Yıldız Geçidi: Süreklilik

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Stargate: Continuum
YönetmenMartin Wood
YapımcıRobert C. Cooper
Brad Wright
SenaristBrad Wright
OyuncularBakınız
MüzikJoel Goldsmith
Görüntü yönetmeniPeter F. Woeste
DağıtıcıMetro-Goldwyn-Mayer
Çıkış tarih(ler)iUS 29 Temmuz 2008
Süre94 dk.
Dilİngilizce
Bütçe$7,000,000
Hasılat$8,055,900 (US)(US)[1]
Önceki filmThe Ark of Truth
Devam filmiRevolution

Stargate: Continuum, 2008 Haziran ayında DVD sürümü yayınlanan film, 7 milyon dolarlık bütçesiyle 2007 yılında çekilmeye başlandı. Yıldız Geçidi SG-1'in ikinci devam filmi olarak çekildi. SG-1 ekibi tüm kadrosuyla bu filmde yepyeni maceralara atılmaktadır. The Ark of Truth filminin aksine Richard Dean Anderson bu filmde etkin olmasa da yer almaktadır.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

SG-1 ekibi ve Jack O'Neill (Richard Dean Anderson), Goa'uld sistem lordlarının sonuncusu olan Ba'al'ın idam törenine katılırlar. Ba'al, zamanda yolculuk ederek Dünya'da 1939 yılına seyahat eder ve Birleşik Devletler'e Yıldız Geçidi'ni taşıyan gemiyi yok eder, bu da bütün Yıldız Geçidi ekibinin hayatını değiştirir ve Yıldız Geçidi programı tarihten silinir. Bunun üzerine Teal'c ve Vala beklenmedik bir şekilde yok olurlar, ardından insanlar ve nesnelerde yok olmaya başlar. Jack Ba'al tarafından Samantha Carter'dan önce öldürülür, Daniel Jackson ve Cameron Mitchell Yıldız Geçidi'ne ulaşmanın yolunu ararlar. SG-1 ekibini Dünya'da donmak üzereyken Jack O'Neill liderliğindeki bir takım tarafından kurtarılır. Yaşanan bu ilginç olayları Tümgeneral Henry Landry'ye anlatmaktadırlar fakat, o zamanda yolculuk edilebileceğine inanmamaktadır. Aradan bir yıl geçer ve Dünya'ya saldırmak üzere gelen bir Gou'uld gemisi yörüngeye yaklaşır. Dünya ele geçirilip köle bir toplum haline getirilmeden önce SG-1 ekibi, Yıldız Geçidi'ni bulup sorunları halletmek zorundadırlar.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Canlandıran Rolü
Ben Browder Yarbay Cameron Mitchell
Amanda Tapping Yarbay Samantha Carter
Christopher Judge Teal'C
Michael Shanks Dr. Daniel Jackson
Beau Bridges Tümgeneral Henry “Hank” Landry
Claudia Black Vala Mal Doran ve Qetesh
Richard Dean Anderson Tümgeneral (& Albay) Jonathan "Jack" O'Neill
William Devane Cumhurbaşkanı Henry Hayes
Cliff Simon Ba'al
Don S. Davis Korgeneral George Hammond


Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Stargate: Continuum 22 Eylül 2011 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.. The Numbers. Los Angeles, California, USA: Nash Information Services. 7 Ağustos 2009 tarihinde erişildi.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]