Volga Tamöz

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Volga Tamöz
Doğum 12 Mart 1976 (1976-03-12) (45 yaşında)[1]
İstanbul, Türkiye
Tarzlar Pop
Meslekler Besteci, düzenleyici, müzisyen, yapımcı
Müzik şirketi Poll Menajerlik Film
İlişkili hareketler Mustafa Sandal · Hande Yener · Mirkelam · Hepsi · Muhabbet · Hadise · Nazlı
Resmî site volgatamoz.com

Volga Tamöz (d. 12 Mart 1976, İstanbul), Türk müzik yapımcısı. Sanatçı birçok albüm ve projede besteci ve aranjör olarak çalışmalarıyla tanınmaktadır.

Yaşamı[değiştir | kaynağı değiştir]

İlkokul eğitimi sırasında özel müzik dersleri alan Volga Tamöz, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda 3 yıl tiyatro eğitimi aldıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musıkisi Devlet Konservatuvarında, ilk öğretim sonrası akademik müzik eğitimine başladı.

Altı yıl süren Çalgı Eğitim Bölümünü başarı ile bitirdi. Türk Tasavvuf Müziğinin önemli enstrümanı olan ney sazı eğitiminide; Fuat Türkermen, Salih Bilgin ve Niyazi Sayın gibi hocalardan aldı.

Çok sesli (polifonik müzik) müziğe karşı olan ilgisinden dolayı Kompozisyon eğitimini hedefleyen Volga Tamöz İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı kompozisyon bölümünü kazanarak 2002 yılında mezun oldu. 2007 yılında Haliç Üniversitesi'nde Yüksek Lisans Programını bitirerek, akademik eğitimini tamamladı.

Eğitimiyle beraber popüler müzik yaşantısında aynı paralellikte devam ettiren Volga Tamöz, 15 yıldan bu yana birçok projede besteci, aranjör, müzik direktörü ve prodüktör olarak görev almıştır.

Volga Tamöz, yakın geçmişte "Yazz Records" isimli Müzik Prodüksyon şirketini kurdu.

Albümler[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "Volga Tamöz /TTNET Müzik". TTNET Müzik. 16 Mart 2016. 22 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 16 Mart 2016. 

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]