Switchball

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara

Switchball (orijinal: CrazyBall) 3B aksiyon-bulmaca oyunu, geliştiricisi Atomic Elbow'dur, Microsoft Windows için 26 Haziran 2007 tarihinde yayımlanan oyun, Xbox Live Arcade için 7 Kasım 2007 tarihinde yapılmıştır.

Oyunda 5 değişik hava mevcut(Skyworld, Iceworld, Caveworld, Cloudworld ve Lavaworld) ve herbirisi 6 bölümden oluşmaktadır. Oyuna Mermer Bilya olarak başlıyorsunuz.

Benzersiz fiziksel özellikleri ile farklı bilyalar haline dönüşebiliyorsunuz; Mermer Bilya, Çelik Bilya, Balon Bilya ve Güç Bilyası, Güç Bilyasını şarj edebiliyorsunuz üç farklı şarj motoru var; Hızlı Gitme, Zıplama ve Manyetizma(Mıknatıslara yapışma) bu özellikleri "Boşluk" ve "Enter" tuşuna basarak kullanabiliyorsunuz. Çelik Bilya'yı ise ağır nesneleri itlemek için kullanabiliyorsunuz. Oyunda mıknatıslar, fanlar(Pervane), tuzaklar, engeller, ahşap ve çelik bloklar yer almaktadır. Fizik kuralları oyunda iyi işlenmiştir, rampalardan çıkarken yavaşlama, hızlanma veya Çelik Bilya'ya dönüştüğünüzde kumaşın üstünden geçerseniz kumaş yırtılacaktır.

Her seviiyede zamana göre oyuncuya Altın, Gümüş ve Bronz madalya verilir.

Tarihi[değiştir | kaynağı değiştir]

Orijinal adı; CrazyBall olan oyun 2005'te İsveç'te "En İyi PC Oyunu" ve Teknik Mükemmellik Sınıfı finalisti olarak 2006'da "Bağımsız Oyunlar Festivali" ödülünü kazandı.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Resmî Web Sitesi[değiştir | kaynağı değiştir]

[1] [2]