Yaz Alevi Ejderhaları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search

Yaz Alevi Ejderhaları

Orijinal İsmi Dragons of Summer Flame
Yazarı Margaret Weis , Tracy Hickman
Çevirmen Ali Seval
Editör Kayra "Keri" Küpçü
Basım Tarihi (1. Basım) 2001
Yayınevi Arkabahçe Yayıncılık
Dili Türkçe
Türü Fantastik
ISBN 9758904175
Sayfa 660
Önceki Kitap İkinci Nesil

Yaz Alevi Ejderhaları Margaret Weis ve Tracy Hickman tarafından kaleme alınmış, fantastik kurgu türündeki eser, Ejderha Mızrağı Destanı üçlemesinin devamı niteliğinde olmasına karşın ancak üçlemeye dahil edilmeyen tek ciltlik bir kitaptır.

Hikâye Kahramanların çocukları yani İkinci Nesil odaklı devam eder. İrdaların neden olduğu facia sonrası serbest kalan Her şeyin ve Hiçliğin Babası Kaos (Tanrıları da yaratan tanrı) çocuklarına ders vermek için onların yarattığı dünyaya dehşet saçmaya karar verir. Kendi düzlemlerinde Kaos'a karşı mücadele etmek üzere toplanan tanrılar bunu insanlar ve büyü yardımı ile yapabileceklerine hükmeder. Bu aşamada Takhisis bir kez daha ancak bu sefer tanrıların planı ve onayı doğrultusında hakimiyeti eline geçirme arzusuyla Ariakan önderliğindeki yeni ordularıyla harekete geçer.

Hiç birşeyden habersiz Krynn dünyası başgösteren kıtlık ve kavurucu sıcakla mücadele etmeye çalışmaktadır. Koruyucu'nun mektubunu Karanlık Büyücü Dalamar'a iletmek üzere şehre gelen Usha adındaki kızın yolu önce kender Tasslehoff Burrfoot ardından da kendisi Dalamar'a ulaştıracak yegane insanlardan biri olan Kırmızı Cüppeli Büyücü Jeanne ile kesişir. Yoksa O, gümüş renkli saçları ve altın gözleriyle efsanelerde sözü edilen Raistlin Majere'nin kız mıdır?

Acemi Beyaz Cüppeli Büyücü Palin Majere ise katıldığı ilk savaşında değer verdiği sevdiklerini yitirmenin acını yaşar. Esaret altında Takhisis'in ordusunda görevli Kuzeni Steel Brightblade'le evine döner. Sonrasında fidye gereği kendisinden beklenen dehşet verici görevi yani Cehennem'e açılan boyut kapısını açmak ve amcasını bulmak üzere yola çıkar.