Zoraki Prens

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Zoraki Prens
Palace S / Prince Hours / Imperial Household S / Goong Special
Goong+S1.jpg
Zoraki Prens
Tür Komedi, romantik
Yazar In Eun Ah
Yönetmen Hwang In Roe
Başrol Se7en, Heo Yi Jae, Kang Doo, Park Shin Hye
Ülke Güney Kore
Dili Korece
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 20
Yayın bilgileri
Kanal MBC
Yayın tarihi 10 Ocak 2007 - 15 Mart 2007
Dış bağlantılar

Zoraki Prens (Goong S), 2007 yılında Güney Kore'nin MBC kanalında yayınlanmış 20 bölümlük bir dizi. Goong serisi ile bir bağlantısı bulunmamakla beraber bu iki serinin de yapımcısı aynıdır. Goong S yine Goong gibi bir saray hikâyesini anlatır fakat bu seri Goong'un devamı değildir. Dizi 29 Ocak 2009 - 25 Şubat 2009 tarihleri arasında Türkiye'de TRT 1 kanalında yayınlanmıştır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Kraliçe, 30'lu yaşlarına gelmiş ama hala evlenmemiştir. Mevcut prensin de aniden ölmesiyle kraliyet gizli prensi bulmaya karar verir. Bu gizli prens ise bir Çin lokantasında teslimatçı olarak çalışan Lee Hoo'dan (arkadaşlarının onu çağırma şekli ile Kang Hoo) başkası değildir. Lee Hoo'nun babası ölünce annesi hamile olduğunu saklayarak saraydan ayrılır. Lee Hoo bunca zaman saray kanı taşıdığını bilmeden yaşamıştır ama artık saray yaşamına alışmak zorundadır. Prens olabilme mücadelesinde ise yalnız değildir. Lee Joon da prens olma mücadelesindedir ve dizi bu ikilinin kapışmasıyla devam eder. Sarayda hizmetçi olarak çalışan ve Lee Hoo'nun eski sınıf arkadaşı olan Yang Soon Ae ve prenses olma hayaliyle yaşayan Shin Sae Ryung'un da olaylara dahil olmasıyla olaylar daha da karışacaktır...

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Rating Durumları ve Popülarite[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi Güney Kore'de ve daha birçok ülkede Goong'un devamı sanıldığı ve farklı oyuncuların oynamasına verilen tepki ile düşük rating'ler aldı. Özellikle Güney Kore'de çoğu bölümü 10.0'ın altında kalarak rating'lerde inanılmaz vasat bir performans sergiledi.

Bunun yanı sıra dizi Endonezya, Japonya, Malezya, Filipinler, Singapur, Tayland, Amerika ve Vietnam gibi ülkelerde gösterildi ve bu ülkelerde fanlar toplamayı başardı.

Dizi Türkiye'de TRT 1 kanalı tarafından 29 Ocak 2009 - 25 Şubat 2009 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]