Wittenborg Üniversitesi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Wittenborg Üniversitesi
Kuruluş 1987
Eğitim dil(ler)i İngilizce, Felemenkçe
Konum , Overijssel, Hollanda
Web sitesi www.wittenborg.eu [1]

Wittenborg Üniversitesi 250 öğrencisiyle Hollanda’nın en küçük yüksek okullarından biri olduğu söyleniyor. Wittenborg uluslararası bir yüksek okulu. Yerleşimi Hollanda’nın Overijssel eyaletinde bulunmakta olan Deventer şehrindedir.

Wittenborg Üniversitesi Hollanda’da Hogeschool Wittenborg ve Dünyaca Wittenborg University of Applied Sciences olarak tanılıyor. Wittenborg kendini Uluslararası bir Ticaret Okulu olarak konumluyor ve International Business Administration isimli eğitim programını İngiliz ve Felemenk dillerinde sunuyor.

Wittenborg üniversitesi Hollanda devleti tarafınca onaylanmış bir okuldur. Böylece Hollanda Eğitim, Kültür ve Bilim bakanlığının kural ve hukuku altında yer alıyor.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Wittenborg 1987 yılında iş adamı Bay H. Nijkamp tarafınca kurulmuş ve kısa süre içerisinde Banka, Sigorta ve Gayrimenkul yönetimi dalında uzmanlık merkezi olarak tanılmıştır. 2002 yılında iş dünyasına yönelik eğitim programları sunan uluslararası danışmanlık şirketi olan BTC ile işbirliği yapmaya başlayan Wittenborg, bu adımla uluslararası İngilizce sunulan ticaret programlarını geliştirmeye başlamıştır. Wittenborg’un International Business Administration eğitim programı Hollanda’da NVAO (Hollanda/Flaman Akreditasyon Kurumu) ve Türkiye’de YÖK (Yüksek Öğretim Kurulu) tarafınca onaylanmıştır.

Uluslararası ilişkiler[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Wittenborg Üniversitesi ile Rusya, Rostov-on-Don’daki Institute of Management, Business & Law arasında öğrenci değişim programı ve double degree (“çift diploma”) programı;
  • Wittenborg Üniversitesi ile İngiltere’deki University of Brighton arasındaki double degree programı;
  • Wittenborg Üniversitesi ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki University of Central Michigan arasındaki staj programı.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

www.wittenborg.eu [2] 9 Kasım 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. www.wittenborg.nl [3] 26 Ekim 2020 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.