Vikipedi:Kullanıcı adı değiştirme/El koyma

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Kısayollar:
Güncelleme:

15 Eylül 2014 tarihi itibariyle tek kullanıcı adı ile giriş (single-user login) sürecinin sonlandırılmasının etaplarından biri olarak kullanıcı adı değişikliği yapabilme yetisi yerel bürokratlardan alınacaktır. Bu tarihten sonra kullanıcı adı değişikliği küresel yeniden adlandırma politikasına uygun olarak Meta'da devreye girecek yeni bir araç olan küresel adlandırıcılar tarafından tüm Vikipedi projeleri için yapılacaktır. Bu nedenle bu tarihten sonra eğer birden fazla wikide değişiklik yapmış bir kullanıcı ad değişikliği isterse Meta'da bulunan bu sayfaya isteğini yapmalıdır.

Bu sayfa varolan kullanıcı adlarına el koyma ile ilgilidir. Eğer kullanıcı adınızın henüz alınmamış olan bir adla değişmesini istiyorsanız lütfen Vikipedi:Kullanıcı adı değiştirme sayfasına bakınız.

Bu sayfa kullanıcıların varolan kullanıcı adlarına el koyma isteklerini belirtmeleri ve bürokratların bu kullanıcı adlarına "el konulmasını" değerlendirmeleri ve karar vermeleri için kullanılmaktadır. Bunun anlamı, varolan ama kullanılmayan bir kullanıcı adının değiştirilerek bir başka kullanıcının bu adı almasına olanak sağlamaktır.

Eğer var olan bir kullanıcı adına el koyulmasını ve kullanıcı adınız olarak değiştirilmesini istiyorsanız lütfen aşağıdaki "Açıklamalar" bölümünü dikkatlice okuyunuz. Uygun olmayan şekilde yapılmış olan başvurular diğer kullanıcıların zamanını harcayacağı için gerçekleştirilemeyebilir. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için, el koymak istediğiniz kullanıcı adına ait, kullanıcı adı yaratılması kaydı hariç hiçbir değişiklik ve kayıt bulunmamalıdır.

Lütfen kullanıcı hesabınız birkaç aydan az bir süredir kullanılıyorsa el koyma için başvurmayınız. El koyma işlemiyle elde edilen kullanıcı adlarının yarar getirmesi için daha çok, belirli bir şekilde katkıda bulunan kullanıcıların isteklerini yerine getirmeyi tercih ediyoruz.


Açıklamalar[değiştir | kaynağı değiştir]

(English instruction are given at the bottom of the page / İngilizce açıklamalar sayfanın altında verilmiştir)

Sürecin etkin bir şekilde işlemesi için lütfen aşağıda belirtilenlere uygun hareket ediniz. Uygun olmayan başvurular diğer kullanıcıların zamanını harcar.

  • El koymak istediğiniz kullanıcı adı hesabında hiçbir değişiklik yapılmadığından ve yeni kullanıcı kaydı dışında hiçbir kayıt olmadığından emin olun.
  • Başvurunuzun Kullanıcı adı değiştirme ilkelerine uygun olmasına özen gösterin .
  • Güncel kullanıcı adınızla oturum açın.
  • Kullanıcı adına el koymak istediğiniz kullanıcının mesaj sayfasına yazarak (tercihen {{El koyma isteği}} mesajı şeklinde) el koyma isteğinizden haberdar edin.
Lütfen kullanıcı adına el koymak istediğiniz kullanıcıya doğrudan e-posta göndermeyiniz. Eğer gerekli görülürse bir bürokrata başvurun.
  • Başvurunuzu bu sayfaya uygun şablonu ekleyerek yapın. Bunu (1) numaralı kısayol ile ya da (2) numaralı normal yol ile yapabilirsiniz:
    • (1) Kısayol: Bu bağlantıya tıklayın. "El_konacak_ad" kısmını el koymak istediğiniz kullanıcı adıyla, ve "Güncel_ad" kısmını da şu anki kullanıcı adınızla değiştirin. Şablonun altına bu değişikliğin nedenini girebilirsiniz. "Konu/başlık:" alanını boş bırakın.
    • (2) Normal yol: "Değiştir" sekmesine tıklayın; en alta aşağıdaki metni kopyalayarak yapıştırın.
{{subst:elkoy|El_konacak_ad|Güncel_ad}} ~~~~
"El_konacak_ad" yerine el koymayı istediğiniz kullanıcı adını ve "Güncel_ad" yerine de şu anki kullanıcı adınızı girin. Şablonun altına kullanıcı adı değişikliğinizin nedenini girebilirsiniz.

Yazım hatası var mı diye kontrol edip "Sayfayı kaydet" düğmesine basın.

Başvurunuz artık tamamlanmış ve sıraya girmiştir. Eğer hedeflenen kullanıcı hesabı yedi gün içinde itiraz etmezse bir bürokrat isteğinizi yerine getirecektir. Tarihi kaydedin, böylece eski hesabınıza giremezseniz şaşırmayın.

Instructions in English for non-Turkish speakers/ Türkçe bilmeyenler için İngilizce talimatlar[değiştir | kaynağı değiştir]

(Türkçe bilmeyen küresel hesap başvurucuları için açıklama:)

Instructions for non-Turkish speakers who want to usurp an account in order to obtain an SUL:

{{subst:elkoy|El_konacak_ad|Güncel_ad}} ~~~~

such that 'El_konacak_ad' is the name you want to usurp, and 'Güncel_ad' is your current name. If you do not have a current name, create a temporary one [1] and use that. You can add a comment below this line, if you wish. Your request will be processed in a week or so.

Kullanıcı adı değiştirme arşivi

Başvurular[değiştir | kaynağı değiştir]

Lütfen isteğinizi en alta yeni bir bölüm açarak yapın.


Macondo ← Macondo2[değiştir | kaynağı değiştir]

Hi, I'm the owner of the global account User:Macondo (SUL info, proof of ownership) and I'm asking the usurpation of the local account User:Macondo for SUL. Thanks!

--Macondo2 (mesaj) 11:20, 17 Temmuz 2014 (UTC)

Onaylanndı Onaylandı --Superyetkinileti 15:55, 24 Temmuz 2014 (UTC)

Narayan ← Narayab545[değiştir | kaynağı değiştir]

Gilean ← Gilean1[değiştir | kaynağı değiştir]

Hi, I am the owner of the global account User:Gilean (SUL Proof) and I'm asking the usurpation of the local account User:Gilean for SUL. Thanks! Gilean1 20:02, 19 Ağustos 2014 (UTC)

Hi, I still can't claim User:Gilean as my own. Please help me to claim this user so I can complete the merge of my accounts. Gilean1 (mesaj) 10:40, 20 Ağustos 2014 (UTC)
  • I think the problem is coming from your transient name. I will change once again this name, you have to log in with your account to create the new one automatically. Check it and keep me informed if it works olease. --Mskyrider ileti 10:45, 20 Ağustos 2014 (UTC)
It worked! Thanks! Gilean (mesaj) 11:52, 20 Ağustos 2014 (UTC)

Tanet ← Tanet[değiştir | kaynağı değiştir]

Reason: I want to usurpate th.wiki; tr.wiki and uk.wiki. Target accounts are unused, and have not been SUL reserved.--87.2.224.158 23:13, 24 Ağustos 2014 (UTC)

Pictogram voting comment.svg Bürokrat notu: Could you please provide a link to confirm your identity? --Superyetkinileti 09:54, 26 Ağustos 2014 (UTC)
en:user:Tanet, is this okay? --79.7.202.134 15:00, 30 Ağustos 2014 (UTC)
Onaylanndı Onaylandı --Superyetkinileti 15:19, 31 Ağustos 2014 (UTC)

Birdie ← Gato76680[değiştir | kaynağı değiştir]

Birdie is my SUL account (home is on fr.) tr. Birdie has 1 contribution in 2008 and nothing since. Merhaba. Gato76680 (mesaj) 17:13, 27 Ağustos 2014 (UTC)

İstek yapılmadı Yapılmadı The target account has an edit on trwiki, which prevents it from being usurped as per our rename policy. --Superyetkinileti 17:39, 27 Ağustos 2014 (UTC)

Bugra_Aksu ← Buriilechat[değiştir | kaynağı değiştir]

Buriilechat (mesaj) 12:20, 28 Ekim 2014 (UTC)

doktortgrl ← kilodoktoru[değiştir | kaynağı değiştir]

Kilodoktoru (mesaj) 13:27, 16 Aralık 2014 (UTC)

Kullanıcı Adı Değiştirme[değiştir | kaynağı değiştir]

EmrahZirek ← KarayeL94[değiştir | kaynağı değiştir]

KarayeL94 (mesaj) 12:26, 19 Mart 2015 (UTC)