Yardım:Kitaplar/Fikir

Vikipedi, özgür ansiklopedi

Vikipedi:Kitaplar[değiştir | kaynağı değiştir]

Vikipedi:Kitaplar sayfasına İngilizce Vikipedi sayfasındaki gibi bir arama bölmesi yapılabilir mi?--☺☻KULLANICI SAYFAM♥♦♣♠ MESAJ İÇİN 11:00, 24 Mart 2011 (UTC)

Böyle bir arama kutusu yapmak mümkün ama İngilizce Wiki'de yaklaşık 1600 kitap varken, Türkçe Wiki'de henüz 15 kitap var. (community books). Kategori:Viki-kitaplar kategorisinde kitapları görebilirsiniz. Arama sonucunda kitap bulunamayacağı için arama kutusu olmaması şimdilik daha iyi bence. Tabi yine de istenirse böyle bir kutu eklenebilir:) İyi çalışmalar. teşekkürler--Szoszvmesaj 19:21, 24 Mart 2011 (UTC)
Ama kullanıcı kitapları da var?--☺☻KULLANICI SAYFAM♥♦♣♠ MESAJ İÇİN 08:06, 2 Nisan 2011 (UTC)
Genel kitapları kastediyorum. Şu anda kullanılan iki tür kitap var: Kullanıcı ve genel kitaplar. Kullanıcı kitapları kullanıcıların genellikle kendi ilgi alanlarına göre oluşturduğu kitaplar. Şu anda da kullanıcı kitapları çok düzensiz durumda ve bu kitaplar kullanıcı kitapları olduğu için diğer kullanıcılar isteseler de düzeltemezler. Çünkü kullanıcılar kendi sayfalarında oluşturmuş. Ama eğer genel bir kitap oluşturulmuşsa kitabın en iyi olması için her kullanıcı katkı yapabilir. Hatta Lost ve Barış Manço maddelerinde olduğu gibi ilgili maddeye böyle bir kitap olduğu ile ilgili bağlantı da eklenebilir. Saygılarımla.--Szoszvmesaj 12:16, 2 Nisan 2011 (UTC)
Ama "Varsayılan yap" tuşuna basınca değiştirebiliyoruz?--☺☻KULLANICI SAYFAM♥♦♣♠ MESAJ İÇİN 10:11, 3 Nisan 2011 (UTC)
Evet "varsayılan yap" seçeneği var. Kullanıcı kitabını aslı saklı olmak üzere daha sonra yeni bir kitap oluşturur gibi genel kitap olarak da kaydedebiliriz. Yalnız ne demek istediğinizi tam anlayamadım, kusura bakmayın.--Szoszvmesaj 13:46, 3 Nisan 2011 (UTC)