Hot In Cleveland

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Hot İn Cleveland
Hot in Cleveland afiş.JPG
Tür Sitcom
Yaratan Suzanne Martin
Oyuncular Valerie Bertinelli
Jane Leeves
Wendie Malick
Betty White
Besteci Ron Wasserman Emerson Swinford
Ülke ABD
Dili İngilizce
Sezon sayısı 5
Bölüm sayısı 104 (Bölüm listesi)
Prodüksiyon
Yönetici yapımcı Suzanne Martin
Sean Hayes
Todd Milliner
Lynda Obst
Larry W.
Jones Keith Cox
Yapımcı Bob Heath
Liz Feldman (1.sezon)
Sinematograf Gary Baum
Byron Shah
Jonathan West
Craig Kief
Kamera ayarları Multi-camera (Çoklu Kamera)
Gösterim süresi 22 dk.
Yapım şirketi Hazy Mills Productions SamJen Productions TV Land Original Productions
Dağıtıcı firma Endemol
Yayın bilgileri
Kanal TV Land
Yayın tarihi 16 Haziran 2010-günümüz
Durumu yayında

Cleveland Ateşi, (Özgün adı:Hot In Cleveland), Amerika TV Land kanalında yayınlanan sitcom dizisidir. Türkiye'de CNBC-e ve e2 adlı kanallarda yayımlanmaktadır. Başrollerinde ise Wendie Malick (Victoria Chase), Valerie Bartinelli (Melanie Hope Moretti), Jane Leevs (Joy Scroggs) ve Betty White (Elka Ostrovsky)'nin olduğu dizi yayın hayatına 16 Haziran 2010 yılında başlamıştır. Dizinin her bir bölümü 22-23 dk civarı sürmüştür.Ayrıca dizi seyirciler önünde özel bir stüdyoda canlı olarak çekilmektedir. Dizi şuan 5. sezonundadır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Los Angeles'lı orta yaşlarında üç kadın hayatlarına yön vermek amacıyla Paris'e gitmek için yola koyulmuşlardır.Kocasından daha yeni boşanan yazar Melanie,Hollywood yıldızlarının güzellik uzmanı olduğunu iddia eden Joy. Son olarak Victoria ise 27 yıldır rol aldığı pembe dizisi sona erdikten sonra kariyer bunalımına giren ikinci sınıf bir aktristtir.

Fakat hayatlarına yeniden yön vermek için çıktıkları bu Paris yolculuğu uçağın arıza yapması ile Cleveland şehrine acil iniş yaparlar.İlk başlarda şanslarına lanet okusalar da,Cleveland'da onlara kadınlıklarını hissetteren sayısız erkek olduğunu fark edince orada kalmaya karar verirler.Asıl eğlence ise,Melanie'nin tuttuğu evde kendini hizmetli olarak tanıtan 80'lerindeki Elka Ostrovsky ile tanışmalarından sonra başlar.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Wendie Malick (Victoria Chase)(1-):Tıpkı gerçek bir Hollywood yıldızı gibi beş kez evlenip boşanan Victoria,bir zamanlar popüler olan fakat uzun zamandır kimse tarafından pek izlemeyen ve artık yayında olmayan bir pembe dizi'nin oyuncusu.İlerleyen yaşı yüzünden sürekli büyükanne rolleri için seçmelere davet edilmek,ona son derece ağır geliyor.Yaşı ve görünümü en büyük takıntılarından.Hayatı ise menajerinden telefon beklemekle geçiyor.Tek rakibi ise Susan Lucci.
  • Betty White (Elka Ostrovsky)(1-):Elka 90'larına merdiven dayamış ve hatta savaş zamanında Nazi'lerden kaçmayı başarmış bir Polonyalı.Hayata dolaylı yollardan bakmayı sevmiyor.Düşündükerini direkt ve dobra bir biçimde söylediği için Los Angeles'lı grubu sık sık şoke ediyor. 90'lı yaşlarda olmasına rağmen aktif bir cinsel hayatı var.Hala diğerlerini kıskandıracak kadar çok erkekle çıktığı için içinde çılgın bir genç kız olduğu da söylenebilir.
  • Jane Leeves (Joy Scroggs)(1-):Genç yaşta hamile kalıp bebeğini evlatlık verdikten sonra aşka kapılarını kapayan Joy işine gönülden bağlı bir güzellik uzmanı.Fakat müşterilerini teker,teker kaybettikten sonra Joy hayattını amacını sorgular hale geldi. Cleveland'a ise tam böyle bir zamanda iniş yapıyor.Kentin erkekleri tarafından beğenildiğini anlayan Joy,ekibin en sivri dilli ve mantıklı üyesi.
  • Valerie Bartinelli (Melanie Hope Moretti)(1-):Uzun yıllar süren evliliği boşanmayla sonuçlanan Melanie'nin hayatında,yazdığı kitabından sonra hayatında yeni bir sayfa açılıyor.Çocuklarıda evden ayrılıp kendi kanatları ile uçtukları için Melanie tamamıyla özgür biri. Boşanması'nın etkileri hala üzerinde olsa da Melanie kocasını uçakta gördükten sonra kafasına nasıl estiyse öyle yaşamaya karar veriyor.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]