Yusuf Miroğlu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Nanahuatl (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 11.39, 3 Ocak 2017 tarihli sürüm (Kategori:Film karakterleri eklendi (HotCat))
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yusuf Miroğlu
İlk görünüm Deli Yürek 1. Bölüm
Son görünüm Deli Yürek 113. Bölüm
Canlandıran Kenan İmirzalıoğlu
Seslendiren Payidar Tüfekçioğlu
Bilgileri
Takma ad(lar)ı Usta
Tür İnsan
Cinsiyet Erkek
Meslek Halk Kahramanı - Kabadayı
Unvan Usta(Otomobil Tamircisi - Motor Ustası)
Aile Nazlı Miroğlu(Kız Kardeşi)
Evlilik(ler) Zeynep (öldü)
Çocuklar Yok
Akrabaları Nazlı Miroğlu
Din Müslüman
Ulus Türk

Yusuf Miroğlu, Deli Yürek dizisinin baş karakteri. Kenan İmirzalıoğlu tarafından canlandırılmıştır.

Halen askeri görevini sürdüren Yusuf , izin kullanmak için ikamet ettiği İstanbul'a geldiği bir gün, askeri bir araca düzenlenen bir terör saldırısının ortasında kalır. Sağduyusu ve kahramanlara özgü içgüdüsel bir refleks ile harekete geçip, askeri yetenek ve tecrübesini kullanarak saldırıyı yapan teröristlerden birini yakalar ve silahını alır, diğerlerine silahlarını bırakmaları yönünde çağrıda bulunur ancak bu çağrıyı dinlemeyip kendisine nişan alan bir başka teröristi başından vurarak öldürür. Olay ülkenin gündemine oturur ve ismi tüm yurtta duyulur. Bundan sonraki süreçte zincirleme olarak peşpeşe meydana gelecek olan gelişmeler, Yusuf Miroğlu'nu, Birim adlı resmi bir gizli servisin kendi bünyesinde özel bir projede istihdam etmek için peşine düştüğü bir yetenek, zalim insanlardan zarar görmüş mazlumların ise baş vurup aman dileyeceği bir halk kahramanı haline getirecektir...

Dizi genel itibarı ile güncel ülke problemlerine ışık tutmakla beraber karakter bir şekilde bu sorunların bir ucunda kendini bulmuş ve mafya babaları, derin devlet görevlileri, resmi devlet görevlileri ve hatta farklı gizli servis elemanları ile mücadele etmek durumunda kalmıştır.