Whatsmock

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Whatsmock, WhatsApp'a çok benzeyen ve sahte uygulamadır. Ama kötü amaçlı uygulama değildir. Uygulamada, karşı taraftan mesaj yazabilir, mesajı görmemiş gibi yapabilir hatta karşı tarafı sizi sesli/görüntülü aramasını sağlayabilirsiniz. 10+mn kullanıcısı olan bu uygulamanın puanları da yüksektir. 2021 Ocak'ta muhtemelen 4.3 gibi bir puana sahipti.

Bu uygulama tek kişi kullanılabilen ve internetsiz bir uygulamadır. Whatsmock sadece Android işletim sistemlerinde yüklenebilirdir. Bu uygulama 10 ila 70 megabayttır.

Kullanılışı[değiştir | kaynağı değiştir]

Kullanılışını anlatmadan önce WhatsApp'a benzerliklerinin listesi:

  1. Sesli veya görüntülü arayabilme ve aranabilme
  2. Karşı tarafa giden mesaja veya gelen mesaja görülmedi, gönderilmedi gibi mesaj şekillerini yapabilir, ve yanlış taraftan attıysanız değiştirebilirsiniz.
  3. Karşı taraftan mesaj yazabilme (isterseniz bu modu kapatabilirsiniz.)
  4. İphone'un emojileri
  5. Durum koyabilme
  6. Hemen kısa süre içinde kişi ve grup kurabilme

Ve çok daha fazlası..

1. Sesli veya Görüntülü Arayabilme ve Aranabilme[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu özellikte bir kişiyi aramak için yukarıda olan sesli/görüntülü arama tuşlarına basarak arayabilirsiniz. Aranmak istiyorsanız da görüntülü konuşmanın yanında olan üç noktaya basın. Ardından call tuşuna ve ordan da sesli ise Receive Call'a görüntülüyse de onun altındakine basın. Sesli aramaya bastıktan sonra ise hiç değiştirmeden Okay tuşuna basın. Ondan sonra sizi arayacaktır.

2. Karşı tarafa giden mesaja veya gelen mesaja görülmedi, gönderilmedi gibi mesaj şekillerini yapabilir, ve yanlış taraftan attıysanız değiştirebilme[değiştir | kaynağı değiştir]

Bunun için istediğiniz mesajın üzerine bir saniye tıklıyorsunuz. Zaten orda gördüğünüz gibi hem mesajı değiştirebilir, hem gönderilmemiş gibi yapabilir, hem de mesajları alttaki Remove Mesage yerinden direk silebilirsiniz.

3.Karşı taraftan mesaj yazabilme[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu çok kolay. Mesaj göndermeden önce sağa göndere basarak kendiniz, sola tarafa basarakta karşı taraf yazabilir. Ayrıca grupsanız sola gönderme mesajına basınca o grupta olan siz hariç herkes çıkacaktır. İstediğiniz kişiye basarak onun o mesajı göndermesini sağlayabilirsiniz. Ek olarak bu modu giriş ekranındaki yeri sağa doğru kaydırıp, aşağı inip Settings'e basarak ordan biraz aşağı inip Real Modu açarak, bir tek kendiniz yazabilme (karşı taraftan yazamama) özelliğini kullanabilirsiniz.

4.İphone emojileri[değiştir | kaynağı değiştir]

İphone'da kullanılan emojileri her ne kadar istemesenizde kullanmak zorundasınız. Eğer kendi emojilernizden birine basarsanız, o emojinin İphone'deki haline çevirir.

5.Durum koyabilme[değiştir | kaynağı değiştir]

Whatsmock'da durumunuzun üzerine basarak oluşturabilirsiniz. Hatta kaç kişi izlediğini görebilirsiniz fakat kesin 0 yazar.

6.Hemen kısa süre içinde kişi ve grup kurabilme[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu özellik için sadece sağ altta ki mesaj yerine basın. Create Group diyen grup iken Create Contact kişi oluşturur.

Ve daha sayılmayan biri sürü özelliği vardır. Bu uygulama TeleFun (Whatsmock'un Telegram hali) Funsta (Whatsmock'un İnstagram hali) gibi bazı uygulamalarla aynı şirket tarafından yapılmıştır.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

.