Winx Dönüşümleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Winx Club Dönüşümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club'da 6 kız prensestir. Bunlar : Stella,Bloom,Layla(Aisha),Roxy, Daphne ve Flora'dır. Winx Club peri üyeleri ve cadılar bazı dönüşümler geçirmiştir. Daha İleri ve güçlü bir peri olmak için bu aşamalardan geçilmesi gerekir.Winx Club kızları Magic Winx,Charmix,Enchantix, Believix, Speedix, Tracix, Zoomix, Sophix, Lovix, Harmonix, Sirenix, Bloomix ve Mythix adlı dönüşümler geçirmiştir.Cadılar ise Gloomix isminde bir madalyona ve Disenchantix isminde bir dönüşüme sahip olmuşturlar.

Charmix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu güç perilerin zayıflıklarını aşarak kazandıkları bir mücevherdir.Bloom,arkadaşlarına kötü davrandıktan sonra pişman olup özür dilediği için ,Stella Layla'ya ayrım yapmadığını kanıtladığı için, Musa Revin'a güvendiği için,Tecna Timmy ile barıştığı için,Layla yalnızlık ve karanlık korkusunu yendiği için,Flora Helia'ya onu sevdiğini söylediği için Charmix kazanmıştır.Flora dışındaki herkes sihirsizken kazanmıştır.Flora Pixie köyünde kazanmıştır.

Enchantix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu güç gerçek bir peri olmak için gereklidir.Bu peri hali Peri Tozu barındıran yeni bir kanat verir ve bu sayede tüm kara büyüler yok edebilir.Bu güç kendi millettinizden olan birine fedakarlık yaparak kazanılır.İlk başta Layla, Valtor tarafından kör edilmiş gözlerini kurtarmak için yengesi Kraliçe Ligea'nın asasını kullanıp kendini iyileştirmek yerine kraliçeyi iyileştirdi.Stella babasını bir ejderhadan kurtardı ancak kendisi yaralandı ve Enchantix kazandı.Musa Trix'in kütüphanede açtığı yangında boğulmak üzere olan Melody Prensesi Galatea'yı kurtardı. Flora ise kardeşini sudan çıkardı ve kendisi aşağıda kaldı ama Enchantix kazandı ve kurtuldu. Sadece Bloom ve Tecna'nın Enchantix'i kazanma yolları farklıdır. Tecna Valtor'un açtığı Omega Geçidi'ni kapatmak için geçidin içine girdi yürekliliği ve fedakarlığıyla Enchantix'i kazandı bu sayede geçidi kapatabildi, öldüğü sanıldı ancak daha sonra Winx ve Uzmanlar tarafından bulundu.Bloom ise ejderha enerjisi ve istek duygusunu birleştirdi ve kazandı. Ancak Bloom Enchantix'ini anne ve babasını kurtararak tamamladı.

Peri Tozu[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club üyeleri bu güç ile karanlık büyüleri yok ediyorlar.Örneğin Layla gözlerini düzeltti. Stella Sky'ı Valtor'un büyüsünden kurtardı.Miusa yangını söndürdü.Flora Kara Söğütü canlandırdı.Tecna Geçidi kapadı.Bloom ise Buz Ejderha'sını durdurdu.Aynı zamanda Peri tozu Winx'i Mini Winx haline çevirebiliyor.

Mini Winx[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx içindeki karanlık yönü üzerine peri tozu serpip kendilerini minik bir peri haline sokuyor ama bunu Bloom yapamıyor.Nedeni Bloom'un Enchantix'inin tam olmamasından.Ama Bloom 4.Sezon'da Mini Winx olabiliyor çünkü kendisinin prenses olduğu Domino Gezegen'inin kralını, Bloom'un babası, kurtarmıştır.

Believix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu dönüşümde Winx'ler daha büyük kanatlara ve daha güçlü sihirlere sahip oluyorlar.Gruba 15 yaşındaki Dünyalı son peri Roxy de katılıyor.Roxy de Believix gücüne sahip oluyor.Roxy hayvanlar perisi oluyor.

Bloomix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu 6.Sezonda Winx'in Selina yüzünden güçlerini kaybetmesi sonucunda Bloom arkadaşlarına verdiği ejdarha ateşi Bloomix gücünü oluşturur bunu kazanmak için ise her bir Winx cesaretini göstermek zorundadır.

Disenchantix[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu dönüşüm 3. sezonda Valtor'un Trix'e verdiği Enchantix'in tersidir. Disenchantix kara büyüleri yapmada yardımcıdır. Bu dönüşüm cadıların en güçlü dönüşümüdür.

Speedix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club 4.Sezonda karşımıza çıkacak olan 3 farklı özellikteki kanatlardan ilki Speedix.Bu kanat Winx lerin hızlı uçmalarını sağlıyor.

Tracix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club 4.Sezonda karşımıza çıkacak olan 3 farklı özellikteki kanatlardan ikincisi Tracix.Bu kanat Winx lerin geçmişte yaşanmış olayları görmelerini sağlıyor.

Zoomix[değiştir | kaynağı değiştir]

Winx Club 4.Sezonda karşımıza çıkacak olan 3 farklı özellikteki kanatlardan üçüncüsü Zoomix.Bu kanat Winx lerin istedikleri yere ışınlanmalarını sağlıyor.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]