The Moxy Show

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Moxy Show, The
Format Çizgi Film
Yaratan Scott Fellows
Oyuncular Bobcat Goldthwait
Penn Jillette
Chris Rock
Ülke ABD
Bölüm sayısı 24
Prodüksiyon
Gösterim süresi 22 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Cartoon Network
Yayın tarihi 5 Aralık 1993 – 2 Ocak 2000

The Moxy Show, Hanna-Barbera tarafından yapılan animasyon antoloji televizyon dizisi. Şov 5 Aralık 1993'te başladı ve 3-D animasyonla başladı. Karakterler Moxy,Bit,Uzay hayaleti ve Josie&kedi arkadaşlarıdır.

Aslında bir saatten uzun seri, 1998'de otuz dakikaya kesildi, geleneksel hücre animasyonunun yerini bilgisayar animasyonu aldı. 1 Nisan 2000'de şov daha Hanna-Barbera klasiği kataloğu cartoon Network'ten kaldırılarak kardeş Kanalı Boomerang (TV kanalı)'a nakledildi.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Moxy "Moxy Andrew Mutt": off goofing'le vakit geçirmek ve arkadaşı Bit ile eğlenmekten hoşlanan bir 3-D animasyon köpektir. Josie'ye aşıktır. Onu, Bobcat Goldthwait adlı komedyen seslendirmiştir.
  • Bit "Flea Matt 22X5": Moxy'yle TV izleyerek ve onunla zevkli zaman harcayan Moxy'nin arkadaşı. Onu İllüzyonist Penn Jillette seslendirmiştir fakat bâzen komedyen Chris Rock yerindedir.
  • Josie ve Kediler (Josie and the Pussycats): Moxy'nin kız arkadaşlarıdır. Onlar, Moxy'i öyle hayalperest düşünürler. Onları Queen Latifah seslendirmiştir.
  • Uzay Hayaleti (Space Ghost): Moxy'nin kuzenidir. O, Moxy'nin harika olduğunu düşünür. Onu David Wasson seslendirmiştir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]