Yüksek Sosyete (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
31.206.58.100 (mesaj) tarafından oluşturulmuş 00.58, 25 Aralık 2016 tarihli sürüm (.)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yüksek Sosyete
300px
Format Televizyon dizisi
Senarist Yazı Odası
Yönetmen Metin Balekoğlu (1-8.bölüm)
Feride Kaytan(8-26.bölüm)
Dili Türkçe
Sezon sayısı 1
Bölüm sayısı 26 (bölümleri listesi)
Yapım
Yapımcı Burak Sağyaşar
Mekân İstanbul
Gösterim süresi 120 dakika
Yayın bilgileri
Kanal Star TV
Resim formatı 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatı Stereo
Yayın tarihi 16 Haziran 2016 - 24 Aralık 2016
Durumu Sona erdi.

Yüksek Sosyete, Güney Kore yapımı High Society dizisinden uyarlanan ve Burak Sağyaşar tarafından yapılan yönetmenliğini Metin Balekoğlu'nun üstlendiği başrollerinde Hazar Ergüçlü, Engin Öztürk, Meriç Aral, Ozan Dolunay'ın oynadığı Türk televizyon dizisidir. Yapımcılığını diğer bir yaz dizisi olan Aşk Laftan Anlamaz'ın da yapımcısı olan Bİ Yapım’ın üstlendiği Yüksek Sosyete ilk bölümüyle tam not aldı. Oyuncu kadrosu göz dolduran dizi, iç içe geçen aşk hikâyesini zengin kız fakir oğlan konseptinde yaşıyor. Bir taraftan zenginlikten bunalmış bir genç kız diğer tarafta ise zengin olma yollarını arayan bir yakışıklı. Kader onları farklı bir şekilde bir araya getiriyor.

Hayatta ait oldukları yeri arayan, farklı dünyalardan iki gencin hikâyesini anlatan Yüksek Sosyete ’de Engin Öztürk; emektar bir ailenin zor koşullarda büyüttüğü tek oğlu ‘Kerem’, Hazar Ergüçlü ise ağzında gümüş kaşıkla doğmuş, içinde yaşadığı görkemli dünyaya rağmen mutsuz ‘Cansu’ olarak izleyiciyle buluşacak. Birinin hayatının diğerinin hayali olduğu bir dünyada, yer değiştirerek ‘ait olduğu yeri’ bulmak isteyen Kerem ve Cansu belki de aşk sayesinde tüm farkları, sınıfları, kaderi yenmeyi başaracaktır.

Karakterler

Yayın Takvimi

Canlandıran Oyuncu Karakter Bölüm Hakkında
Hazar Ergüçlü Cansu Koran 1-26 Cansu Koran ailesinin küçük kızıdır. Yüksek Sosyete mensubu olmaktan mutlu olmayan, tek ihtiyacı sevgi olan biridir. Annesiyle asla anlaşamayan Cansu, küçükken ailesiyle yaşamış olduğu bir sorundan dolayı annesi tarafından "uğursuz" olarak isimlendirilir. Bundan son derece rahatsız olan Cansu’nun maalesef bu durum için yapacak bir şeyi yoktur. Anne isteği üzerine bir an önce evlendirilmek isteyen Cansu bütün adayları kaçıran, kaderini yaşamak isteyen biridir.
Engin Öztürk Kerem Özkan 1-26 Kerem Çalhan ailesinin evinde çalışan anne ve babasının biricik oğludur. Çocukluğunu Çalhanların tek varisi Mert Çalhan’la geçiren Kerem şimdilerde iş sebebiyle Mert’i idare ediyordur. Bir nevi vefa borcunu ödüyor diyebiliriz. Bu yaşına kadar ailesi nasıl istediyse öyle yaşayan Kerem’in artık kendi hayatını kurması gerekmektedir. Büyük bir hayali vardır,  babadan yadigar bahçıvanlığı devam ettirecek ve herkesten uzak bir yerde ev kuracaktır. Tabii bütün bunlar için para gereklidir. Bu hayalinin peşindeyken yurt dışından gelen Mert bütün planları alt üst eder ve bir yalanın içine girerler. Artık Mert’in yönetmesi gereken iş yeri Kerem’in yönetimindedir. Herkes Kerem’i Mert olarak bilir. İleride aşkı bulacağı kız bile..
Meriç Aral Ece 1-26 Ece deli dolu, adını tersten okuyunca da adı "Ece" olan kızdır. Çalhan ailesinin marketinde bir reyonda çalışan, tek başına yaşayan, değişik huyları olan tatlı bir kızdır. Cansu’nun ilk iş gününde onu yanına alan Ece, bir anda onu çok sevmiştir. Ona uğurlu geldiğine inanan Cansu’ya "Uğur böceğim!" diye seslenir. Aslında Mert Çalhan olan fakat rol değişikliğiyle Mert Bey’in asistanına dönüşen beyefendi, iş yerinde Ece’yi görür. Tanışmak isteyen Kerem görünümlü Mert’e hiç yüz vermez.
Ozan Dolunay Mert Çalhan 1-26 Mert Çalhan ailesinin tek varisi ve değerli oğludur. Yurt dışında eğitim gören Mert döndüğünde şirketin başına geçecektir. Buna pek istekli olmayan Mert, bir anda plan yapıp her şeyi değiştirecektir. Çocukluk arkadaşı, dostu Kerem’dir. Zenginliğin verdiği bir şımarıklık vardır Mert’te, en yakın dostu Kerem bu huyunu pek sevmez ama belli de edemez. Sahibi olduğu yerde gördüğü bir kızı rekabete dönüştürüp tavlama kaygısı içinde olan Mert ileride bu kıza fena aşık olacak. Kısacası Mert'in hayatı bu kizla fena şekilde değişir.
Hakkı Ergök Metin Koran 1-26 Korhanların babası. Karısı Süreyya’dan beklediğini bulamadı ve karısını Işıl ile aldatıyor. 
Zuhal Olcay Süreyya Koran 1-26 Begüm, Cansu ve Can’ın annesi. Metin’in karısı.
Aliye Uzunatağan Bedia Çalhan 1-26 Mert’in zengin babaannesi. Çalhanlar şirketinin yönetim kurulu başkanı.
Gülşah Çomoğlu Begüm Koran 1-26 Cansu'nun ablası.
Özgün Çoban Can Koran 1-11 Korhan holdingin başına babasının yerine geçecek olan kişi. Cansu’nun abisi. Denize açıldıktan sonra teknenin patlaması sonucu hayatını kaybetmiştir.
Nihat Altınkaya Levent 6-26 Süreyya Korhan’ı gerçekten seven yakışıklı bir avukat.
Ceyda Tepeliler Işıl 1-26 Metin’in sevgilisi. İkinci kadın. Metin Koran’ı elde edip zengin olmak istiyor.
Seren Deniz Yalçın Sude Göksu 14-20 Sude Mert ve Kerem’in sınıf arkadaşıdır. Yaşam koçu ve sağlıklı beslenme uzmanıdır. Kereme aşıktır. Begüm onu kovduktan sonra diziden ayrılmıştır.
Taner Barlas Yılmaz Özkan 1-26 Kerem'in babası.
Hülya Gülşen Irmak Ayşen Özkan 1-26 Kerem'in annesi.
Emre Kezik Selim 6-26 Süreyya'nın adamı.
Sezon Gün/Saat Sezon Başı Sezon Sonu Bölüm Aralığı Çekilen Bölüm Sayısı Yıl Kanal
1. Sezon Perşembe/Cumartesi 20:00 16 Haziran 2016 24 Aralık 2016 1-26 26 2016 Star TV

Kaynakça

Dış bağlantılar