Yardım:Vikimetin ile kaynak göstermeye giriş/2

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Doğrulanabilirlik
Kaynaklar neden önemlidir

Satır içi kaynaklar
Nasıl eklenir

Kaynak yardımcısı
Kolayca kaynak ekleyin

Güvenilir kaynaklar
Hangi kaynaklar yeterince iyidir?

Özet
Öğrendiklerinizi gözden geçirinSatır içi kaynaklar genellikle bunun gibi küçük, numaralandırılmış dipnotlardır.[1] Genellikle ya destekledikleri kelimenin hemen ardından ya da destekledikleri cümlenin sonuna herhangi bir noktalama işaretinin ardından eklenirler. Tıklandığında, okuyucuyu makalenin altına yakın bir kaynakça bölümündeki bir alıntıya götürürler.


En yaygın kaynak stilini kullanan bir sayfayı düzenlerken, <ref>...</ref> etiketleri arasında görüntülenen satır içi kaynakları göreceksiniz.


Yeni bir sayfa oluşturuyorsanız veya daha önce bulunmayan bir sayfaya kaynak ekliyorsanız, aşağıdaki gibi bir Kaynakça bölümü eklemeyi unutmayın (burada özellikle nereye yerleştirileceğiyle ilgili bilgiler vardır):

==Kaynakça==
{{Kaynakça}}


Not: Bu, satır içi alıntılar için açık arayla en popüler sistemdir, ancak bazen parantez içindeki kaynaklar gibi bir makalede kullanılan başka stilleri de bulabilirsiniz. Bu kabul edilebilir bir durumdur ve değiştirmemeli veya stilleri karıştırmamalısınız. Yeni bir kaynak eklemek için, mevcut olanı kopyalayıp değiştirin.

Kaynakça


  1. ^ Wales, J (2024). What is an inline citation?. Wikipublisher. s. 6.