliği Vaucluse (3e)
Alain Ferry Halk Hareketi Birliği(app.) Bas-Rhin (6e)
Daniel Fidelin Halk Hareketi Birliği Seine-Maritime (9e)
Aurélie Filippetti Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Moselle (8e)
Geneviève Fioraso Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Isère (1re)
André Flajolet Halk Hareketi Birliği Pas-de-Calais (9e)
Jean-Claude Flory Halk Hareketi Birliği Ardèche (3e)
Philippe Folliot Yeni Merkez (app.) Tarn (3e)
Pierre Forgues Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Hautes-Pyrénées (1re)
Nicolas Forissier Halk Hareketi Birliği Indre (2e)
Marie-Louise Fort Halk Hareketi Birliği Yonne (3e)
Jean-Michel Fourgous Halk Hareketi Birliği Yvelines (11e)
Valérie Fourneyron Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Maritime (1re)
Michel Françaix Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Oise (3e)
Marc Francina Halk Hareketi Birliği Haute-Savoie (5e)
Arlette Franco Halk Hareketi Birliği Pyrénées-Orientales (2e)
Jacqueline Fraysse Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Hauts-de-Seine (4e)
Pierre Frogier Halk Hareketi Birliği Nouvelle-Calédonie (2e)
Yves Fromion Halk Hareketi Birliği Cher (1re)
Jean-Claude Fruteau Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Réunion (5e)

G[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Jean-Louis Gagnaire Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire (2e)
Claude Gaillard Halk Hareketi Birliği Meurthe-et-Moselle (3e)
Cécile Gallez Halk Hareketi Birliği Nord (21e)
Sauveur Gandolfi-Scheit Halk Hareketi Birliği Haute-Corse (1re)
Guillaume Garot Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Mayenne (1re)
Jean-Paul Garraud Halk Hareketi Birliği Gironde (10e)
Daniel Garrigue Halk Hareketi Birliği Dordogne (2e)
Claude Gatignol Halk Hareketi Birliği Manche (4e)
Jean Gaubert Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Côtes-d'Armor (2e)
Gérard Gaudron Halk Hareketi Birliği Seine-Saint-Denis (10e)
Jean-Jacques Gaultier Halk Hareketi Birliği Vosges (4e)
Hervé Gaymard Halk Hareketi Birliği Savoie (2e)
Catherine Génisson Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (2e)
Guy Geoffroy Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (9e)
Bernard Gérard Halk Hareketi Birliği Nord (9e)
André Gerin Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Rhône (14e)
Alain Gest Halk Hareketi Birliği Somme (6e)
Paul Giacobbi Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Haute-Corse (2e)
Franck Gilard Halk Hareketi Birliği Eure (5e)
Jean-Patrick Gille Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Indre-et-Loire (1re)
Georges Ginesta Halk Hareketi Birliği Var (5e)
Jean-Pierre Giran Halk Hareketi Birliği Var (3e)
Annick Girardin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Saint-Pierre-et-Miquelon (1re)
Joël Giraud Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Hautes-Alpes (2e)
Louis Giscard d'Estaing Halk Hareketi Birliği Puy-de-Dôme (3e)
Jean Glavany Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Hautes-Pyrénées (3e)
Claude Goasguen Halk Hareketi Birliği Paris (14e)
Daniel Goldberg Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Saint-Denis (3e)
François-Michel Gonnot Halk Hareketi Birliği Oise (6e)
Didier Gonzales Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (3e)
Gaëtan Gorce Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nièvre (2e)
Pierre Gosnat Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Val-de-Marne (10e)
Philippe Gosselin Halk Hareketi Birliği Manche (1re)
Pascale Got Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (5e)
Marc Goua Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Maine-et-Loire (2e)
Philippe Goujon Halk Hareketi Birliği Paris (12e)
François Goulard Halk Hareketi Birliği Morbihan (1re)
Michel Grall Halk Hareketi Birliği Morbihan (2e)
Jean-Pierre Grand Halk Hareketi Birliği Hérault (3e)
Claude Greff Halk Hareketi Birliği Indre-et-Loire (2e)
Jean Grellier Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Deux-Sèvres (4e)
Maxime Gremetz Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Somme (1re)
Jean Grenet Halk Hareketi Birliği Pyrénées-Atlantiques (5e)
Anne Grommerch Halk Hareketi Birliği Moselle (9e)
François Grosdidier Halk Hareketi Birliği Moselle (1re)
Jacques Grosperrin Halk Hareketi Birliği Doubs (2e)
Arlette Grosskost Halk Hareketi Birliği(app.) Haut-Rhin (5e)
Serge Grouard Halk Hareketi Birliği Loiret (2e)
Louis Guédon Halk Hareketi Birliği Vendée (3e)
Françoise Guégot Halk Hareketi Birliği Seine-Maritime (2e)
Jean-Claude Guibal Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (4e)
Élisabeth Guigou Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Saint-Denis (9e)
Jean-Jacques Guillet Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (8e)
Christophe Guilloteau Halk Hareketi Birliği Rhône (10e)

H[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
David Habib Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pyrénées-Atlantiques (3e)
Gérard Hamel Halk Hareketi Birliği Eure-et-Loir (2e)
Michel Havard Halk Hareketi Birliği Rhône (1re)
Michel Heinrich Halk Hareketi Birliği Vosges (1re)
Laurent Hénart Halk Hareketi Birliği Meurthe-et-Moselle (1re)
Michel Herbillon Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (8e)
Antoine Herth Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (5e)
Francis Hillmeyer Yeni Merkez Haut-Rhin (6e)
Danièle Hoffman-Rispal Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (6e)
François Hollande Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Corrèze (1re)
Françoise Hostalier Halk Hareketi Birliği Nord (15e)
Philippe Houillon Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (1re)
Guénhaël Huet Halk Hareketi Birliği Manche (2e)
Michel Hunault Yeni Merkez Loire-Atlantique (6e)
Sandrine Hurel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Maritime (11e)
Christian Hutin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Nord (12e)
Sébastien Huyghe Halk Hareketi Birliği Nord (5e)

I[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Monique Iborra Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (6e)
Jean-Louis Idiart Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (8e)
Françoise Imbert Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (5e)
Jacqueline Irles Halk Hareketi Birliği Pyrénées-Orientales (4e)
Michel Issindou Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Isère (2e)

J[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Christian Jacob Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (4e)
Denis Jacquat Halk Hareketi Birliği Moselle (2e)
Éric Jalton Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Guadeloupe (1re)
Serge Janquin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (10e)
Olivier Jardé Yeni Merkez Somme (2e)
Paul Jeanneteau Halk Hareketi Birliği Maine-et-Loire (1re)
Henri Jibrayel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Bouches-du-Rhône (4e)
Maryse Joissains-Masini Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (14e)
Marc Joulaud Halk Hareketi Birliği Sarthe (4e)
Régis Juanico Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire (1re)
Didier Julia Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (2e)
Armand Jung Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Bas-Rhin (1re)

K[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Marietta Karamanli Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Sarthe (2e)
Christian Kert Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (11e)
Jacques Kossowski Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (3e)
Jean-Pierre Kucheida Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (12e)

L[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Patrick Labaune Halk Hareketi Birliği Drôme (1re)
Fabienne Labrette-Ménager Halk Hareketi Birliği Sarthe (1re)
Yvan Lachaud Yeni Merkez Gard (1re)
Conchita Lacuey Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (4e)
Marc Laffineur Halk Hareketi Birliği Maine-et-Loire (7e)
Jean-Christophe Lagarde Yeni Merkez Seine-Saint-Denis (5e)
Jérôme Lambert Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Charente (3e)
Jacques Lamblin Halk Hareketi Birliği Meurthe-et-Moselle (4e)
Jean-François Lamour Halk Hareketi Birliği Paris (13e)
Marguerite Lamour Halk Hareketi Birliği Finistère (3e)
François Lamy Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Essonne (6e)
Jack Lang Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (6e)
Pierre Lang Halk Hareketi Birliği Moselle (6e)
Colette Langlade Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Dordogne (3e)
Pierre Lasbordes Halk Hareketi Birliği Essonne (5e)
Jean Lassalle   Pyrénées-Atlantiques (4e)
Jean Launay Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Lot (2e)
Thierry Lazaro Halk Hareketi Birliği Nord (6e)
Jean-Yves Le Bouillonnec Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Val-de-Marne (11e)
Marylise Lebranchu Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Finistère (4e)
Patrick Lebreton Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol La Réunion (4e)
Gilbert Le Bris Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Finistère (8e)
Jean-Paul Lecoq Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Seine-Maritime (6e)
Robert Lecou Halk Hareketi Birliği Hérault (4e)
Jean-Yves Le Déaut Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Meurthe-et-Moselle (6e)
Michel Lefait Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (8e)
Frédéric Lefebvre Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (10e)
Jean-Marc Lefranc Halk Hareketi Birliği Calvados (5e)
Marc Le Fur Halk Hareketi Birliği Côtes-d'Armor (3e)
Jacques Le Guen Halk Hareketi Birliği Finistère (5e)
Jean-Marie Le Guen Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (9e)
Michel Lejeune Halk Hareketi Birliği Seine-Maritime (12e)
Pierre Lellouche Halk Hareketi Birliği Paris (4e)
Annick Le Loch Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Finistère (7e)
Bruno Le Maire Halk Hareketi Birliği Eure (1re)
Patrick Lemasle Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (7e)
Dominique Le Mèner Halk Hareketi Birliği Sarthe (5e)
Colette Le Moal Halk Hareketi Birliği Yvelines (3e)
Catherine Lemorton Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (1re)
Jacques Le Nay Halk Hareketi Birliği Morbihan (6e)
Jean-Claude Lenoir Halk Hareketi Birliği Orne (2e)
Jean-Louis Léonard Halk Hareketi Birliği Charente-Maritime (2e)
Jean Leonetti Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (7e)
Annick Lepetit Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (17e)
Pierre Lequiller Halk Hareketi Birliği Yvelines (4e)
Bruno Le Roux Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Saint-Denis (1re)
Jean-Claude Leroy Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (3e)
Maurice Leroy Yeni Merkez Loir-et-Cher (3e)
Bernard Lesterlin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Allier (2e)
Serge Letchimy Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Martinique (3e)
Claude Leteurtre Yeni Merkez Calvados (3e)
Céleste Lett Halk Hareketi Birliği Moselle (5e)
Geneviève Levy Halk Hareketi Birliği Var (1re)
Michel Lezeau Halk Hareketi Birliği Indre-et-Loire (4e)
Michel Liebgott Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Moselle (10e)
Martine Lignières-Cassou Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pyrénées-Atlantiques (1re)
Albert Likuvalu Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Wallis-et-Futuna (1re)
François Loncle Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Eure (4e)
François Loos Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (9e)
Gérard Lorgeoux Halk Hareketi Birliği Morbihan (3e)
Gabrielle Louis-Carabin Halk Hareketi Birliği Guadeloupe (2e)
Lionnel Luca Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (6e)
Victorin Lurel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Guadeloupe (4e)

M[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Daniel Mach Halk Hareketi Birliği Pyrénées-Orientales (1re)
Guy Malherbe Halk Hareketi Birliği Essonne (4e)
Richard Mallié Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (10e)
Jean Mallot Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Allier (3e)
Noël Mamère Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Gironde (3e)
Jean-François Mancel Halk Hareketi Birliği Oise (2e)
Louis-Joseph Manscour Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Martinique (1re)
Jacqueline Maquet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Pas-de-Calais (3e)
Alain Marc Halk Hareketi Birliği Aveyron (3e)
Jeanny Marc Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Guadeloupe (3e)
Marie-Lou Marcel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Aveyron (2e)
Jean-Pierre Marcon Halk Hareketi Birliği(app.) Haute-Loire (1e)
Thierry Mariani Halk Hareketi Birliği Vaucluse (4e)
Alfred Marie-Jeanne Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Martinique (4e)
Christine Marin Halk Hareketi Birliği Nord (23e)
Hervé Mariton Halk Hareketi Birliği Drôme (3e)
Muriel Marland-Militello Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (2e)
Franck Marlin Halk Hareketi Birliği(app.) Essonne (2e)
Jean-René Marsac Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ille-et-Vilaine (4e)
Philippe Martin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gers (1re)
Philippe Martin Halk Hareketi Birliği Marne (6e)
Martine Martinel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Garonne (4e)
Henriette Martinez Halk Hareketi Birliği Hautes-Alpes (1re)
Patrice Martin-Lalande Halk Hareketi Birliği Loir-et-Cher (2e)
Alain Marty Halk Hareketi Birliği Moselle (4e)
Jacques Masdeu-Arus Halk Hareketi Birliği Yvelines (12e)
Frédérique Massat Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ariège (1re)
Jean-Claude Mathis Halk Hareketi Birliği Aube (2e)
Gilbert Mathon Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Somme (4e)
Didier Mathus Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Saône-et-Loire (4e)
Jean-Philippe Maurer Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (2e)
Sandrine Mazetier Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (8e)
Pierre Méhaignerie Halk Hareketi Birliği Ille-et-Vilaine (5e)
Christian Ménard Halk Hareketi Birliği Finistère (6e)
Michel Ménard Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire-Atlantique (5e)
Damien Meslot Halk Hareketi Birliği Territoire de Belfort (1re)
Kléber Mesquida Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Hérault (5e)
Philippe Meunier Halk Hareketi Birliği Rhône (13e)
Jean Michel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Puy-de-Dôme (6e)
Didier Migaud Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Isère (4e)
Jean-Claude Mignon Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (1re)
Gérard Millet Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (3re)
Marie-Anne Montchamp Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (7e)
Arnaud Montebourg Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Saône-et-Loire (6e)
Pierre Morange Halk Hareketi Birliği Yvelines (6e)
Pierre Morel-A-L'Huissier Halk Hareketi Birliği Lozère (2e)|
Philippe Morenvillier Halk Hareketi Birliği Meurthe-et-Moselle (5e)
Jean-Marie Morisset Halk Hareketi Birliği Deux-Sèvres (3e)
Pierre Moscovici Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Doubs (4e)
Georges Mothron Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (5e)
Étienne Mourrut Halk Hareketi Birliği Gard (2e)
Alain Moyne-Bressand Halk Hareketi Birliği Isère (6e)
Pierre-Alain Muet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Rhône (2e)
Renaud Muselier Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (5e)
Roland Muzeau Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Hauts-de-Seine (1re)
Jacques Myard Halk Hareketi Birliği Yvelines (5e)

N[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Philippe Nauche Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Corrèze (2e)
Henri Nayrou Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ariège (5e)
Alain Néri Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Puy-de-Dôme (2e)
Jean-Marc Nesme Halk Hareketi Birliği Saône-et-Loire (2e)
Jean-Pierre Nicolas Halk Hareketi Birliği Eure (2e)
Yves Nicolin Halk Hareketi Birliği Loire (5e)

O[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Marie-Renée Oget Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Côtes-d'Armor (4e)
Françoise Olivier-Coupeau Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Morbihan (5e)
Patrick Ollier Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (7e)
Dominique Orliac Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Lot (1re)

P[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Michel Pajon Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Seine-Saint-Denis (13e)
Françoise de Panafieu Halk Hareketi Birliği Paris (16e)
Bertrand Pancher Halk Hareketi Birliği Meuse (1re)
Yanick Paternotte Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (9e)
Christian Patria Halk Hareketi Birliği Oise (4e)
George Pau-Langevin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (21e)
Christian Paul Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nièvre (3e)
Daniel Paul Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Seine-Maritime (8e)
Béatrice Pavy Halk Hareketi Birliği Sarthe (3e)
Germinal Peiro Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Dordogne (4e)
Jacques Pélissard Halk Hareketi Birliği Jura (1re)
Jean-Luc Pérat Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (24e)
Dominique Perben Halk Hareketi Birliği Rhône (4e)
Jean-Claude Perez Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Aude (1re)
Marie-Françoise Pérol-Dumont Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Vienne (3e)
Nicolas Perruchot Yeni Merkez Loir-et-Cher (1re)
Bernard Perrut Halk Hareketi Birliği Rhône (9e)
Sylvia Pinel Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Tarn-et-Garonne (2e)
Étienne Pinte Halk Hareketi Birliği Yvelines (1re)
Martine Pinville Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Charente (4e)
Michel Piron Halk Hareketi Birliği Maine-et-Loire (4e)
Henri Plagnol Halk Hareketi Birliği Val-de-Marne (1re)
Philippe Plisson Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (11e)
Serge Poignant Halk Hareketi Birliği Loire-Atlantique (10e)
Jean-Frédéric Poisson Halk Hareketi Birliği Yvelines (10e)
Bérengère Poletti Halk Hareketi Birliği Ardennes (1re)
Axel Poniatowski Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (2e)
Josette Pons Halk Hareketi Birliği Var (6e)
Daniel Poulou Halk Hareketi Birliği Pyrénées-Atlantiques (6e)
Jean-Luc Préel Yeni Merkez Vendée (1re)
Christophe Priou Halk Hareketi Birliği Loire-Atlantique (7e)
Jean Proriol Halk Hareketi Birliği Haute-Loire (2e)

Q[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Didier Quentin Halk Hareketi Birliği Charente-Maritime (5e)
Catherine Quéré Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Charente-Maritime (3e)
Jean-Jack Queyranne Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Rhône (7e)

R[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Dominique Raimbourg Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Loire-Atlantique (4e)
Michel Raison Halk Hareketi Birliği Haute-Saône (3e)
Éric Raoult Halk Hareketi Birliği(app.) Seine-Saint-Denis (12e)
Laure de La Raudière Halk Hareketi Birliği Eure-et-Loir (3e)
Frédéric Reiss Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (8e)
Jean-Luc Reitzer Halk Hareketi Birliği Haut-Rhin (3e)
Jacques Remiller Halk Hareketi Birliği Isère (8e)
Simon Renucci Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Corse-du-Sud (1re)
Marie-Line Reynaud Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Charente (2e)
Bernard Reynès Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (15e)
Franck Reynier Halk Hareketi Birliği Drôme (2e)
Franck Riester Halk Hareketi Birliği Seine-et-Marne (5e)
Jean Roatta Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (3e)
Didier Robert Halk Hareketi Birliği Réunion (3e)
Chantal Robin-Rodrigo Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Hautes-Pyrénées (2e)
Camille de Rocca Serra Halk Hareketi Birliği Corse-du-Sud (2e)
François Rochebloine Yeni Merkez Loire (3e)
Alain Rodet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Vienne (4e)
Marcel Rogemont Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Ille-et-Vilaine (3e)
Marie-Josée Roig Halk Hareketi Birliği Vaucluse (1re)
Jean-Marie Rolland Halk Hareketi Birliği Yonne (2e)
Bernard Roman Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (1e)
Valérie Rosso-Debord Halk Hareketi Birliği Meurthe-et-Moselle (3e)
Jean-Marc Roubaud Halk Hareketi Birliği Gard (3e)
René Rouquet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Val-de-Marne (9e)
Alain Rousset Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (7e)
Max Roustan Halk Hareketi Birliği Gard (4e)
Patrick Roy Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Nord (19e)
François de Rugy Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Loire-Atlantique (1re)

S[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Martial Saddier Halk Hareketi Birliği Haute-Savoie (3e)
Michel Sainte-Marie Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Gironde (6e)
Francis Saint-Léger Halk Hareketi Birliği Lozère (1re)
Rudy Salles Yeni Merkez Alpes-Maritimes (3e)
Bruno Sandras Halk Hareketi Birliği Polynésie française (2e)
Jean-Claude Sandrier Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Cher (2e)
Michel Sapin Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Indre (1re)
Odile Saugues Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Puy-de-Dôme (1re)
François Sauvadet Yeni Merkez Côte-d'Or (4e)
François Scellier Halk Hareketi Birliği Val-d'Oise (6e)
André Schneider Halk Hareketi Birliği Bas-Rhin (3e)
Jean-Pierre Schosteck Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (12e)
Jean-Marie Sermier Halk Hareketi Birliği Jura (3e)
Georges Siffredi Halk Hareketi Birliği Hauts-de-Seine (13e)
Christophe Sirugue Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Saône-et-Loire (5e)
Jean-Pierre Soisson Halk Hareketi Birliği Yonne (1re)
Michel Sordi Halk Hareketi Birliği Haut-Rhin (7e)
Dominique Souchet Vendée (5e)
Daniel Spagnou Halk Hareketi Birliği Alpes-de-Haute-Provence (2e)
Éric Straumann Halk Hareketi Birliği Haut-Rhin (1re)
Alain Suguenot Halk Hareketi Birliği Côte-d'Or (5e)

T[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Michèle Tabarot Halk Hareketi Birliği Alpes-Maritimes (9e)
Lionel Tardy Halk Hareketi Birliği Haute-Savoie (2e)
Christiane Taubira Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol (app.) Guyane (1re)
Jean-Charles Taugourdeau Halk Hareketi Birliği Maine-et-Loire (3e)
Guy Teissier Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (6e)
Pascal Terrasse Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ardèche (1re)
Michel Terrot Halk Hareketi Birliği Rhône (12e)
Jean-Claude Thomas Halk Hareketi Birliği Marne (3e)
Dominique Tian Halk Hareketi Birliği Bouches-du-Rhône (2e)
Jean Tiberi Halk Hareketi Birliği Paris (2e)
Jean-Louis Touraine Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Rhône (3e)
Marisol Touraine Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Indre-et-Loire (3e)
Philippe Tourtelier Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ille-et-Vilaine (2e)
Alfred Trassy-Paillogues Halk Hareketi Birliği Seine-Maritime (10e)
Georges Tron Halk Hareketi Birliği Essonne (9e)

U[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Jean Ueberschlag Halk Hareketi Birliği Haut-Rhin (4e)
Jean-Jacques Urvoas Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Finistère (1re)

V[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Daniel Vaillant Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Paris (19e)
Jacques Valax Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Tarn (1re)
André Vallini Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Isère (9e)
Manuel Valls Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Essonne (1re)
Yves Vandewalle Halk Hareketi Birliği Yvelines (2e)
Christian Vanneste Halk Hareketi Birliği Nord (10e)
François Vannson Halk Hareketi Birliği Vosges (3e)
Marc Vampa Yeni Merkez Eure (3e)
Isabelle Vasseur Halk Hareketi Birliği Aisne (5e)
Catherine Vautrin Halk Hareketi Birliği Marne (2e)
Michel Vauzelle Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Bouches-du-Rhône (16e)
Michel Vaxès Demokrat ve Cumhuriyetçi Sol Bouches-du-Rhône (13e)
Francis Vercamer Yeni Merkez Nord (7e)
Patrice Verchère Halk Hareketi Birliği Rhône (8e)
Michel Vergnier Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Creuse (1re)
Charles de La Verpillière Halk Hareketi Birliği Ain (2e)
André Vézinhet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Hérault (2e)
Jean-Sébastien Vialatte Halk Hareketi Birliği Var (7e)
René-Paul Victoria Halk Hareketi Birliği Réunion (1re)
Alain Vidalies Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Landes (1re)
Philippe Vigier Yeni Merkez Eure-et-Loir (4e)
François-Xavier Villain   Nord (18e)
Jean-Michel Villaumé Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Haute-Saône (2e)
Jean-Claude Viollet Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Charente (1re)
Philippe Vitel Halk Hareketi Birliği Var (2e)
Gérard Voisin Halk Hareketi Birliği Saône-et-Loire (1re)
Michel Voisin Halk Hareketi Birliği Ain (4e)
Philippe Vuilque Sosyalist, Radikal, Halkçı ve Diğer Sol Ardennes (2e)

W[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Jean-Luc Warsmann Halk Hareketi Birliği Ardennes (3e)
André Wojciechowski Halk Hareketi Birliği Moselle (7e)

Y[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Gaël Yanno Halk Hareketi Birliği Nouvelle-Calédonie (1re)

Z[değiştir | kaynağı değiştir]

İsim Parti/Grup Seçim Bölgesi
Marie-Jo Zimmermann Halk Hareketi Birliği Moselle (3e)
Michel Zumkeller Halk Hareketi Birliği Territoire de Belfort (2e)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]