Weeping Angel

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Doctor Who karakteri
Ağlayan Melek
Türü Kanatlı insansılar
Gezegeni Bilinmiyor
İlk görünüm "Blink"

Weeping Angel (Türkçe: Ağlayan Melek), Britanya bilim kurgu dizisi Doctor Who 'da adı geçen en önemli yaratıklardan biridir.

Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Evrenin kendisi kadar eski olan bu katil yaratıklar, kurbanlarını bir dokunuşla geçmişe gönderiyor ve onların potansiyel zaman enerjilerinden besleniyorlar.

Zamanda geçmişe göndermeden hiçbir şeye dokunamadıkları için çok yalnızlar. Sadece izlenmedikleri sırada hareket edip saldırabilirler. Görüldükleri takdirde savunma mekanizmaları devreye giriyor ve taşa dönüşüyorlar.

Ayrıca düşmanlarının gözlerinin içine bakıp hafızalarına yerleştikten sonra zihinlerini ele geçirerek onları alt ettikleri de bilinmektedir. [1]

Ayrıca "The Angels Take Manhattan" bölümünde Ağlayan Melekler, Amy ve Rory'i zamanda geçmişe göndermiştir. Rory'nin ve Amy'nin çatıdan atlayarak sebep oldukları paradoks zaman trafiğini yoğunlaştırmış bu nedenle Doctor, TARDİS ile Amy ve Rory'i geçmişten kurtaramamıştır. Çünkü bu durumun yaratacağı paradoks New York'u yok edecektir. Ancak River Song'un (Melody Pond) yazdığı ve bu yaşananları anlatan kitabın son sözünü Amy hazırlamıştır ve orada Doctor'a iyi olduğunu mutlu bir hayat yaşadığını anlatır. "The Angels Take Manhattan" Amy ve Rory'nin dizideki son bölümleridir.


Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Weeping Angel Doctor Who Monsters